Vánoční tipy 2010: KOMERČNÍ STANICE

xmas_radiotv_televizePDF DOKUMENT UVNITŘ – Do třetice přinášíme podrobný pohled na vysílání českých komerčních rádií. I komerční stanice nabízí bohatý program plný vánoční muziky a speciálů ranních i odpoledních show.

V textu uvádíme pouze stručný popis, kompletní přehled najdete v přiloženém PDF dokumentu. Děkujeme za vaše názory.

PDF DOKUMENT: VÁNOČNÍ TIPY RADIOTV – KOMERČNÍ STANICE

Radio 1 hraje na Štědrý den opět bez reklam, navíc přináší speciální CD NONSTOP a to v podobě Verve Remixed Christmas (19:00). Rádio Beat najede na vánoční provozo, celý Štědrý den se budou vyřizovat písničky na přání, po 17. hodině přijde slovo na Vánoční alba a to až do půlnoci, za všechna zmiňme Pink Floyd, Deep Purple a další.

PSALI JSME: I letos hraje Radio 1 na Vánoce bez reklam

Rádio Blaník odstraní na 72 hodin všechny reklamní bloky a na Štědrý den nepustí jinou než vánoční písničku. Pražské Rádio City potěší rovněž Štědrým dnem bez reklamy, uvede speciál ranní show Dobré ráno s Vojtou Eflerem a po mateřské dovolené se na skok zastaví Iva Lecká v programu Vánoce šílené matky. Po celé vánoční svátky nasadí vánoční speciál Zóna lásky (20-01).

DOPORUČUJEME: Vánoce 2010 na Blaníku opět bez reklam

Classic FM pojede v běžném programu, akcentuje však vánoční svátky a nasadí skladby podtrhující slavnostní charakter. Speciál programu Světla ramp nás zavede do světa filmové produkce spojené s Vánocemi. Rádio Contact Liberec servíruje posluchačům hru Vánoční stromeček Rádia Contact Liberec, po celé vánoční svátky se rozdávají dárky od koupelnového studia, nechybí sud piva, víkendový pobyt nebo CD. Polední siesta a hodina před půlnocí Country Radia patří jen vánočním melodiím, na svátky se nezapomíná ani v jiných programech.

K TÉMATU: Vánoce na Country Radiu

Rádio Čas hraje na Štědrý den pouze česky a slovensky (přesně v duchu páteční tradice), v podvečer vyplní značnou část playlistu vánoční songy a koledy. Vánoce se ponesou v kontaktním duchu. Na Vánoce samozřejmě nezapomíná ani Rádia Černá Hora s vánočními písničkami a přáním posluchačů.

Z ARCHIVU: Rádio Čas letos darovalo Vánoce dětem

Sváteční vysílání Rádia Egrensis rozdá slibované dárky, nabídne charitativní koncert Petra Kotvalda. Evropa 2 ani letos neopomíjí Vánoční Ranní show a to po jedenácté. Expresradio nasazuje lahůdku v podobě koncertu Depeche Mode, v programu se najde místo i pro speciální bloky jednotlivých moderátorů. Ethno Radio obohacuje playlist a speciální hudební tituly světové produkce inspirované vánoční atmosférou. Předvánočním dárkem se stal nový pořad Breizik – muzika z Bretaně vysílán každé liché pondělí v 19:00.

PŘEČTĚTE SI: Ethno Radio zve na Andromeda Turre a Latino Dance Club

Fajn Radio uvede přes vánoční svátky rozhovory z hudebními hvězdami (Rytmus, Verona a jiní) a ráno odvysílá Fajn Ráno s tím nejlepším za uplynulý rok 2010. Free Radio 107 FM chce nabídnou alternativu vůči rádiím hrající koledy. Frekvence 1 hraje v tradičním duchu, moderované vysílání končí v 17:00, nechybí vánoční melodie. Na Štědrý den rozdá poslední vánoční dárky.

VÁNOCE 2010: Rádio Haná se převléklo do vánočního

xmas_radiotv_zahranici_stripSledujeme vánoční program českých komerčních stanic, Českého rozhlasu, ale i zahraničních rádií.

Gama Radio hraje speciální vánoční desku bez přerušení (The Beatles – Sweedish Radio Show) a během příštího týdne uvede i rozhovory. Rádio Haná má v plánu Pohádkový víkend, ten každou hodinu nabídne jeden pohádkový song. Ráno se dočkáme vánočního Ranního jamu a stále se hrají vánoční hity včetně „nevánočních“ hitů v nové sváteční podobě. V podvečer se dostane prostor pro výhradně vánoční melodie.

Helax 937 pořádá Helax All Stars DJs, off-air akce v ostravském Klub Fabric se účastní šest nejlepších DJs stanice. Hitrádia dávají k dobru Štědrý den bez reklam, v podvečer a ve 23:00 hodina plná vánočních hitů, vánoční pohádky od dětí namluvené panem Lábusem, Jirákem a dalšími. 25.12. uslyšíme v 6:00 klasické pohádky pro nedočkavé děti.

PSALI JSME: Děti vymýšlí pro Hitrádia pohádky; Také letos uslyšíme Rádio Koleda

Rádio Impuls darovalo před Vánoci milion a na Štědrý den se těšme na půlnoční Českou mši vánoční od Jana Jakuba Ryby. Kiss Radia neopomenou vánoční skladby, Discopříběh a písničky na přání.

VÍCE INFORMACÍ: Vánoce 2010: Kiss Rádia

Nejlepší vánoční výběr hraje Rádio Krokodýl, navíc staniční Ježíšek nadělí dárky a možná i jackpot hry „Krokodýlí zvuky, prachy do Tvý ruky“ v hodnotě 80 tisíc korun. Oldies Radio nebude posluchače zatěžovat zbytečnými informacemi o Vánocích, sváteční melodie ale zazní během celých svátků. Rádio Orlík nadělovalo kola, poukazy a další. Soutěžit se bude i na Silvestra.

Z ARCHIVU: Vánoční jackpot na Relax Radiu

Na duchovní rozměr Vánoce myslí Radio Proglas, kromě mší (například Urbi et Orbi) nabídne i pohádky a povídky. Relax Radio věnuje každou třetí písničku posluchačům pro jejich přání, v čase 18-20 uslyšíme jen klasické koledy a od 20:00 začnou Písničky na přání.

Rock Radio a RockZone 105,9 FM nebudou posluchače zatěžovat vánočními songy a řečmi o Vánocích. Rádio Rubi o svátcích zvolní. Self-promotion uvádí: „Hrneme to pořád v tempu, ale umíme i zvolnit, když je potřeba.“ Rádio Valašsko stráví Štědrý den s posluchači ve společnosti lidí, které známe z rádia či koncertů (tj. Roman Vojtek, Ilona Csáková, Petr Bende a další). Zároveň se bude hledat recept na pohodové prožití Vánoc. RockMax přiblíží pohanské tradice a rozdávat bude netradiční dárky.

DOPORUČUJEME: Rock Radio naděluje nová webrádia

 

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .