Český rozhlas Plus bude vysílat jen osm hodin denně

ceskyrozhlasvelkyNová stanice mluveného slova, kterou od pátku spustí Český rozhlas pod názvem Plus, bude vysílat jen osm hodin denně. Tato informace je známá už delší dobu, nicméně je překvapivé, že rozhlas investuje do jejího šíření na středních vlnách, přičemž půjde jen o mírný „upgrade“ programu ČRo Šestka. Plus má přitom nahradit až tři stávající stanice.

Okruh Český rozhlas Plus je přitom jedním z pilířů projektu generálního ředitele Petera Duhana, který avizoval novou stanici mluveného slova už při svém zvolení do funkce. I když má být nový kanál kombinací tří dosud vysílajících stanic – zpravodajského Rádia Česko, publicistické stanice ČRo 6 a Leonarda zaměřeného na vědu a techniku – nakonec půjde fakticky jen o „upgrade“ dosavadní Šestky pod novým názvem.

Digitální stanice ČRo Leonardo, která dosud vysílala 24 hodin, a kromě vlastní tvorby reprízovala i příbuzné pořady z jiných stanic rozhlasu, bude mít na ČRo Plus hodinový pořad denně, šest dní v týdnu. Ze zpravodajského Rádia Česko, jež produkovalo šest hodin vysílání denně, se na ČRo Plus přesouvá pouze cyklus Příběhy 20. století. Jinak bude Ćeský rozhlas Plus pouze pokračovatelem dosavadní publicistické stanice Šestka, jen rozšíří své vysílání ze šesti na osm hodin denně.

Z tohoto pohledu je škoda, že nová stanice mluveného slova, která měla integrovat to nejlepší ze tří jiných stanic rozhlasu, bude pokračovat pouze ve stopách jedné z nich. Na provozu ale Český rozhlas částečně ušetří. Chod stanice Šestka doposud vycházel na 49 milionů korun, Rádio Česko stálo 22 milionů a Leonardo 11 milionů. Nová stanice by měla mít rozpočet přibližně ve výši 61 milionů korun, což je o 21 milionů méně než stály tři stávající stanice dohromady.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: