Český rozhlas Dvojka uvede v sobotu živě vysílanou rozhlasovou hru

Podivný odkaz doktora Jekylla a pana Hyda je název rozhlasové hry, kterou v sobotu 21. září po 20. hodině uvede Český rozhlas Dvojka. Posluchači stanice Český rozhlas Dvojka mají až do pátku 20. září možnost soutěžit o vstupenky a zúčastnit se vysílání, které se uskuteční ze Studia A Českého rozhlasu v Karlíně.

Poutač ke hře Podivný odkaz doktora Jekylla a pana Hyda

Poutač ke hře Podivný odkaz doktora Jekylla a pana Hyda

Tím vyvrcholí cyklus rozhlasových detektivek Vražedné léto. Zajímavostí je, že půjde o živý přenos hry, která bude k dispozici nejen ve zvukové podobě ale i jako video stream na Facebooku stanice ČRo Dvojka. V hlavní roli se posluchačům, a v tomto případě i divákům, představí Viktor Preiss.

Letošní rozhlasová hra navazuje na loňskou velmi úspěšnou živě hranou a vysílanou hru Julese Verna Ze země na měsíc. Výjimečnost takového vysílání spočívá v tom, že herci musejí hru pečlivě nazkoušet a následně v jednom kuse odehrát naživo v přímém přenosu. Herecké akce musí být navíc sladěny se zvukovými efekty, které tzv. ruchaři vytvářejí naživo přímo v průběhu hry. Celou hru pak doprovázejí hudebníci a dodávají dílu tu správnou atmosféru.

Stanice Český rozhlas Dvojka se po 70 letech vrátila k vysílání živě hraných rozhlasových her a Podivný odkaz doktora Jekylla a pana Hyda je v pořadí již třetím projektem. Hru na motivy románu R. L. Stevensona pro rozhlas napsal a připravil Vít Vencl.

Posluchači stanice Český rozhlas Dvojka mají až do pátku 20. září možnost soutěžit o vstupenky a zúčastnit se vysílání, které se uskuteční ze Studia A Českého rozhlasu v Karlíně, osobně a na vlastní oči se přesvědčit, jak takové natáčení reálně probíhá. Více informací naleznete na webu dvojka.rozhlas.cz.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .