BBC a Rádio ZET opouští zkušení novináři a klíčoví editoři

bbc-logo-167EXKLUZIVNĚ – Tým rozhlasové stanice BBC Česká republika a Rádio ZET se rozpadá. Podle informací RadioTV.cz od července nebude moci společnost Lagardere využívat služeb zkušených novinářů Petra Nosálka a Ondřeje Černého. Nepůjde ale o jediné odchody. Výpověď už podala redaktorka Barbora Kreuzerová. Všichni měli zkušenost ze zaniklého Rádia Česko.

Se zmíněnými novináři skončí také překladatelka Zora Neoralová, která pro stanici překládala zprávy BBC World Service. Informaci o rozkolu potvrdil redakci RadioTV.cz dobře informovaný zdroj. Důvodem rozkolu je podle tohoto vyjádření skutečnost, že Lagardere nedodržela svá slova o tom, že chce vybudovat respektovanou zpravodajsko-publicistickou stanici.

Odcházející novináře měla uvést při jejich najmutí v omyl – neoznámila jim, že kromě reklam bude vytvářet také pořady na míru inzertních klientů. Problémem, který za rozchodem stojí, je i personální politika mediálního domu. Místo respektovaných a zkušených novinářů, s nimiž Lagardere vyjednávala, prý nakonec najala lidi nemající zkušenosti s podobným typem média.

Stanovisko mediálního domu Lagardere přinášíme v článku Skupina Lagardere potvrdila odchod Ondřeje Černého a Petra Nosálka.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .