Český rozhlas osloví domácnosti, které neplatí rozhlasový poplatek

cesky-rozhlas-logo-noveV následujících týdnech Český rozhlas osloví 90 tisíc domácností, které platí poplatek za držení televizního přístroje a přitom nejsou přihlášeny k placení poplatku za rozhlas. Výzva se dotkne přibližně 90 tisíc domácností. Rozhlas provozuje i speciální sekci svého webu, kde lze podat přihlášku k placení poplatků.

Pokračujeme v krocích vůči neplatičům tak, jak jsme si je pro letošní rok naplánovali. Povinnost většiny poplatníků televizního poplatku platit též rozhlasový poplatek je jednoznačná. Pokud má Český rozhlas v době zvyšujících se nákladů na provoz vystačit s příjmy, které mu určuje legislativa, pak nemůžeme být benevolentní,“ řekl Ladislav Musil, náměstek generálního ředitele pro správu a provoz Českého rozhlasu.

Obsahem dopisů, které domácnosti dostanou, je vysvětlení, proč je nutno rozhlasový poplatek platit a jakým způsobem se lze k jeho placení přihlásit. Český rozhlas nabízí hned několik snadných možností, jak se k poplatku přihlásit: sms zprávou, přes internet, nebo na kterékoliv pobočce České pošty.

Informoval o tom ředitel Odboru komunikace a vnějších vztahů Českého rozhlasu Jakub Čížek.

cesky-rozhlas-logo-nove

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: