Ruda z Ostravy mizí z českých rádií

partlova_ostravaVIDEO UVNITŘ – Populární song Ostrava, kterou nazpíval Michal Kavalčík (alias Ruda z Ostravy) a Martina Pártlová, finalistka soutěže X-Factor, mizí z playlistu českých rozhlasových stanic.

Parodii singlu Empire State of Mind (New York) od Alicie Keys a Jay-Z s názvem Ostrava stahují česká rádia ze svých playlistu. Důvod? Ukázalo se, že na coverhit Ostrava neměla česká dvojice autorská oprávnění a vlastníci těchto práv se proti jejich počínání ohradili. Kvůli velké hrozící pokutě stáhlo píseň z vysílání už minulý týden Rádio Rubi s tímto odůvodněním: „Protože ctíme zákon, tak song do vyřešení situace vysílat nebudeme.“ Rádio Rubi bylo navíc vůbec jedno z prvních rádií, které song hrálo, slýchat jste jej mohli od posledního květnového týdne.

Společný duet Rudy z Ostravy a Martiny Pártlové od 12. července nebude hrát ani Free Radio 107 FM, rovněž kvůli nevyřešení autorských práv a nesouhlasem nositelů práv k české verzi. Free Radio 107 FM neporuší zákon. Martin Kaminský, programový ředitel Free Radia, celou situaci pro RadioTV oglosoval: „Na oplátku Free Rádio nebude hrát žádné songy od Alicie Keys ani Jay-Z, to až do doby, než se „Ostrava“ bude moci opět svobodně objevit ve vysílání.“

Song Ostrava byl původně natáčen pro internetovou stanici Stream.cz za poměrně nízké náklady. U internetových uživatelů si získalo video už z počátku velký ohlas, do samotného projektu se zapojila i radnice města Ostrava. Po velkém úspěchů jej začala hrát česká rádia, klip nechyběl ani v nabídce hudební stanice Óčko.

Autor článku:

Komentáře (2)

 1. DJ Dick

  „Na oplátku Free Rádio nebude hrát žádné songy od Alicie Keys ani Jay-Z, to až do doby, než se „Ostrava” bude moci opět svobodně objevit ve vysílání.”

  Nechápu…
  V obchodě vám kapsář ukradne peněženku, kapsáře zatknout, ale vás do toho obchodu majitel nepustí, protože to byla vaše peněženka, která byla v jeho obchodě ukradena.
  Tomu říkám logika! :-)

 2. Jose

  Jo a když už se konečně do toho někdo pustil, tak by v tom mohli pokračovat a to nejen u nějakých soudobých hitů, počítám, že to nemá vyřešeno, tak asi 70% českých zlodějů, hlavně těch starších…

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .