RRTV: Tři nové kmitočty a jedno zvýšení výkonu

rrtv_006Na svém letošním šestém zasedání udělila RRTV hned tři kmitočty, do nových lokalit se rozšíří Rádio Orlík, Rádio Bonton a Hitrádio Vysočina. Do nových míst se dostane signál Rádia R a to díky zvýšení výkonu.

Provozovatel Česká rozhlasová s.r.o. získal od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) kmitočet České Budějovice 96,8 FM o výkonu 200 W. Společnost zde smí šířit program Rádio Orlík.

Rádio Bonton smí nově vysílat rovněž v Českých Budějovicích, konkrétně na frekvenci 98,7 MHz o výkonu 100 W.

3. ZASEDÁNÍ V ROCE 2011: RRTV: Fajn Radio Life s kompenzační licencí

O kmitočet bohatší je i provozovatel František Vostál s.r.o., pro program Hitrádio Vysočina 94,3 FM získal frekvenci Velké Meziříčí 91,2 MHz, konkrétně o výkonu 100 W.

Regionální stanice „Radio R„, jejímž provozovatelem je Ing. František Krpenský, získala od RRTV povolení zvýšit výkon kmitočtu Mokrá – Horákov z 5 W na 50 W. Současně smí přemístit stanoviště. RRTV rovněž povolila změnu licenčních podmínek, přičemž místo podmínky „zpravodajství z jednotlivých devíti obcí mikroregionu Rokytnice“ nahrazuje v licenci „zpravodajství z jednotlivých devíti obcí mikroregionu Rokytnice a obcí dobrovolného svazku obcí Ždánický les a Politaví„.

SOUVISEJÍCÍ: Stránky RRTV se převlékly do moderního kabátu

RRTV musí navíc řešit několik stížností, jednou z nich je nelibost nad textem písničky skupiny Nightwork – Tepláky, kterou odvysílalo Rádio Relax. S Frekvencí 1 začalo správní řízení pro možné ohrození fyzického, psychického či mravního vývoje dětí a mladiství. Tím se měl provozovatel dopustit v programu Dámský klub, jehož tématem byl „Sex za protislužbu„.

rrtv_banner_001

Autor článku:

Komentáře (2)

  1. Václav Kadlček

    Nerad bych se mýlil, ale není Ždánický les u Kyjova a řeka Litava na jih od D1? To by vysvětlovalo ten tah na jih. Jinak budiž mu přáno. Zatím z útžkovitého poslechu na D1 hraje neohraný folk.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .