Vánoční tipy 2010: ČESKÝ ROZHLAS

xmas_radiotv_rozhlasPDF DOKUMENT UVNITŘ – Pokračujeme s nabídkou nejzajímavějších programů, tentokrát se zaměříme na Český rozhlas. Bez výjimky skrývají vánoční skladby Českého rozhlasu nabitý program.

Sestavit vánoční tipy pro celoplošné i regionální stanice Českého rozhlasu byl skutečný oříšek. Obecně lze říci, že regionální studia přichází s heslem „S námi nejste nikdy sami – ani na Vánoce„. Nechybí hudební pásma s přáními, ale i pohádky a rozhlasové hry. V textu se věnujeme každé stanici v jednou větou, podrobnější informace hledejte v přiloženém dokumentu.

PDF DOKUMENT: VÁNOČNÍ TIPY RADIOTV – ČESKÝ ROZHLAS

Radiožurnál odvysílá živý rozhovor Tomáše Pancíře s Dominikem Dukou, pražským arcibiskupem a primasem českým. Večerní program servíruje vánoční písně, ale i vánoční povídky o Jana Wericha a dalších velikánů. Během svátků nechybí ani vánoční koncerty a to v podání Lucie Bílé či Petra Bendeho. ČRo 2 – Praha pak naszuje rozhlasové hry a ve večerním program přijdou Vánoce na Dvojce – Vánoce ve dvou. ČRo 3 – Vltava se nevyhýbá koncertním vystoupením, za všechny zmiňme velmi zajímavou četbu na pokračování Hlídač č.47 v podání herce Igora Bareše.

K TÉMATU: Vánoce 2010: ČRo 3 – Vltava

Český rozhlas 6 nabídne tematicky zaměřené speciál klasických programů, na Štědrý den se v programu dostane místo pro Svět viděný internetem na téma kořenů Vánoc u válek Říma s Kartágem. ČRo Radio Česko servíruje dokumenty o Vánocích a skutečně zajímavé rozhovory, například na téma exoplanety. ČRo Radio Wave o Vánocích zrekapituluje nejzásadnější informace ze světa hudby, filmu, divadelní a výtvarné scény v pořadu Antisklerotikum. Posluchačům pak na Štědrý den nasadí Vánoční koledy (14:00), ne ovšem ty klasické. V programu se dostanou prostor i na adventní koncerty.

PSALI JSME: Moravské Vánoce na ČRo Brno

ČRo Brno se ohlíží za akcí Vánoční zpívání, v programu nechybí vánoční melodie a záznamy hudebních vystoupení. ČRo České Budějovice nabídne posluchačům jihočeské koledy s Úsvitem, Miroslava Donutila, ale i dokumenty a vyprávění o Vánocích. ČRo Hradec Králové připravil Pohádkové odpoledne, po 13. hodině uslyšíme vyprávění Marie Kubátové, autorky knih a divadelních či rozhlasových her, nebude chybět ani ukázka její tvorby.

Z ARCHIVU: Všechny vůně Vánoc na vlnách ČRo Olomouc

Na vlnách ČRo Pardubice vyvrcholí velká vánoční hra „Rozhlasové pexeso„, finalistky soutěže Primababča zase povypráví o tom, jak slavily Vánoce ony. Vysílání ČRo Plzeň nabízí hned několik pohádek (zmiňme Zlatou jabloň, Čertův učeň a jiné). ČRo Olomouc přivítá ve večerním programu herečku Hanu Macuichovou, která uvede „Všechny vůně Vánoc„. ČRo Ostrava protká celodenní vysílání sérií krátkých pohádek, které namluvili Heidi Janků, Jarek Nohavica, Radek Pastrňák a další.

DOPORUČUJEME: Pohádkové Vánoce na ČRo Regina

ČRo Regina bude mít rovněž pohádkové Vánoce, uslyšíme jich hned několik – za všechny uveďme díla Kubula a Kuba Kubikula, Liščí pohádka a jiné. Dovolujeme si upozornit na dvanáctidílný projekt Figurky z Malé strany i odjinud, to vše v podání Ljuby Skořepové a Josefa Somra. ČRo Region – Středočeský kraj nabídne speciální Tandem Jana Rosáka s pražským arcibiskupem Dominikem Dukou. ČRo Region – Vysočina odvysílání vánoční Písničky pro Vysočinu s Naďou Urbánkovou a Jardou Hypochondrem. ČRo Sever se bude Vánocům věnovat například v Severočeském Atlase a za tradicemi na severu Čech se podíváte díky pořadu Vánoce regionální.

Rádi bychom na tomto místě poděkovali všem z České rozhlasu a to jak z celoplošných, tak regionálních programů za jejich vstřícnou spolupráci. Děkujeme.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .