Alternativní Radio 1 si v tomto týdnu připomíná 23 let od zahájení vysílání

radio-1-651

Radio 1 vzniklo na jaře roku 1991, ale skutečný začátek vysílání přišel na podzim roku 1990 v podobě pirátského Rádia Stalin během výstavy Totalitní zóna v podzemí bývalého Stalinova pomníku v Praze na Letné.

V tomto týdnu si však stanice připomíná 23. výročí zahájení oficiálního vysílání. Na programu je i tentokrát „vzpomínkové hraní“, ne však po jednotlivých letech, ale po dekádách. V tomto týdnu, tedy od 10. do 16. Března, hraje Radio 1 skladby z let spřed roku 1999, od 17. do 23. března poté hudbu, která vyšla po roce 2000, a pokračovat bude až do současnosti.

Během vzpomínkového vysílání se v éteru představují různí hosté. Posluchači se mohou těšit na bývalé kolegy, muzikanty a další osobnosti spjaté s historií Radia 1.

Autor článku:

Komentáře (1)

  1. Ivo Rottenberg

    Vzpomínám, jaké to bylo dilema pro Inspektorát Radiokomunikací. Tehdy si našli volný kmitočet a z bedýnky 5o W vysílače posílali signál na jakous-takous anténu, která šířila kromě nastaveného kmitočtu, další harmonické o směrové charakteristice se ani mluvit nedalo. Lezlo to do všeho v okolí Bílé labutě. Bylo pionýrské, nikoliv pirátské. Tehdejší prezident tomu fandil. Jak ten čas letí!!! .

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: