Český rozhlas bude vysílat přímo z náměstí v Plzni, připraví zde pořady pro několik stanic

cesky-rozhlas-logo-3-651

Český rozhlas v rámci podpory projektu Plzeň 2015 – Evropské hlavní město kultury bude dva dny vysílat z plzeňského Náměstí Republiky, kde vyrostlo nové rozhlasové studio. Vzniknou zde pořady pro Radiožurnál, Dvojku i Vltavu.

Vysílání zahájí v pátek v 11:00 regionální stanice Českého rozhlasu Plzeň. V 19:00 pak začne živé vysílání pořadu Čajovna na stanici Vltava. Sobotu odstartuje Polední víkendový Radiožurnál. Z proskleného rozhlasového studia bude živě vysílat moderátorka Patricie Strouhalová. Mezi její hosty budou patřit organizátoři plzeňských kulturních událostí a osobnosti, které se na těchto akcích budou podílet. V odpoledních hodinách se vysílání ze studia ujme stanice Dvojka a moderátor Václav Žmolík s pořadem Výlety od 14:00 a Kolotoč od 18:00.

Studio bude k dispozici v průběhu celého roku

Český rozhlas bude z náměstí vysílat pravidelně, připraveny jsou také speciální pořady. Studio bude přenášet informace o aktuálním dění díky zahraničnímu vysílání i do ciziny. S živým programem na náměstí se představí dále mimo jiné Noční Mikrofórum, Tobogan i Rádio Junior. Pro děti je připravený Den vzdělanosti, Noc literatury i oslava začátku školního roku,“ uvedl náměstek generálního ředitele pro program a vysílání René Zavoral.

Na centrálním plzeňském náměstí vznikl prostor ke společenskému setkávání. Jeho součástí je i studio, ze kterého bude Český rozhlas vysílat po celý rok. Český rozhlas je hlavním mediálním partnerem letošních kulturních akcí v Plzni, o veškerém dění bude informovat přímo z místa a zapojí se i do samotného programu,“ uvedl generální ředitel Peter Duhan.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: