Český rozhlas nabízí Mistrovství Evropy v atletice i vizuálně přes digitální přijímače a na webu

Ukázka obrazové slideshow vizuálního rádia

Ukázka obrazové slideshow vizuálního rádia

Český rozhlas přichází v době letošního Mistrovství Evropy v atletice s technologickou novinkou. Zprostředkuje unikátní signál pro vizuální rádio, které nabídne posluchačům v rámci internetového streamu a DAB.

Internetové vysílání a DAB kanál Český rozhlas Sport v multiplexu TELEKO nabídnou dvou až čtyřhodinové reportážní bloky přímo ze stadionu Letzigrund, doplněné o obrazovou slideshow. Vizuální rádio se představuje úplně poprvé právě na atletickém Mistrovství Evropy v Curychu. Obrazová slideshow obsahuje startovní a výsledkové listiny, fotofiniš, citace a fotografie z atletických klání. Partnery projektu jsou Evropská atletická asociace a Evropská vysílací unie EBU.

Jak už bývá pravidlem, Český rozhlas reagoval na tento inovativní projekt velmi pozitivně a s nadšením. Digitalizace rádia umožňuje zprostředkovat našim posluchačům také relevantní data a informace. Sportovní fanoušci velmi oceňují živé emoce, které předávají sportovní komentátoři. Věříme, že nabízená slideshow ještě umocní toto potěšení a umožní, aby si tuto velkou atletickou událost užilo široké publikum,“ uvedl k novince Christophe Pasquier z EBU.

Český rozhlas na Mistrovství Evropy v Curychu vyslal trojici sportovních reportérů – vedoucího sportovní redakce Miroslava Bureše, Miroslava Augustina a Tomáše Kohouta. Jejich přímé reportážní vstupy přináší Český rozhlas Radiožurnál po celý den v přímých reportážních vstupech a celé vysílací bloky je možné poslouchat v internetovém vysílání a DAB kanálu ČRo Sport.

Oficiální údaje a časy pro vizuální rádio zajišťuje společnost Swiss Timing. Fotografie dodává agentura Getty Images. Slideshow může být využívána v  DAB+, hybridním rádiu a na webu.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .