Český rozhlas Ostrava spouští nový vysílač v Hradci nad Moravicí

Pro Hradec nad Moravicí a okolí bude spuštěn nový vysílač. Od soboty 1. srpna tak zajistí místním obyvatelům kvalitnější poslech regionálního vysílání Českého rozhlasu Ostrava. Vysílač bude spuštěn na frekvenci 91,9 MHz/ 50W.

cesky-rozhlas-logo-2-651

Přímý přenos z místní akce Hradozámecká noc

Ve městě Hradec nad Moravicí žije přes pět tisíc obyvatel. Nachází se blízko okresního města Opava. Pro svou polohu v dolině na úpatí Oderských vrchů byl příjem vysílání Českého rozhlasu Ostrava ztížen. Iniciativa pro zlepšení příjmu vysílání regionálního veřejnoprávního rozhlasu vzešla přímo od místních obyvatel.

Na základě individuálního oprávnění vydaným Českým telekomunikačním úřadem, bude nový vysílač spuštěn 1. srpna. Vysílač je umístěn na hoře Kalvárie jižně od města. Vysílání Českého rozhlasu Ostrava s kvalitnějším příjmem naladí obyvatelé Hradce nad Moravicí a přilehlých obcí na frekvenci 91,9 MHz.

První nový vysílač ČRo Ostrava po pěti letech

Český rozhlas Ostrava chystá pro své posluchače i obyvatele Hradce nad Moravicí, v rámci spuštění nové frekvence, přímý přenos z místní akce Hradozámecká noc. Ta se koná poslední prázdninovou sobotu 29. srpna od 18.00 hodin.

Českému rozhlasu Ostrava v poslední době výrazně vzrostl počet posluchačů. Těší nás proto, že lidem v Hradci nad Moravicí a okolí budeme moci nabídnout komfortnější poslech této regionální stanice. Zároveň jde o historickou událost, protože je to první nový vysílač – kmitočet, který spouštíme po zhruba pěti letech,“ uvedl náměstek generálního ředitele pro regionální vysílání Jan Menger.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .