Český rozhlas inicioval seminář o digitálním vysílání

pure-chronos-idockZMĚNA TERMÍNU – Zástupci rozhlasového trhu budou koncem ledna diskutovat o možnostech rozvoje digitálního rozhlasového vysílání v České republice. Iniciátorem odborného semináře je Český rozhlas. Seminář proběhne na půdě Poslanecké sněmovny za účasti představitelů veřejné i privátní rozhlasové sféry, regulačních orgánů a Ministerstva kultury.

Původně se měl seminář konat ve čtvrtek 17. ledna, no z důvodu konání mimořádné schůze se seminář přesouvá na čtvrtek 31. ledna.

Účast přislíbil i generální ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan, šéf on-line sekce ČRo Filip Rožánek nebo majitel a ředitel soukromého SeeJay Radia Svatopluk Janík. Očekává se i účast operátorů digitálního rozhlasového vysílání – vystoupí Tomáš Řapek za společnost Teleko, Roman Kropáček za firmu RTIcz a Marcel Procházka z Českých Radiokomunikací.

Radu pro rozhlasové a televizní vysílání bude zastupovat její předsedkyně Kateřina Kalistová, Český telekomunikační úřad vyšle předsedu Rady ČTÚ Pavla Dvořáka.

Autor článku:

Komentáře (3)

 1. Ivo Rottenberg

  Seminář bude jen takovým pokecem, protože jediným odborníkem tam je ing. Řapek. Ona totiž digitalizace není vyloženě technický problém, ale legislativní. Jde o určení pravidel a licenčních podmínek. Stačí se poučit u sousedů. I když to bude jen pokec, je to alespoň náznak, že by se mohlo něco dít. Zde by měl mít iniciativu Český rozhlas, protože soukromníci se přidají až podle posluchačského zájmu.

 2. Jose

  Tak ono se děje, ne, že se neděje.
  Teleko má spuštěno vysílání v Příbrami, Praze, Brně, Ostravě, Hradci Králové a Liberci. Už od vánoc nic jiného z rozhlasového vysílání neposlouchém nežli ČRo Wave v DAB a Gama Radio a RTL Classic v DAB+. Hraje mi to špičkově i v bytě i v práci i na chalupě. Teleko má ještě spustit vysílač pro Ústí nad Labem. A tím jsou jim přidělené licence vyčerpány.
  Konkurenční firma RTI dnes začala vysílat DAB/DAB+ v Plzni. Jak jsem byl informován přáteli e-maily a vzápětí si přečetl v článcích na serverech věnujících se digitálnmí formě vysílání. A ještě mají spustit vysílače pro České Budějovice a Karlovy Vary.
  Takže nějaké soudružské semináře ? No když je to baví ? Normální lidi už tady dávno vysílají a vysílat budou a tyto soudružské aparátčníky a byrokratické šimly a budižničemy k tomu, zase až tak zásadně nepotřebují…

  1. Ivo Rottenberg

   Já jsem, bohužel, mimo signál…
   Mimochodem, jsem staromilec, pokud jde o hudbu, takže po Wave netoužím…

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: