Hitrádio City potřinácté rozsvítilo se svými posluchači Prahu

Hitrádio City 93,7 FM spojilo celou metropoli prostřednictvím charitativního projektu Rozsviťte s námi Prahu. Pražská stanice už potřinácté společně se svými posluchači navázala na tradiční předvánoční akci, jejíž výtěžek letos pomůže dětem po onkologickém onemocnění a dětem, jejichž nemoc neumožňuje účast na běžných ozdravných pobytech.

Fotografie z charitativní akce Rozsviťte s námi Prahu 2019. Foto: Hitrádio CITY 93,7

Fotografie z charitativní akce Rozsviťte s námi Prahu 2019. Foto: Hitrádio CITY 93,7

Pražané poslali přes 4000 dárcovských SMS

Šek s částkou 455.323 korun si v sobotu 30. listopadu na rozzářeném Staroměstském náměstí převzali stateční pacienti a předseda spolku Sluneční paprsek MUDr. Pavel Boček. Stejně jako v minulých letech i letos si tým Hitrádia City s laskavým souhlasem Hlavního města Prahy vypůjčil tradiční vánoční strom na Staroměstském náměstí a jeho žárovky. Každý, kdo chtěl pomoci, měl možnost „zasponzorovat si“ svou žárovku za cenu jedné DMS. Následně si ji pak mohl symbolicky rozsvítit na webové stránce rozsvittesnamiprahu.cz a zapsat se tak do seznamu dárců.

Víra ve šťastnou třináctku přinesla své ovoce v podobě třetí nejvyšší částky v historii našeho krásného projektu. Posluchači Hitrádia City opět dokázali, že solidarita a humanita nejsou jen slova,“ říká Martin Maďarka, pověřený vedením Hitrádia City.

I v letošním roce se do akce Rozsviťte s námi Prahu zapojilo mnoho Pražanů, kteří poslali přes 4000 dárcovských SMS. Štědří byli i dárci na sbírkovém účtu spolku Sluneční paprsek. Velké finále ozdobila speciálním akustickým vystoupením kapela Mirai, která překvapila cover verzí písně Půlnoční od Václava Neckáře.

Sbírka pomohla spolku Sluneční paprsek

Projekt Rozsviťte s námi Prahu byl realizován ve spolupráci se spolkem Sluneční paprsek, jehož posláním je oslovit osoby, organizace a společnosti, které mohou pomoci s realizací a finančním zabezpečením ozdravných pobytů pro děti.

Projekt Rozsviťte s námi Prahu byl rovněž realizován pod záštitou obecně prospěšné společnosti Život dětem. Mezi patrony projektu patří Hanka Křížková, Aleš Háma, Adéla Gondíková a Jiří Langmajer, kteří dlouhodobě a aktivně pomáhají nemocným dětem a spolku Sluneční paprsek.

Ozdravné pobyty pro děti po onkologickém onemocnění jsou pro většinu z nich tím nejhezčím, co o prázdninách zažijí. Jsme moc rádi, že díky posluchačům Hitrádia City vezmeme v příštím roce k moři dalších 30 dětí. O naši organizaci a činnosti se díky této akci dozvěděla velká spousta lidí, která nám poskytla finanční podporu, ale i obdiv a poděkování, a to nás velmi těší,“ dodává MUDr. Pavel Boček, předseda rady spolku Sluneční paprsek.

Rozsviťte s námi Prahu 2019 – fotogalerie

Symbolický šek s částkou 455 323,- Kč Foto: Hitrádio CITY 93,7

Symbolický šek s částkou 455 323,- Kč Foto: Hitrádio CITY 93,7

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .