Všechny vůně Vánoc na vlnách ČRo Olomouc

cro_ol_vanoceSuroviny na štědrovečerní pokrmy jsou jednou z výher na vlnách ČRo Olomouc. Štědrým dnem Vás pak provede herečka Hana Macuichová.

Posluchači Českého rozhlasu Olomouc vyhrávají od pondělí 6. prosince v soutěži Vánočně prostřeno zejména suroviny pro přípravu vánoční večeře (od salátu, přes karton piva, víno, až po kapra), ale také vánoční kolekci. Do 16. prosince se soutěžící mohou registrovat pomocí SMS ve tvaru OL (mezera) VANOCE (mezera) JMENO, PRIJMENI, OBEC, kterou odesílají na číslo 90 777 06. Moderátor vybere jednoho posluchače, jehož se následně zeptá na soutěžní otázku. Pokud soutěžící odpoví správně, získá avizovanou cenu, pokud odpoví špatně, cena se přičte k výhře v následujícím vstupu. Ve vysílání se ovšem soutěží také o jiné ceny, tento týden se vyhrávají předměty spojené s filmem Harry Potter a Relikvie smrti. Více informací na webu ČRo Olomouc.

SELF-PROMOTION: SOUTĚŽ VÁNOČNĚ PROSTŘENO

Vánoční program bude na vlnách ČRo Olomouc skutečně sváteční, průvodce letošním olomouckým Štědrým večerem bude šternberská rodačka Hana Macuichová, kromě jejich vzpomínek uslyšíme i básně, které k ní promlouvají. Program nabídne hanáckou humoresku v podání Ladislava Lakomého s názvem Zlaty prasátko a to v 8:30. Odpoledne jsou připraveny dokumenty Zvony krajem znějí (15:05). V 17:00 zazní pásmo koled Všechny vůně Vánoce právě s Hanou Macuichovou, program pokračuje Procházkou krajinou vánoční v 19:00 (vycházka štědrovečerní nocí krajem od Pradědu na Hanou) a večer zakončí Alois Jirásek a jeho Zahořanský hon (20:30), jedná se o rozhlasové nastudování slavného románu. Podrobnější program hledejte na internetových stránkách ČRo Olomouc.

Na závěr si dovolujeme připojit jednu pozvánku. V pátek 10. prosince se v 19:30 koná ve Velkém studiu Českého rozhlasu Olomouc představení rozhlasové hry Ucho. Hru o strachu a smíření podle filmového scénáře Jana Procházky napsala jeho dcera Lenka, pro Český rozhlas natočil tuto hru s Igorem Barešem, Ivanou Plíhalovou a Petrem Jančevským režisér Michal Bureš. Rozhlasová hra vznikla ve spolupráci s Moravským divadlem, premiéru odvysílá ČRo 3 – Vltava ve čtvrtek 17. února 2011 ve 20:00.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .