Budějovický rozhlas uspořádal Den otevřených dveří

cesky-rozhlas-ceske-budejovice-budova-651

Zajímá vás, jak se připravuje rozhlasové vysílání a jak vypadají studia? Regionální studio Českého rozhlasu České Budějovice uspořádalo Den otevřených dveří v sobotu od 9 do 16 hodin. Akce proběhla v budově rozhlasu v ulici U Tří lvů 1. Návštěvníci měli k dispozici prohlídku vysílacích studií, rozhlasového archivu a ukázky práce se zvukovým záznamem. To vše s komentářem moderátorů a redaktorů.

Prohlídka nového vysílacího studia, povídání s osobnostmi

Prohlídková trasa budějovickým rozhlasem zahrnuje nové moderní vysílací studio, které využívá Český rozhlas České Budějovice od konce minulého roku. „Dále návštěvníky seznámíme s přípravou rozhlasového zpravodajství a představíme možnosti, které jim nabízejí webové stránky a internetový audioarchiv. Ukážeme práci s mikrofonem a digitální zpracování zvukových nahrávek. Při prohlídce unikátního regionálního rozhlasového archivu uslyšíte ukázky archivních nahrávek, které uchovává od vzniku jihočeského rozhlasového studia v roce 1945,“ uvedl manažer komunikace jihočeského studia Miroslav Tichák.

V Činoherním studiu je připraveno povídání hudebního redaktora Zdeňka Voráče s Ivanou Šafránkovou, dcerou šumavského skladatele a hudebníka Karla Polaty. Od 11 hodin následují Zelené světy – povídání moderátorky Hanky Šoberové se zahradním publicistou Pavlem Chloubou. Ve 13 hodin začne beseda s autory bakalářského pořadu Vaše příběhy.

Ve Studiovém sále po celý den účinkují jihočeské kapely. Od 10 hodin zahraje Jihočeská Podhoranka z Trhových Svinů, ve 12 hodin vystoupí českobudějovická country skupina CB Dědows a od 14 hodin začíná koncert Rozhlasového swingového orchestru Václava Hlaváče a jeho sólistů.

Redaktorka Lucie Hochmanová v novém studiu Českého rozhlasu České Budějovice, foto: ČRo ČB

Redaktorka Lucie Hochmanová v novém studiu Českého rozhlasu České Budějovice, foto: ČRo ČB

Přehled Dne otevřených dveří – Český rozhlas České Budějovice, ulice U Tří lvů 1:

Recepce
8.45 – 9.15: úvodní hudební přivítání od dívčí jazzové skupiny Breberky

Studiový sál
10.00 – 11.30: dechová kapela Jihočeská Podhoranka
12.00 – 13.30: country skupina CB Dědows
14.00 – 15.30: Rozhlasový swingový orchestr Václava Hlaváče a jeho sólisté

Činoherní studio
09.00 – Profil – rozhovor Zdeňka Voráče s Ivanou Šafránkovou, dcerou šumavského lidového skladatele a hudebníka Karla Polaty
11.00 – Zelené světy – povídání Hany Šoberové se zahradním publicistou Pavlem Chloubou
13.00 – Vaše příběhy – beseda režiséra Luboše Koníře se spisovatelem Františkem Niedlem a herečkou Jaroslavou Červenkovou
celý den – ukázky rozhlasové techniky a rozhlasového příjmu

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .