Vánoce 2010: ČRo 3 – Vltava

vltava_vanoceBohatou vánoční nadílku si pro své posluchače přichystal Český rozhlas 3 – Vltava. V programu nebude chybět ani velmi zajímavá dramaturgická tvorba.

Ze štědrodenní nabídky vybíráme listování v Malé knize vánočních radostí německého teologia, filozofat a mniha Anselma Grüna v 9:00, účinkuje Jan Kačer. Ilja Hurník nabízí z cyklu Čtvero ročních období jak jinak než Zimu (11:00 Vánoční ozvěny). V rámci Rozhlasového jeviště ve 14:00 láká ČRo 3 – Vltava na dílo Pekařova žena od Marcela Pagnola (hrají V.Vydra, T.Bebarová, J.Lábus, S.Skopal, N.Konvalinková a další). Na Štědrý den nechybí komponovaný pořad z děl české a světové literatury s názvem V záři betlémské hvězdy, v rámci obnovené premiéry v 19:00 uslyšíme B.Bohdanovou, D.Kolářovou, V.Ráže a další, připraveny jsou například úryvky z textů Karla Čapka, Gézy Včeličky nebo Jaroslava Seiferta. A to stále není vše. Kompletní program hledejte na webu ČRo 3 – Vltava.

PSALI JSME: Byly uděleny ceny Reportu 2010

První svátek vánoční přináší druhý díl hry Pekařová žena (14:00), Moravské koledy v úpravě Jiřího Pavlici (15:15) nebo vánoční rozjímání při poslechu spirituálů v 17:45. Velkou četbu na pokračování plánuje ČRo 3 – Vltava právě od 25. prosince v 18:30, denně uslyšíme román Josefa Kopty Hlídač č.47 v podání Igora Bareše.

ČRo 3 – Vltava uvede devadesát pokračování z Knihy knih, tedy Velký příběh Bible a to od soboty 25. prosince v 23:00. O den později je připraven Shakespearovský kánon a Edward III ve 20:00, účinkují S.Skopal, I.Řezáč, L.Šafránková a L.Mrkvička.

Přehledné vánoční tipy z programu všech stanic Českého rozhlasu najdete již zítra na webu RadioTV.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .