Změny na ČRo 2 budou postupné

cro2_prahaNikoli revoluce, ale postupná proměna ČRo 2 – Praha je pro šéfredaktora Jaromíra Ostrého přijatelnější.

Jaromír Ostrý, nový šéfredaktor druhého okruhu Českého rozhlasu – Praha, ve včerejším vysílání uvedl, že plánované změny na ČRo 2 – Praha by podle jeho slov neměly být v žádném případě náhlé a revoluční. Druhý program chce pod svým vedením měnit jen postupně, posluchači by prý mohli mít problém s hledáním svých oblíbených programů. Od pondělí je spuštěna  diskuze k plánovaným změnám, vyplnit lze i speciální dotazník.

V pondělí 14. června jste mohli slyšet „tak trochu jiné“ vysílání ČRo 2 – Praha. Šéfredaktor Jaromír Ostrý se svým týmem nabídli posluchačům náhled na to, jakým směrem se chce druhý program v budoucnu profilovat. Průběh dne zpestřily scénky, vtipy a krátké příspěvky z archivu ČRo, ráno doplnila klasická ranní rozcvička. Dobré jitro ČRo 2 je k dispozici mimořádně v Rádiu na přání.

Největším problémem však je z pohledu šéfredaktora Ostrého hudební stránka ČRo 2 – Praha. Vedoucí hudebního vysílání Martin Jonák spolu s hudebním redaktorem Jiřím Brodským pro včerejší den připravili speciální playlist. Do budoucna se má hudba uchýlit do 60. a 70. let s drtivým důrazem na českou hudbu (ne slovenskou). Ráno jste mohli slyšet například Pavla Nováka – Nádherná či Naďu Urbánkovou – Bílé tulipány. Jedním slovem charakterizují tento popis „evergreeny„.

K TÉMATU: Personální změny v Českém rozhlase

V odpoledním vysílání (Káva o čtvrté) Jaromír Ostrý dále uvedl, že se nebrání ani nasazování novinek, podle jeho slov však „musí být pozitivní“ a nenásledovat současné pesimistické písně. Cílová skupina Prahy se má definovat jako 50+. Do budoucna chce Ostrý vybudovat redakci zábavy, v současné době podle něj je „tým polorozpadlý„. Stanice posílí o nové formáty, uvažuje se o hudební soutěži. Vrátit by se mohly pořady ze 60. let jako je například Sedmilhář. Lépe by se měl využít i archiv.

GLOSA: Jakou cestou se má Český rozhlas dát? Cestou revoluce nebo evoluce?

Připomeňme, že druhý okruh Českého rozhlasu opustil ředitel Jiří Vejvoda a k 1. květnu nastoupil do funkce právě ředitel regionálního studia ČRo Brno Jaromír Ostrý. Tuto změnu ohlásil pověřený ředitel ČRo Peter Duhan s tím, že se jedná o první krok v restrukturalizaci vedení, má dojít ke zrušení funkce ředitelů celoplošných stanic Českého rozhlasu. Bývalá šéfredaktorka Bronislava Janečková nyní vytváří tým dokumentaristů.

PŘIBLIŽNÝ PLAYLIST PO 16:00
Marta Kubišová – Motlitba pro Marthu
Jacques Brel – Ne Me Quitte Pas

PŘIBLIŽNÝ PLAYLIST PO 17:00
Jiří Jelínek a Jana Malknechtová – Motýl
Jiří Suchý – Léta dozrávání (Obnošená vesta)
Waldemar Matuška – Tereza
Pavlína Filipovská – Včera neděle byla

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .