Asociace provozovatelů soukromého vysílání má nové předsednictvo, navenek ji vede Michel Fleischmann

Kongres Asociace provozovatelů soukromého vysílání APSV zvolil nové předsednictvo a předsedu, kterým se stal prezident mediální skupiny Lagardere v České republice Michel Fleischmann. Účastníci kongresu schválili i přijetí nových členů, rozhodli o společném postupu při jednání s Ochranným svazem autorským a vyjednáváním pověřili nově zvolené předsednictvo.

Michel Fleischmann v dobré náladě v Show Jana Krause. Ilustrační foto: TV Prima

Michel Fleischmann v dobré náladě v Show Jana Krause. Ilustrační foto: TV Prima

Faktické obnovení činnosti asociace

Na kongresu jsme svým způsobem obnovili naši činnost. Vracíme se ke společnému aktivnímu prosazování rádia jako mediatypu a zájmů provozovatelů rádiového vysílání. Chceme společně posílit význam rádia, které zkrátka je druhým nejmasovějším médiem a co víc, médiem jehož zásah neklesá,“ uvedl v tiskové zprávě Michel Fleischmann, nový předseda APSV.

Zajímavostí je, že post předsedy asociace byl po tři roky neobsazen. Od založení asociace vedl její členy významný představitel hudebního a mediálního průmyslu Michal Zelenka. Po jeho úmrtí ponechali ostatní členové tuto pozici neobsazenou. Nyní je bude navenek zastupovat šéf mediální skupiny, která má ve svém portfoliu řadu významných značek včetně rádií Evropa 2 nebo Frekvence 1.

Asociaci doplnilo pět nových členů, celkem jich má 20

V předsednictvu mají zastoupení významní představitelé všech rozhlasových skupin. Provozovatele nejposlouchanější stanice Rádia Impuls zastupuje ředitel Jiří Hrabák, zmíněnou skupinu Lagardere Michel Fleischmann, za skupinu Media Bohemia je v předsednictvu Daniel Sedláček a za nejmladší skupinu Radio United vystupuje Luboš Jetmar.

Asociace rovněž přijala pět nových členů – rozhlasových stanic, mezi nimi i Rádio Sázava a COLOR Music radio podnikatele Miroslava Pýchy, zpravodajské Rádio BBC/Rádio Zet skupiny Lagardere, nebo Český Impuls, který patří do skupiny provozovatele Rádia Impuls. Po přijetí nových členů APSV reprezentuje dvacet členů na poli soukromého rádiového vysílání.

Důležitým bodem činnosti bude jednání s Ochranným svazem autorským

Členové APSV na kongresu diskutovali připomínky k návrhu novely Zákona o Českém rozhlasu. Kongres zhodnotil současný stav vyjednávání jednotlivých broadcasterů s Ochranným svazem autorským – OSA a následně rozhodl o společném postupu ve vyjednávání. Vedením jednání bylo pověřeno nově zvolené předsednictvo v čele s novým předsedou APSV, které tak bude vůči OSA reprezentovat pozici všech členů asociace.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: