Třinecký éter rozřízne Rádio Čas – Rock

cas-logo.jpgSpolečnost Juke Box, která provozuje Rádio Čas,  získala od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) souhlas ke změně licenčních podmínek vysílání z kmitočtu Třinec Godula 89,5 MHz.

Na této frekvenci se objeví mutace Rádio Čas – Rock. RRTV schválila doplnění a zvýraznění podílu rocku, folkrocku a spřízněných žánrů.

Autor článku:

Komentáře (12)

 1. Petr Kružík

  No comment!..impossible! As tu za chvilu budem všici tak trochu mutanti. Tak trochu myslím ve smyslu kvality, neboť to bude dělat jen „vybrané“ radio. Produkovat mish-mash s příchutí toho či onoho. A evidentně ještě nekolikrát tento mutant způzobí nemožnost vstupu broadcastera, který se na daný žánr vyprofiloval a je v něm suverénně nejlepší. Viz Beat, Country..

  1. Jose

   Přesně vo to go. Super výstižný a vynikající komentář. Lépe to napsat a vyjádřit nelze.

  2. Jose

   cituji ,,tak trochu mutanti“ mi připomnělo, myslím si docela dobrý politický nebo dobový hlod, vlastně ,,překabátníci“ ne ? Tedy ač členové ODS, ve své podstatě komunisté.(viz. Tlustý a spol) asi to bude dobou a prostě úplně všude…však vlastně, jak to je… bubeník heavy metalové kapely a přitom agent Státní bezpečnosti, že… Ach, jo…

  3. martinsz

   As tu za chvilu budem všici tak trochu mutanti. Tak trochu myslím ve smyslu kvality, neboť to bude dělat jen “vybrané” radio. Produkovat mish-mash s příchutí toho či onoho. A evidentně ještě nekolikrát tento mutant způzobí nemožnost vstupu broadcastera, který se na daný žánr vyprofiloval a je v něm suverénně nejlepší. Viz Beat, Country..

   Souhlásim s panem Petrem Kružíkem že není dobré, když na pásmech vkv vznikají mutace rádii. Na stranu druhou tu bude lepší než doposud a přinese to nějaký užitek. Jen z těží by se rádio Čas zbavilo dobře laditelného kmitočtu. Chyba byla,když před pár lety přidělili po ukončení vysílani rádia Hradu kmitočet právě Času. Rádio Čas jde velmi dobře ladít v lokalitě na 98,3FM, 92,8FM a také na 105,9FM.

 2. Matěj Vaňátko

  Pánové, jak je vůbec možné, že RRTV může povolit změnu licenčních podmínek jen pro 1 kmitočet ? V zákoně 231/2001 sb., který se rozhlasovým vysíláním zabývá není o změně licenčních podmínek pouze pro jeden kmitočet ani slovo. Může mi to prosím někdo vysvětlit, jak je to vlastně možné ?

 3. Václav Kadlček

  Tak kdo bude lepší? Hey začíná s rockem polevovat, přišel čas na nástupce. Hey vysílal léta 2 odlišné formáty (nikdo nevěděl proč) – teĎ se sjednocuje, Čas bude dokonce ve třech mutacích. Jen opačný proces. Myslím že to až Beat roztřihne.

  1. Jose

   No, jo no. Je fakt, že já bych uvítal, když by vše bylo stejné. Tedy např. i Kiss. Ale prostě Kiss sloučili, neudělali to dobře, zvorali co se zvorat dalo,
   nešlo jim to, tak je zase rozdělili. A to se jim osvědčuje. Hey se slučují, ale nikdo neví až kam se sloučí ? Bude mít např. někdy Ostrava stejný program jako Praha nebo nebude ? Jak je to vůbec s tím přejmenováním Hey Sever na Hey Čechy nebo jak to mělo být ? A jaký bude jejich program ? Ví to vůbec někdo ? No, Fajnáradia se posloučily a mají stejný program. Ale Hitrádia jsou rozdělené a slučovat se nehodlají, dle posledního rozhovoru tady na serveru. No a teď ještě začalo tohle vystřelování odnoží Času a Hané. Je to holt pěkný bordel. Prostě až někoho někde potkáš a začnete kecat o nějakém rádiu, budeš muset vždy říkat frekvenci vyssílače, protože nikdo nebude vědět o jakém programu to vlastně mluvíš. Možná proto to dělají. Pro zmatení veřejnosti a zamezení oprávněné kritice. Být na místě RRTV tak jim to zatrhnu. Když by měli jiný program, prosím okamžitě by povolení pro jiný program dostali, ale museli by na tom vysílači povinně změnit název stanice. Tedy je Rádio Haná a na těch dvou vysílačích se to může jmenovat SKY ROCK. Pak je to OK. Ale ne aby se Čas jmenoval všude Čas a někde dělal to a jinde ono. Nebo aby Hey měl jeden program tam a jiný jinde. Když jiný program, tak jiný název. Povinně. Pak by to bylo přehledné a jasné. Takhle je to BORDEL.

 4. Václav Kadlček

  Ano, s tou důraznouu změnou názvu by to mohlo být lepší. Co k Hey? Mám možnost porovnávat Brno (Moravu) a Profil, na kterém hráli i tvrdou věc, jěště sami zdůrazňovali „heavy“, namátkou jsem naladil Hey Prahu po internetu a tam Kryštof. Na první pohled mi to na tom profilu sedělo, ale nadšení mě opustilo zvláště po seznamce, ve které vystupovala padesátiletá žena, proto raději přeci jen ten Beat.

  1. Jose

   No, jo no. Začnu tím Hey. U nás je Hey Sever, tedy to, co má Praha a Pardubice (Profil) no a to bylo Hey, česky a nej. A fakt to bylo nejodpornější, co tady snad vysílalo, takové ala ,,blaníkovštění a impulsovatění“ ještě blbě udělaný. Nikdo to tady nechtěl a nikdo to tady u nás neposlouchal, což lze dokázat zcela absolutním propadem v poslechovosti a to, to má u nás prosím, obsazené, hned 3 frekvence !!! No a pak to změnili na to Hey, to můžeš a to je nebe a dudy, tedy o něčem úplně jiném. Fakt je tam normálně slyšit i dobré, úplně normální, poslouchatelné věci. To je fakt. Jenže celkově jde tedy o pop sem tam s nějakým tím rockem. Takže to není rocková stanice jakou bylo Hey, poctivý rock v Brně a Ostravě. Takže samozřejmě Čechám současný stav prospěl, tam ano. Ale údajně Brno a Ostrava vyměkly nebo postupně vyměkají. Oficiální verze je, že Hey, to můžeš, má být pop rock a více pro ženský, proto třeba asi ta seznamka./ Ženských se rodí více, nežli mužů, tak asi musí se seznamováním, otravovat i v rádiu aby se občas k něčemu dostaly./ No a mě tedy obzvláště zajímá, zda už to na Moravě, tedy v Brně a Ostravě podělali úplně a je už to stejný jako v Praze a Pardubicích a Liberci, protože tam by to pro ně naopak byl propad. Anebo zda si přeci jen udrželi třeba toho rocku více a jsou ještě stále rozdílné , tedy lepší od Prahy, Pardubic a Liberce. Já osobně vždy tvrdil, že Hey by se měla sloučit. A v té větě jsem vždy psal, že by se měla sloučit, přesně na to, co hraje OSTRAVA-BRNO.
   Oni to ale dělají, jak to dělají. Takže to v Ostravě a Brně asi totálně podělají.
   No k té regionalitě. To všechno začalo po revoluci jako antipragocentrismus a anticentrismus a alá, hurá povinná regionálnost. No a říká se, že ryba smrdí od hlavy, takže negativním příkladem jde samozřejmě v čele ČRo, kde jsou to všechno ČRo 5. Ale u některých je ten program dobrý, jinde zcela otřesný. Tedy rozdíly a propady jsou obrovské a neuvěřitelné. Když by po ČRo 5 běželo Wave, mělo by to 100x větší smysl !!! Pak se tedy samozřejmě nelze divit, když mají takovýto vzor. Že to dělají i soukromníci. A tak máme 7 rozdílných rádií KISS, 2 rozdílná HEY a budeme mít 3 rozdílné ČASY a 2 rozdílné HANÉ. Takže jako je ČRo 5 Olomouc, tak teď už je Rádio Haná Olomoucko.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .