Budoucnost ředitele Českého rozhlasu je nejistá, dnes se může rozhodnout

Rada Českého rozhlasu má dnes na programu mimořádné zasedání, kde bude mimo jiné rozhodovat o tom, zda ponechá v čele této instituce Petera Duhana. Podle informací v médiích mu totiž reálně hrozí odvolání.

cesky-rozhlas-logo-3-651

Peter Duhan může čelit prvnímu vážnému pokusu o odvolání

Peter Duhan působí ve funkci generálního ředitele čtyři roky. Nyní poprvé čelí vážně míněnému pokusu o odvolání. Důvodem má být fakt, že v rozhlasu zaměstnával svého syna Andreje Duhana. To prý zákon neumožňuje. Výklady se však různí, jak to u podobných kauz bývá.

Zda generální ředitel porušil zákon nebo nikoliv by dnes měli rozhodnout právě členové Rady ČT. Pokud by dospěli k názoru, že skutečně byl porušen zákon, mohlo by následně dojít i k hlasování o odvolání. Sám ředitel se dnešního jednání nezúčastní z důvodu pracovní neschopnosti.

Syn ředitele odešel z rozhlasu „z důvodů etických, ne právních“

Šéf rozhlasu vydal tiskové prohlášení, v němž porušení zákona odmítá. „Jsem přesvědčený o tom, že jsem jako generální ředitel Českého rozhlasu žádný zákon neporušil a důvodem k mému odvolání nemůže být údajný střet zájmů a tedy i porušení zákona o ČRo,“ píše Peter Duhan ve svém stanovisku.

Spolupráce Andreje Duhana s Českým rozhlasem je dle šéfa této instituce „dlouhodobě známá věc“. „V okamžiku, kdy jsem byl o možném rozporuplném angažmá mého syna v ČRo informován, bylo ukončeno, avšak především z důvodů etických, ne právních,“ dodal Peter Duhan.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .