Český rozhlas obmění nabídku digitálních stanic, zařadí ČRo Plus a ČRo Jazz

cro-cerne-167Zástupci veřejnoprávního rozhlasu na včerejším parlamentním semináři k digitálnímu vysílání přiblížili, jak se bude vyvíjet nabídka digitálních rozhlasových stanic v DAB a DVB-T. Jak je známo, skončí Rádio Česko a Leonardo. Náhradou bude stanice mluveného slova ČRo Plus, dětské Rádio Junior a jazzová stanice ČRo Jazz.

Nové projekty rozhlasu pro digitální vysílání a střední vlny

Český rozhlas tak hodlá překlopit do digitálních sítí tři nové stanice. Zpravodajské Rádio Česko, vědecko-popularizační okruh Leonardo a publicistická Šestka splynou v jeden okruh mluveného slova. Půjde o ČRo Rádio Plus, které přesně za měsíc – 1. března 2013 – zahájí vysílání na středních vlnách a v dostupných digitálních sítích. Dalším přírůstkem bude dětské Rádio Junior, které vysílá od listopadu v rámci speciální webové sekce ČRo. A třetí náhradou bude jazzová stanice ČRo Euro Jazz, kterou je možné nyní poslouchat jen přes internet – je součástí speciálního projektu ČRo 3 Vltava. Od prvního března by rovněž mělo jít o plnohodnotný stream s vlastní programovou strukturou a zvukovou grafikou.

cro-jazz-screen-675Screenshot jazzové sekce Českého rozhlasu v rámci webu ČRo 3 Vltava

Teleko rozšířilo signál digitálních stanic rozhlasu i do oblasti Ústí nad Labem

Veřejnoprávní rozhlas šíří své digitální stanice primárně přes DVB-T multiplex České televize, kde má ze zákona rozhlas k dispozici část kapacity. Kompletní nabídka celoplošných a digitálních stanic je dostupná i v rámci DAB sítě společnosti Teleko, která provozuje digitální vysílání v Praze, Brně, Ostravě, Hradci Králové, Liberci, Příbrami a nově i v Ústí nad Labem.

CRo - radio cesko - studio - velkeStudio Rádia Česko, které se od 1. března 2013 stane součástí okruhu ČRo Radio Plus

Autor článku:

Komentáře (2)

 1. valve

  Můžete prosím uvést kmitočet nového vysílače RADIO PLUS, který má podle výše uvedené informace vysílat na středních vlnách, jeho výkon a polohu? Zajímá mne rovněž pokrytí signálem tohoto vysílače v Praze a západních Čechách.
  Děkuji.
  V.

  1. _Ovi

   Český rozhlas Plus bude vysílat tam, kde dosud vysílá Český rozhlas Dvojka + Český rozhlas 6, tedy na starých známých 639, 954 a 1332 kHz. Rozdíl má být v čase začátku vysílání (již od 16:00).

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: