Vltava uvede nastudování filmu Ucho a další premiéry

ucho_svicenV polovině února chystá ČRo 3 – Vltava premiéru příběhu Ludvíka a Anny, rozhlasové nastudování se odehrálo v režii ČRo Olomouc.

Příběh Ludvíka a Anny, dvou manželů „plujících rybníkem špinavé politiky„, nasadí ČRo 3 – Vltava už 17. února ve 20.00 a to v rozhlasové premiéře. Filmový scénář adaptovala pro divadlo a rozhlas Lenka Procházková, dcera autora scénáře filmu Ucho (hlavní roli v původním filmovém zpracování ztvárnili Radoslav Brzobohatý a Jiřina Bohdalová).

PSALI JSME: ČRo 3 – Vltava pokračuje s projektem Rok německého jazyka

Hru v režii Michala Bureše měli možnost slyšet posluchači, kteří v úterý 25. ledna navštívili Studio 1 ČRo Olomouc. Stejnojmennou divadelní hru Ucho rovněž uvádí Moravské divadlo v Olomouci a to již od března loňského roku. V hlavní roli vystupují Igor Bareš a Ivana Plíhalová. Více informací hledejte v reportáži České televize.

NENECHTE SI UJÍT: ČRo spouští na webu jazzovou sekci

Rozhlasové nastudování scénáře Ucho není jedinou premiérou, kterou ČRo 3 – Vltava plánuje do svého vysílání. Každé poslední úterý v měsíci v rámci Klubu rozhlasové hry v 21:30 uvede třetí okruh Českého rozhlasu jednu z dvanácti původních her z cyklu Vinohradská 12, většina her jsou komedie. První hru Koule slyšeli posluchači tento týden, vyprávěla o bývalé slavné atletce, která v rozhlasovém studiu rekapituluje svůj život (poznamenán dopingem). Posluchači mohou najít paralelu s českou atletkou Helenou Fibingerovou, zároveň poukazuje na plytkost komerčních rádií s častými přerušováními hudbou.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .