Český rozhlas opouští Filip Rožánek, jehož projekt stál u vzniku Rádia Junior

filip-rozanek-651

Analytik v sekci strategického rozvoje Českého rozhlasu Filip Rožánek opouští po osmi letech tuto instituci „pro nadbytečnost“. Rožánek zviditelnil rozhlas několika inovativními projekty a zastupoval jej na mezinárodních fórech pro digitalizaci.

Filip Rožánek oznámil svůj odchod na sociální síti Twitter dnes krátce před polednem. „Po osmi letech a 4 měsících končí dnes moje mise v Českém rozhlase „pro nadbytečnost“. Bylo to fajn, bylo mi ctí a díky za všechny ryby,“ uvedl odcházející analytik strategického rozvoje.

Server Mediář.cz tuto informaci doplnil o zákulisní zvěsti, podle nichž je skutečným důvodem odchodu ztráta důvěry ze strany vedení. Oficiálním důvodem komunikovaným ze strany rozhlasu je nicméně rušení sekce strategického rozvoje a tím i zánik pozice analytika v této sekci.

Filip Rožánek se v médiích zviditelnil působením v roli šéfredaktora zpravodajské sekce webu Česká média, následně přešel právě do Českého rozhlasu, kde jistou dobu vedl online projekty. Podílel se na několika inovativních projektech včetně „přímého přenosu“ okupace ze Srpna 1968 na sociálních sítích. Zájemci mohli sledovat živý průběh událostí, tak jak se v časovém sledu odehrály.

Rožánek rovněž vypracoval projekt k dětskému okruhu Českého rozhlasu Rádio Junior a zastupoval instituci veřejné služby na mezinárodních fórech týkajících se přechodu na digitální vysílání.

Autor článku:

Komentáře (1)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .