Český rozhlas na sociálních sítích startuje „přímý přenos“ roku 1989

znovu-89-651-neperex

V rámci projektu Znovu 89 hodlá Český rozhlas připomenout sled událostí, které vedly ke změně režimu v roce 1989. Přinese nejenom fakta a příběhy osobností, ale i kontext doby, například ze sousedních zemí.

„Znovu 89“ navazuje na úspěšný projekt „Srpen 1968“, který na stejném principu zprostředkovával „v přímém přenosu“ okupaci Československa armádami pěti zemí Varšavské smlouvy. Do projektu se postupně zapojí všechny stanice Českého rozhlasu. První začíná Radiožurnál, který po celý týden bude vysílat příspěvky týkající se Palachova týdne.

Projekt „Znovu 89“ bude připomínat události celého roku 1989, den po dni, hodinu po hodině a v nejvypjatějších momentech i minutu po minutě. Nabídne pohled tehdejších oficiálních médií i disidentů, chybět nebude životní styl té doby – jak se žilo, co kolik stálo. Český rozhlas využije samozřejmě svůj archiv a přinese autentické zvuky a vlastní příspěvky z vysílání,“ popisuje projekt generální ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan.

„Znovu 89“ poběží celý rok, tj. prožijeme rok 1989 v přímém přenosu od ledna až do prosince. Články, archivní zvuky a dobové fotografie se objeví na speciálních profilech na sociálních sítích. Výchozím místem je facebooková stránka www.facebook.com/znovu89, kterou doplňuje twitterový účet http://www.twitter.com/znovu89.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .