České Radiokomunikace oživují zájem o digitální rozhlas v Praze, přidávají 12 programů

radio-mikrofon-651

České Radiokomunikace zařazují do pilotního digitálního rozhlasového vysílání ve III. pásmu nové stanice, a to od 31. července. Celkově tak bude v pražském testovacím multiplexu DAB, který pokrývá většinu Prahy, vysílat již 16 kanálů.

Vysílač na pražském Strahově šíří rozhlas ve standardu DAB+ na kanálu 10D ve III. pásmu, které je pro vysílání digitálního rozhlasu optimální.  Při zahájení pilotního testování vysílání  25. března letošního roku obsahoval multiplex 4 kanály, nyní se jejich počet navýší na 16. Ke stávajícím stanicím Český rozhlas Vltava, Český rozhlas Wave, Evropa 2 a RockZone přibydou další programy Českého rozhlasu, konkrétně Radiožurnál, Dvojka, Plus, Junior, D-Dur a Jazz.

Soukromé skupiny dodají zbylých šest rádií. Konkrétně Lagardere nasadí k rádiu Evropa 2 i sesterskou Frekvenci 1, BBC a Pigy. Nejposlouchanější stanice Impuls přidá k RockZone i svůj hlavní okruh Rádio Impuls a připravovaný Český Impuls. Posledním do party bude Rádio Dechovka podnikatele Leoše Pohla.

Příjem vysílání je možný na rozhlasových přijímačích podporujících standard DAB+. Vysílač pokrývá více jak 800 tisíc obyvatel v Praze.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .