Americké prezidentské volby ve vysílání Českého rozhlasu

Americkou nocí z úterý 8. na středu 9. listopadu vyvrcholí projekt Českého rozhlasu věnovaný americkým prezidentským volbám. Rozhlasové vysílání nabízí již od druhé půlky října posluchačům zajímavosti, debaty, seriály a živé rozhovory.

Kampaň Hillary a Trump, foto: Shutterstock.com

Kampaň Hillary a Trump, foto: Shutterstock.com

Debata s hosty v Praze i v New Yorku

Přímo ve Spojených státech amerických situaci sleduje trojice zpravodajů ČRo – Lenka Kabrhelová, Jan Bumba a Jan Šmíd. Americká noc nabídne společné vysílání Radiožurnálu a Plusu a unikátní vysílání amerických prezidentských voleb z několika studií. Prezidentským volbám se bude do hloubky věnovat také Zpravodajský web ČRo, který přiblíží reportážní cesty krok za krokem a nabídne otázky a odpovědi k volebnímu systému USA.

Z New Yorku, kde bude připraven Jan Bumba se svými hosty, mohou posluchači v přímém přenosu sledovat průběžné výsledky voleb, komentáře a živé vysílání projevů obou kandidátů. Zpravodajka Lenka Kabrhelová bude reportovat ze štábu demokratů a Jan Šmíd ze štábu republikánů. V Praze budou hosty například politolog Kryštof Kozák, Jefim Fištejn, komentátoři Milan Slezák a Libor Dvořák a další.

Vyfoťte se s Barackem Obamou díky figuríne z Muzea Grévin

Plus nabídne 8. listopadu speciální dvouhodinovou debatu, ve které se utkají známé osobnosti – příznivci Hillary Clintonové s příznivci Donalda Trumpa, od 17 hodin živě z rozhlasového Studia 1, za účasti publika. Kromě toho Plus chystá na Vinohradské před budovou rádia „Americký den“ – lidé si budou moci prohlédnout pravý americký truck Kenworth T600A nebo se vyfotit s voskovou figurínou končícího prezidenta Baracka Obamy,“ uvedl šéfredaktor Plusu Ondřej Nováček.

Tématu amerických voleb se bude do hloubky věnovat také Zpravodajský web Českého rozhlasu, kde najdou čtenáři mapový rozcestník, který zasadí příspěvky rozhlasových zpravodajů na mapu USA. Čtenáři tak rovnou uvidí, kde zrovna jsou a kde jejich reportáž vznikla. V podstatě tak mohou sledovat jejich reportážní cesty krok za krokem.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .