Český rozhlas Olomouc pořádá v sobotu Den otevřených dveří

dod_ol_2011V sobotu 8. září se otevře pro všechny posluchače zákulisí Českého rozhlasu Olomouc, pod pokličku rozhlasové kuchyně se podívají už v 9.00 a čeká na ně řada hudebních vystoupení a překvapení. Jedním z nich bude speciální vydání známé talk-show Větrník. Doprovodný program obstará též doprovodná výstava věnovaná historii vydavatelství Radioservis. Jeden z příchozích se navíc stane majitelem retro rádia.

Pravidelně rok co rok se otevírá brána Českého rozhlasu Olomouc široké veřejnosti a umožní nahlédnout do zákulisí příprav vysílání. „Návštěvníci si budou moci prohlédnout nejen veškeré zázemí, techniku a redakční počítačové systémy, které slouží k vysílání a k výrobě pořadů, ale budou se také moci osobně seznámit s redaktory, moderátory a autory oblíbených rozhlasových pořadů,“ zve zájemce Jiří Mastík z marketingového oddělení Českého rozhlasu Olomouc. Akce proběhne v sobotu 8. září mezi 9:00 a 16:00 na Horním náměstí 21 v Olomouci.

REPORTÁŽ 2011: Den otevřených dveří ČRo Olomouc se opět setkal se značným ohlasem

Součástí Dne otevřených dveří Českého rozhlasu Olomouc je též bohatý doprovodný program, návštěníky přivítá od 9. hodiny ranní oblíbené Beta trio. O dvě hodiny později začíná Větrník speciál. V něm olomoucká herečka Ivana Plíhalová představí šéfa činohry MDO a režiséra Michaela Taranta. O hudební doprovod se ve velkém studiu postarají Filip Krejčí a Renáta Mrózková.

Program pokračuje také odpoledne, do olomouckého studia Českého rozhlasu zavítá písničkář původem z Přerova Jaroslav Wykrent, zahraje své Hudební vzpomínky. Po jeho vystoupení přijde Jirka Matějů se svým pořadem Staré pecky LIVE. Doplňkem bude výstava o historii Vydavatelství Radioservis. Každý návštěník dostane Rozhlasové noviny, Týdeník Rozhlas a na jednoho se usměje štěstí a získá retro rádio.

dod_vysilacipracoviste

Vysílací pracoviště, odkud se vysílají živé pořady. I sem mohou nahlédnout návštěníci Dne otevřených dveří ČRo Olomouc. Foto: RadioTV

Autor článku:

Komentáře (1)

 1. Barka

  Rád bych upozornil , že jedna ze sviňáren, která už s novým panem ředitelem
  spatřila světlo světa je sloučení večerních programů R4. Má to za následek, že
  hodinový pořad Rockle, mimochodem velmi kvalitní pořad , byl z hodiny osekán na slabou
  půlhodinu. Rockle Live už padla za vlast.
  Jinak Čro Olomouc přeji co nejdelší životnost. Jsou to opravdový profíci.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .