BBC porušuje podmínky své licence, rozhodla RRTV

bbc-logo-167Rada pro rozhlasové a televizní vysílání na svém včerejším zasedání přijala usnesení, že pražská společnost BBC Radiocom svým nynějším vysíláním porušuje platnou licenci. Na frekvencích BBC zní hudebně-slovní program, který není v souladu s licenčními podmínkami. Provozovatel dostane 7 dní na nápravu.

RRTV rozhodla na základě monitoringu, který probíhal od pátku 1. Března, kdy nový vlastník české pobočky BBC zahájil vysílání samostatného programu. Posledních 6 let vysílala BBC společný program s Českým rozhlasem, kde šest hodin denně znělo vysílání Rádia Česko. Loni v létě ale BBC tuto spolupráci vypověděla a dohodla se na převzetí ze strany francouzské mediální skupiny Lagardere, která v České republice provozuje stanice Frekvence 1, Evropa 2, Rádio Bonton nebo Dance radio. Tato skupina plánovala od 1. března obnovit na českých frekvencích spustit samostatné vysílání dočasně pod značkou BBC, nepožádala však o změnu licence.

DALŠÍ ČLÁNKY K TEMATU:
Lagardere na frekvencích BBC pouští heslovité zprávy a hudbu
Hudba na BBC je v souladu s licencí, tvrdí Lagardere a nařkl Český rozhlas z porušování podmínek

Platná licence i nadále vyžaduje vysílání programových bloků Českého rozhlasu, tuto podmínku BBC nedodržuje. Porušuje i další platné podmínky – zejména to, že v rámci platné licence nesmí vysílat hudbu. Nový vlastník české BBC s touto interpretací nesouhlasí. „Přebírání obsahu Českého rozhlasu není v licenčních podmínkách stanovené jako povinnost, ale jako možnost,“ řekla už v pátek mluvčí skupiny Lagardere Radka Pilzová. Výkonný ředitel Lagardere a nový jednatel BBC Radiocom Miroslav Hrnko zároveň dodává, že ani přítomnost hudby ve vysílání není porušením podmínek. Jde jen o prvek zábavy, který licence připouští, i když se o hudbě nezmiňuje.

Autor článku:

Komentáře (3)

    1. beat

      Jsem zvědavý jak se to bude vyvíjet..BBC Radiocom přišla o licenci :-D

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .