Český rozhlas dnes pořádá odložený seminář o digitálním vysílání

mikrofon_rozhlasPod záštitou Volebního výboru Poslanecké sněmovny a Rady Českého rozhlasu se dnes od 14:00 uskutečňuje odložený seminář o digitálním rozhlasovém vysílání. Seminář je veřejně přístupný, při vstupu do budovy však musí návštěvníci projít bezpečnostní kontrolou a prokázat se dokladem totožnosti. Český rozhlas pořídí z akce zvukový a obrazový záznam.

V rámci panelové diskuze vystoupí předseda Rady Českého rozhlasu Tomáš Ratiborský, generální ředitel rozhlasu Peter Duhan, předsedkyně RRTV Kateřina Kalistová, předseda Rady ČTÚ Pavel Dvořák, zástupci vybraných soukromých mediálních skupin a operátoři digitálního vysílání v České republice. Celkově by mělo na konferenci vystoupit přes deset hostů.

Regulační rámec, programové strategie a připravenost operátorů

Seminář se koná v budově Poslanecké sněmovny v místnosti č. 108 – Státní akta. Panelová diskuze bude mít celkem tři bloky – v prvním bloku se bude probírat regulační rámec vhodný k digitálnímu rozhlasovému vysílání. V rámci druhé části se dostanou k slovu přímo provozovatelé programů – za Český rozhlas vystoupí mimo generálního ředitele a předsedy Rady ČRo i náměstek pro strategický rozvoj René Zavoral, dále zástupce privátní skupiny Lagardere Miroslav Šimánek a generální ředitel první digitální rozhlasové stanice SeeJay Radio Svatopluk Janík.

Ve třetím bloku budou mít prostor operátoři prvních digitálních multiplexů – Tomáš Řapek za společnost Teleko, Roman Procházka za RTIcz a Marcel Procházka, manažer pro rozvoj služeb a strategii u Českých Radiokomunikací. Úvodní a závěrečné slovo v rámci semináře obstará člen volebního výboru Sněmovny Ladislav Skopal a analytik Českého rozhlasu Filip Rožánek.

CRo - Radio Cesko - studio2 - velkyStudio digitálního Rádia Česko, které provozuje Český rozhlas. Ilustrační foto – ČRo

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: ,