Český rozhlas má vlastního zpravodaje v Číně

Síť zahraničních zpravodajů Českého rozhlasu se od ledna 2017 rozšířila o post v Čínské lidové republice. Zpravodajem se sídlem v Pekingu se stal David Jakš, který se na Čínu specializuje dlouhodobě. Spolupracuje i s Českou televizí.

Foto pro Český rozhlas - Tomáš Novák

Foto pro Český rozhlas – Tomáš Novák

Celý asijsko–pacifický region je dnes hybatelem v oblastech ekonomiky, dopravy, investic a přesouvají se tam rozhodnutí, která ovlivňují celý svět. Čína je dnes vnímána většinou jen politicky, což je chyba. Denně se tam odvíjí spousta lidských příběhů a tempo, jakým se tam vše mění, nemá jinde ve světě obdoby,“ říká David Jakš.

Zpravodajská síť Českého rozhlasu se po angažování Davida Jakše rozrostla na deset postů: kromě Číny už fungují zpravodajové na Slovensku, v Rusku, Polsku, Německu, Francii, Velké Británii, v Bruselu a také na Blízkém východě a ve Spojených státech.

V době různých poloinformací a dezinformací je velkou předností mít zpravodaje na místě. Navazuje kontakty na různých úrovních a sleduje – nikoliv zprostředkovaně, ale napřímo – jak lidé v zemi jeho působení skutečně žijí,” dodává ředitel zpravodajství Jan Pokorný.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .