České Radiokomunikace mají nového šéfa

radiokomunikace-perexGenerálním ředitelem dominantního operátora rozhlasových a televizních vysílačů v České republice byl se stal Michal Čupa. Ve funkci nahradil Kamila Levinského, který z firmy odešel koncem loňského roku. Zástupcem nového šéfa se stal Martin Gebauer, který firmu řídil v době nepřítomnosti řádného generálního ředitele.

Gebauer zároveň zůstává finančním ředitelem podniku. Jeho nový nadřízený Michal Čupa předtím působil v několika technologických a telekomunikačních společnostech. Má za sebou zkušenosti z bývalého Českého Telekomu, Microsoftu, pracoval u telekomunikačního operátora v Dánsku nebo u firmy Nokia Siemens Networks v Rusku.

České Radiokomunikace nyní povede v éře digitálního vysílání. Převzal podnik s dominantní pozicí na trhu zemské digitální televize v ČR. Radiokomunikace technicky provozují tři celoplošné televizní multiplexy a dva přímo ovládají. Nyní se společnost snaží etablovat i v digitálním rozhlasovém vysílání. Nedávno spustila rozhlasový multiplex i v Praze. V případě rozhlasu jsou ale motorem trhu dvě menší společnosti – příbramský operátor Teleko a plzeňská společnost RTIcz.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .