Antonín Zelenka zůstává v Radě ČRo, na ministerstvu končí

antonin-zelenka-167Kontroverzní radní Českého rozhlasu Antonín Zelenka už nebude šéfovat tiskovému odboru na Ministerstvu školství. Odvolal ho nový ministr Petr Fiala krátce po svém nástupu do úřadu. Zelenka tak už nebude v konfliktu zájmů kvůli svému členství v Radě Českého rozhlasu a končí se tedy spory o to, zda může či nemůže být členem kontrolního orgánu rozhlasu.

Zelenka měl původně z Rady Českého rozhlasu odejít, neboť podle zákona nemůže současně vykonávat funkci ve státní správě. Původní ministr školství Josef Dobeš ho ale do funkce šéfa tiskového odboru na ministerstvu nikdy nevyjmenoval, pouze ho pověřil vedením. Tak vznikl spor, podle kterého se část odborné veřejnosti a právníků domnívala, že by Zelenkova funkce v Radě Českého rozhlasu měla zaniknout. Český rozhlas je totiž institucí veřejné služby a na členy kontrolního orgánu klade zákon zvláštní požadavky.

Po Zelenkově odchodu z ministerstva už nic nebude bránit tomu, aby svůj mandát v Radě Českého rozhlasu vykonával i nadále.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: