Brněnské taneční Free Radio vysílá nový program, má tematické bloky

freebee

Free Rádio vkročilo do druhé poloviny dubna se zcela novým programovým schématem. V něm klade větší důraz na kontakt s posluchači. Stanice nepřekopala skladbu samoúčelně, staví na osvědčených prvcích, přidává však zcela nové rubriky korespondující s cílovou skupinou. Taneční brněnské rádio nechává posluchače uhádnout „Tajemný film“, pouští za mikrofon „Celebrity show“ a servíruje bloky „Jak to vidí Brno?“ či „Kam vyrazit?“.

Avizované změny v programovém schématu brněnského Free Rádia 107 FM se odehrály v polovině dubna. Stanice výrazně změnila skladbu vysílání, přesto klíčové prvky nadále v éterů zůstanou.

Free Rádio ráno servíruje krimi, film a celebrity

Ranní Šoustancem zahajuje vysílání Free Rádia každý všední den už v 6:00, tříhodinová ranní show zprostředkovává stěžejní informace z Brna a okolí, přehled počasí a dopravy a testuje znalosti v hantecu.

Po skončení následuje první novinka – „Krimi zprávy Free Rádia„. Samotný název odkrývá i náplň pořadu, „nástrahy a temné stránky Brna“ mapují moderátoři ve všední dny v čase 9:00 – 10:00. „Známe nejžhavější krimi zprávy z našeho města a okolí, víme na co si dávat pozor, kde být více opatrní a komu nenaletět. To vše navíc doplněné i o kuriózní příhody policistů, hasičů a zdravotníků,“ přibližuje stanice novinku. Po desáté hodině startuje „Tajemný film Free Rádia„, posluchači během 60 minut odkrývají název hledaného filmu pomoci pěti odkrytých indicií.

Dvě hodiny (11-13 hodin) patří na Free Rádiu „Celebrity show„. „Pikantní“ pořad vsází na informace ze světa slavných osobností „českých i zahraničních“.

Nedílnou součástí vysílání je rubrika „Premiéra dne„, v níž hudební expert Martina Kamiský představuje nové hity.

freeface

Brno se přiznává na Free Rádiu

Odpolední vysílání na Free Rádiu bude kromě hudby patřit tajemstvím v rubrice „Přiznání Brna“. „‚K čemu se přiznáte?‘ Tuto otázku položilo svým posluchačům brněnské Free Radio (…) Motto projektu je ‚Brňané se přiznávají a celé Brno poslouchá‘,“ řekl pro RadioTV.cz Martin Kaminský, programový ředitel Free Rádia. Posluchači se opravdu přiznali k nevšedním věcem: „V kině po skončení filmu zásadně tleskám. Vždy se mi podaří roztleskat celý sál.“ Někoho naopak děsí někteří spoluobyvatelé:“Nejvíc děsivej člověk v Brně je ten týpek co chodí po každým baru a hospodě v centru a nabízí růže. Mám takový tušení, že je naklonovanej.

Nejvíce hodnoceným přiznáním je aktuálně status s 1 031 „like“, ten praví: „Vždycky když jedu autobusem a projíždí okolo nás další autobus, dívám se na řidiče, jestli se pozdraví zvednutím ruky. Když ne, jsem zklamaný a přemýšlím nad tím, proč se tak nestalo.“ Jako první město spustilo stránky „Přiznání“ právě Brno. Kromě této rubriky ukáže Free Rádio život s nadhledem v rubrice „Postřehem ze života„, práci pak najde „Burza práce“.

Po 16. hodině už vysílání Free Rádia nese titul „Jak to vidí Brno?„. „O čem se v Brně mluví? Co si Brno myslí? Jaké právě řeší Brňáci problémy, a jak se s nimi vypořádají? Jedno téma, ale nespočet názorů! Free Rádio vám nabízí možnost připojit i vlastní názor na naše denní téma,“ uvádí stanice. Stačí poslat mail na adresu anketa@freeradio.cz, zprávu přes webový fomulář či přímo na Facebook. „Kam vyrazit?“ se zeptá „Freečko“ po 17. hodině. Od pondělí do čtvrtka v čase 18-22 zůstává Freebox Free Rádia, posluchači volají svá hudební přání a používají tzv. „náladometr“, pomocí něho vyjádřují, jak se cítí. Poslední den v pracovním týdnu je vyhrazen hitparádě „Stosedmička Freečka“ (repríza v neděli 12-16).

freesmile

O víkendu více retro hudby

Eminentní zájem o retro hudbu mají v poslední době posluchači. Free Rádio loni nasadilo novinku „Retroparty„, nedělní porce hudby 90. let na přání sklidila u posluchačů velký ohlas, a tak se stanice rozhodla rozšířit tento blok také na sobotu.

Nedělní odpoledne naplní „Freeride“ (16-17), „Kam vyrazit?“ (17-18) a potom večerní speciály „House 4 U“ (21-22), „Dance Sequence Free Rádia“ (22-23) a „Andrea Fiorino Mastermix“ (23-24).

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .