RRTV před Vánoci štědrá – udělila 5 kmitočtů

rrtv-logo.jpgTěsně před Vánocemi stihla RRTV udělit několik kmitočtů a to v ne často vídaném množství – udělila hned pět nových kmitočtů, žádosti dvou provozovatelů byly zamítnuty.

Prvním obdarovaným je provozovatel Radio ProTon s.r.o., pro program Kiss Proton získal kmitočet Karlovy Vary – sídliště 101,0 MHz / 200 W.

Zkrátka nepřišla ani společnost Rádio Bohemia, spol. s r.o., dle očekávání byl přidělen kmitočet Ústí nad Labem – Stříbrníky 99,8 MHz / 200 W a to pro program Kiss 98 FM.

Do třetice smí Radio Bonton a.s. šíří stejnojmenný program rovněž v Ústí nad Labem a to na frekvenci 96,9 MHz / 100 W.

DOPORUČUJEME: Poslední letošní novinky na VKV (11+12/2010)

Na Ježíška v podobě další frekvence 106,1 MHz / 100 W pro Liberec – Hanychov se může těšit provozovatel Kalendář Liberecka spol. s r.o.

O kmitočet bohatší je též Rádio Samson spol. s r.o., stejnojmenný program se dostane k posluchačům v Domažlicích – Vavřinec na 103,0 MHz / 100 W.

K TÉMATU: Rádio Samson obnovilo FM vysílání a plnohodnotný program

Provozovatel Rádio Pálava s.r.o. smí přemístit stanoviště kmitočtu pro program Rádio Jih Staré Město u Uherského Hradiště 96,9 MHz / 100W na nové souřadnice Uherské Hradiště Jalubí 96,9 MHz / 100 W.

Neúspěšně tentokrát odchází Radio Beat s kmitočtem Frýdek Místek – město 90,4 MHz / alt. 103,3 MHz a Rádio Haná pro Zlín – Příluky 88,6 MHz / 100 W a Nový Jičín – Dlouhá ulice 98,6 MHz / 100 W.

Autor článku:

Komentáře (34)

  1. Petr Kružík

   Minimálně od sklonku léta bylo Martinem Hrochem deklarováno podání žádosti za CR, takže ta brzda je jasně RRTV.

  2. SETI72

   Proč by to bylo ze strany RRTV úmyslně zdržováno? U Beatu to bylo prakticky hned. Registrace není licence. Povolili jim zakódované vysílání, tak kde je problém? Pan Hroch může mlžit, na CR to prý dělají na přímý dotaz běžně.

 1. pevy

  Nějak se mi to nezdá. To neexistuje nějaká maximální lhůta, do které se žádostí musí zabývat, nebo něco podobného ? I když, pravda, v tom našem postbolševickém kapitalismu, kde veškeré zákony dělá královsky placená banda diletantů, je asi možné úplně všechno. Ach jo.

 2. -Beny-

  No radio Jih mělo v Uh vysílat už před rokem, zřejmě byl problém na Silu ve Starém Městě, ty má zřejmě i Evropa 2, když dostala licenci na vysílání na témže místě již v začátkem srpna,ale stále odtud nevysílá.

  1. SETI72

   Bohužel…

  2. Jaroslav Eret

   Kiss Proton se dostane jednou tam do Chebu a Tachova !

  3. SETI72

   No vždyť ja.

   Byly by to zbytečně obsazené kmitočty, na kterých by mohly vysílat smysluplnější rádia, než je uječený KISS Proton.
   U nás v Pb taky zaneřádil FM pásmo :-(

  4. Jaroslav Eret

   KISS PROTON by mohl hrát z Chebu na 100. 5 nebo 93 . 6 fm a 95 . 8 i Tachově

  1. Jaroslav Eret

   Proč ?

  2. Barka

   Protože bere místo.

  3. Jose

   O zbytečném zabírání místa mi něco povídej. Ono jim asi nestačí, že tady máme dvoják ČRo Sever na 91,3 a 102,3. Že tady máme dvoják Hey čechy na 97,1 a 95,5. Tak nám teď přihodili třetí dvoják a to Dobrý den na 93,3 a 106,1. Jsou oni normální ? Kdy jim tohle někdo zatrhne ? To by mohli potom tu 93,3 Dobrému dnu tedy odebrat a dát ji Bontonu, který ji chtěl a měl dostat. Na co tady potřebuje Dobrý den dělat ostudu na dvou frekvencí ? To je tedy rozhodování tohle…

  4. Petr Kružík

   A tohle je jiná káva, o čem píše Jose! v Liberci 2xDD a 2xCRo5S, v Táboře 2xFajn, v CB 2xRockR, v Mostě, Ústí, Litoměřicích atp… 2x Hit. Tohle je hnusné zabírání zdvojením o totožném zásahu…

 3. Petr Kružík

  Já bych to s „vracením radií“ k nohám RRTV neviděl tak jasně. I kdyby to nakrásno šlo. Osobně naladím Hády a JC a pokud jsou Proton s Publikem shodné, tak musím číct, že jakžtakž ukojují hlad po taneční muzice. Není to ideální, ale co a pro koho ideálním je, že?! Otázka čemu ubírají místo? Dalšímu AC popovému radiu, kterýžto formát poslouchá valná vetšina posluchačů? To asi ne. Těch je na každém prstě deset. Takže minoritnímu? Určitě, tak myšleno.
  Když vezmu Příbram, minority se zde ladit dají. Je zde Beat, Rockradio a jednou bude Country radio. Když vezmu Zlín, tak je zde Beat, Rockmax. Chybí formát folk&country. Otázka esli by do Zlína Country dostalo licenci? Nýčko tam místo není. A určitě nemáte namysli vznik nového menšinového radia. Bylo by slaboučké v kramflecích. Vznikají spíš takové jako Valašsko, Orlík…že?! Apropos 94.3 Zlín/R.Valašsko.
  Když kouknu jinam, žádný jiný formát který by se cítil dotčen ubíráním nepřítomen v těchto lokalitách nevidím. A skutečně nemyslíte vážně, že by třeba R1 či Expres šly jinam mimo metropoli…

  1. Jose

   To je pravda. Mám velice nepřijemný pocit, že jediné z těch ,,jiných rádií“ které se začalo šířit je BEAT. Radio 1 se odmítá hnout z Prahy. Oldies rádio má mimo Prahu jedinou frekvenci a to v Táboře. Ethno rádio je zatím mimo Prahu pouze v Brně. Český rozhlas Radio Wave vyhnali z FM úplně a nadobro. Country rádio to také nikterak nepřehání a je jen na několika málo místech. Prostě asi chtějí venkov tím discotékově socialistickým neřádem úplně umlátit a zničit. A všechny na venkově donutit úplně přestat používat FM. Jinač už to není možný. Asi to financuje nějaký internetový provozovatel nebo kdo, tuhle devastaci a devalvaci FM. Vlastně mimo Beatu potom křesťanského Proglasu a kulturního veřejnoprávního Českého rozhlasu 3 Vltavy, není nikde nic jiného, k dostání a poslechu na FM, než totální sračky. Kdo to má taková svinstva, co nám všude cpou poslouchat ? To bych rád někoho takového někdy potkal… Ty výsledky poslechovosti musí taky falšovat, protože nevím o nikom, koho by ty tupé kafemlejnky bavily… Anebo chtějí rádio jako medium zničit úplně, čert ví.

  2. Jose

   Je pár slušných soukromníků i na venkově. Ale obávám se, že mi na ně stačí prsty na rukou. Mám na mysli GAMA v Mostě. Potom SAMSONA samozřejmě. Taky ještě ROCK MAX. Dokonce i tu Hanou Olomoucko Sky Rock bych bral jako dost dobrý počin v tom svrabu a ať nežeru tak klidně přihodím i Mokrou-Horákov Radio R a Čas Brněnsko / směs sraček, oldies a folku / a nerockové Rock rádio. A pak už prostě jen humus a humus humus a není na venkově, co ladit. Nic tam, nikde není. Vytažená je prostě jenom ta Praha. A jedině v té se nechá vybrat. A v té má ještě FM nějakou užitečnou hodnotu. Všude jinde, po celé zemi, v podstatě, už ne.

  3. Barka

   No, ono jde o to , že tady jaksi není co ladit. Jestli někdo žije v tom , že Kiss
   jsou taneční rádia a že je nutné diskutovat jen o country nebo Beatu, není co řešit.
   Mě jde spíše o to , že mám na 4fr Čro1, na4 Vltavu ,na 4 Proglas atd. Takže pásmo je
   rozebrané a pestrost nulová. Já bych spíš přivítal giga vysílač Kisshády a místo
   Kisspublikum ze Zlína něco opravdu pro mladé. Třeba techno. Já bych jim to přál.
   Ale těchto HitKiss šmejdů , které neví kudy kam , to jaksi je proti posluchačům.
   Je podivné , že popová rádia dávají rockové večery a nevím co a na rockovém jsem
   večery popové neregistroval. Atd. Do Uh.Brodu šoupli E2. Proč? Jde to rozumně zdůvodnit?
   Mě jde zdůvodnit jedno, že ve Zlíně je výkon Beatu tak slabý, že nemá cenu ani
   natáčet anténu.Proč, není nutné vysvětlovat. A to je nějakých 25 km. Takže to u mě
   dopadlo tak, že internet : FM je v poměru 95 : 5. A je dotančeno.

  4. Petr Kružík

   Okey. Uvažuji v rovině šíření Beat a Country, poněvadž jiné radio snažící se o globálnější rozšíření a aby stálo za hřích, neznám! Proto jim fandím. Nové minoritní radio ve Zlíně nevznikne, su klidný, neuživilo by se ani omylem!
   25km od Zlína, takže jsi z cca Uherského Hradiště? Pro Tebe bude nově zkoordinovaný vysílač Beatu UHH-silo 100.0 MHz/200W. Doufám, že Tě aspoň toto info potěší…

  5. Jose

   No pokud bych to bral z této stránky, tak asi nejlépe z toho vyjde Helax z Ostravy. Pak asi Dance rádio, zase samozřejmě pouze pro Pražáky. Jak jinak to může být, v našem státě. Tedy nejsou ani v Brně, že. Třeba. No a KISS to je prostě tragedie, kdysi to koketovalo s rockem, až na konec musel raději vzniknout Beat. Teď to koketuje s dance a k ničemu moc to není. To už si podle mého názoru vedla Evropa 2 lépe, ta alespoň tomu popovému nesmyslu, co vysílají dala jednotnou tvář a nějaké promyšlenější image k tomu. A celkem se ho drží, takže oprávněně jsou dnes známější a lepší nežli Frekvence 1, což byla původně celoploška, taková nosná stanice firmy Lagardere, ale už taky asi nevědí na Frekvenci 1, kterou krávovinu by si tam roupama ještě vymysleli aby nasrali, co nejvíce lidí. A Kiss se plácají každé jinak a jednou tam a jindy onam a nikdo neví kam se budou plácat za další dva měsíce. Podle mého osobního názoru, jedny z nejnedůvěryhodnějších stanic. Absolutně se nedá nějak předpokládat nebo odhadnout v čem se budou topit za půl roku nebo za dalšího půl roku. Žádná tvář, žádné image, žádné kořeny, z kterých by tam něco vyrostlo, jen nebetyčný převládající zmatek. Žádný styl. Osobně bych pochopil 100% sjednocení všech rádií KISS a uvrtání se do něčeho a je už úplně jedno do čeho. Ale pro boha už konečně do nečeho. A ne stále 2 kroky dopředu a 3 kroky zpátky apod. KISS dneška. To je totální chaos o ničem.

  6. Barka

   Pro Petra. Bohužel pro mne, kousek na východ od Uh. Brodu.

  7. SETI72

   Country Rádio v Příbrami? No já nevím, naposledy se sem cpal Samson a ČTU mu to zatrhl. V Pb už asi volné kmitočty nejsou, všude v pásmu vříská nějaké to rádio. Nejvíc je slyšet právě KISS Proton na čistých 107,9 Mhz (200W) a Fajn R. na 94,4 Mhz. S výkonem 50W hraje ještě i 15 km daleko (!).

   Nejhorší pokrytí má paradoxně (pro mě) Beat…

 4. Václav Kadlček

  Pro Petra: S tím Valašskem by mě to zajímalo. Koordinaci na fmscan jsem našel 94,3 a tady jsem četl zprávu, že byla zamítnuta 94,4 což chápu, je to blízko Krížavy, s kterou si rok zkusil kolidovat Čas, taky o 0,1 MHz. Takže jestli Valaško, nedokázalo předat správnou číslici pro RRTV? Jinak do teď nevím, odkud jde RUBI na 105,4? Mělo být na hotelu Moskva, ale žádnou anténu jsem tam nespatřil. Zlínsko mám dost prochozené a v duchu jsem se zamyslel, že v údolí Zlína by šlo ještě vysílat na 88,7 (89,1) 90,9 92,7 (95,9) 104,1- Některý by snesl i 500W. (107,0 vedle je taky Krížava, ale slabší v údolí by to stačilo) Dlouho jsem přemýšlel, jestli to tu mám vůbec ventilovat, ale už se sem dostalo, co chtělo.

  Pro Barku: Nevidím nic špatného, že se do UB dostala E2, která se v ČR ukázala jako nejlepší v produkci svižné nové muziky a vyzrála nad lokálními kočkopsy. Proč ses Barko neozval proti rádiu Zlín, Kissu, když se dávaly do UB? Docela mě baví dance a elektonika, ale před spletí Jinglů, reklam, řekni KISS KISS, slevím ze svých požadavků a vychutnám si oprAVDU téměř IDM v sobotní dance extravaganze. I když je jen jednou za týden, vyplatí mít E2 na FM. Jinak zaplať pánbůch za zbytky signálu HELAXu. Jak se mi nelíbí celkový slovní obal KISS rádia, tak jsou i divné praktiky hraní songů. Třeba Geting over od Davida Guety byl v podstatě letní song i vícekrakrát za den, dříve se na E2 opakovalo každé 3 hodiny teď zdáse to být míň. Teď v zimě jsem nedávno namátkou naladil Kiss A PO 2 HODINÁCH ZASE Kiss a vždy tam byl ten song. Vypadá to, jako kdyby zaspali, hrávat to víckrát, než když to bylo před půlrokem nové, i vtomhle může být neúspěch kissů. Nevím proč, ale já mám ze všech těch FAjnů, Kissů o nových peckách nejlepší přehled z E2. Akorát stěžejní věc Mandrage – Hledá se žena jsem znal poprvé z RUBI, to klobouk dolů.

  1. Petr Kružík

   Vašku, sice si tu napsal frekvence, ale můžeš myslím zůstat klidným. 88.7 máš Přerov přesunutý na Lipník ČRo 2, u 89.1 máš o dvě desetiny Hostýn přemyklíkovaný na Kelčský Javorník. 90.9 Ti zamázne Javorina 90.8 a právě Hostýn 90.6, je jedno, že existuje 90.3 a Javorina vysílá z Trnavy. S 95.9 si trefil přesně Trenčín s 10kW, 92.7 možná umístíš do centra s 50 watty a 104.1 nelze nikam díky Vyškovu. Důležitý je zkoordinovaný stav věci. Jako například 103.7 MHz s 1kW na Přední vrch, stejně tak 95.5 s 1kW tamtéž. Ono to není tak jednoduchý, jak si může leckdo myslet. Projekt Valašska 94.3 je míním posledním v řadě úspěchů broadcasterů o úspěšnou koordinaci.

  2. Jose

   Dobrý večer, pane Kružík. Když Vás mám takhle ,,na drátě“ nebo ,,on line“ nebo jak se tomu říká. Měl by jsem dotaz. Nevíte něco, jak to vypadá s tou koordinací Country rádia tuším, že v Bezové v LBC 200W ? 103,1 to tuším bylo…? Já už vážně nevím… ? Mně tohleto vytáčí… Taková žádaná stanice… Nevěřil by jste, co tu mám známých, co po tom touží, respektive nějací ti soudruzští buzici jim prostě nic neříkají, oni chtějí poctivý beglajt na kytaru a je už v podstatě šumafuk estli elektrickou nebo akustickou, ale musí to být prostě kvalitní kytara a solidní text atd. No a kde nic, tu nic. Ticho. Prostě ticho. To mi neříkejte, že to ta RRTV nedělá naschvál ? No a nějaký DD to tady dostane. Na co a k čemu to tady komu je ? A teď ještě nežli jsem to vypotil, tak vlastně koukám a to se přiznám, že s naprostou hrůzou, normálně mi z toho zbělaly vlasy… A fakt mi to pitomovi, došlo až teraz…Že vlastně ta 106,1 to byla koordinace Media Bohemia ne ? Tedy prý Rock Rádia ? A spekulovalo se, ale to byly odvážné spekulace o Oldies Rádiu. Ale dobře. Oldies byly spekulace a tam to bylo nepravděpodobné… Ale to Rock rádio tam vypadalo hodně, hodně hodnověrné… A teď jako, co… To jako DD…??? Až teď mi to prosím došlo. No to je kapitální průser… My tady v LBC prostě z těch prasáren asi nevyjdeme ani za dvacet let… To je podvod, za podvodem… A to vážně, né, že bych fandil Media Bohemia… Těm nefandím ani, co by se za nehet vešlo… Ale pokud mám čistě amatérsky porovnat kvalitu DD a Rock rádia, tak je mi Rock rádio asi tisíckrát milejší… Takže to je fakt hrůza, co se tady děje a úplně normálně… No nic. Čert vem Rock rádio. Dobře beru to tak, že nám soudruzi budou místo něj servírovat DD, ale nevíte pro boha živeho něco o tom CR a jak to pokračuje nebo nepokračuje a estli se CR v LBC někdy dožijeme nebo nedožijeme ? Díky za odpověď. Ináč veselého Silvestra.

  3. Barka

   Kurnik , je fakt Trnava 90.8 ve Zlíně silná? Já jsem sice antény přehodil jinam, ale
   mám ještě na půdě pětiprvek a s tím to nejde poslouchat. Pánové napište. Tohle mě
   zajímá. Díky.

  4. Petr Kružík

   Vůbec nejde o to, že vysílací prostředek Velká Javorina 90.8 MHz/9kW je využíván na Jasl.Bohunicích s malým výkonem. Mezinárodně to je prostě Velká Javorina a tím je dán i náš manipulační prostor vůči tomuto kmitočtu.
   Ohledně LIB 103.1 mohu říci pouze toto oficiální, abych nijak nepoškodil CR. Kmitočet musel být v žádosti CR posunut z Matoušovy na Bezovou (něco tam nevycházelo), posléze odeslán opět na mezinárodní koordinaci, kde ho nejdéle připomínkovali němci, ale snad to už dopadlo. Nechte se překvapit na jaře.
   LIB 106.1 jako rockradio byl míním odhad situace, bohužel přesné koordinace známy veřejnosti od jisté doby díky RRTV nejsou.

  5. Jose

   OK. Well. Takže prostě budeme čekat na 103.1 a 23,5°E až se učekáme…

  6. Barka

   Potom je v tom mezinárodní bordel. Když hrálo Forte TT , tak jsem ho bral ve stereu ,
   takže se vlastně s výkony a frekvencemi silně manipuluje. Typickým zmetkem bylo rádio
   Zlín UB, kdy celé roky bylo potřeba frekvenci utlumit, jinak byla ve stereu neposlouchatelná. Příkladů je více.

  1. Václav Kadlček

   Dík za přání, totéž přeju všem uživatelům.
   Záleží, co označuješ termínem vyvolený. Jestli je to jen oblíbenec RRTV, nebo opravdu něco dokázal. Pro mě je to ten, kdo je v něčem dobrý. Když se zaměříme jenom na rock, tak tu máme léta lokální RMX. Ale když měl monopol, nezabýval se rockem, ale metalem a měl puberťácké kecy. Já jsem jedině rád, ani jsem to nečekal, že přijde „vyvolený“ Beat. Neposlouchám ho od rána do večera, protože se mi obyčejný rock oposlouchal, ale stojí mi za to ho tu na FM mít kvůli speciálům a někdy víkendům. Prostě to by mi rockmax nenabídl. Je pravda, že po večerech si dobře počínal HEY poctivý rock, ale měl neštěští, že nebyl z Prahy proto se nerosšířil, to je jediná nevýhoda vyvolených, že všichni musejí být z Prahy, i když je tu pár exemplářů, které by celoplošnost zasložily, třeba HELAX, nebo spousta jich zaniklo.
   Když se zaměřím na pop, tak již před lety pochopitelně a to se není čemu divit, že nestačili amatérské regionální stanice hrající pop zároveň pro mladé a pro starší čili Eminema a potom Elány. Proto si pamatuju jak lidi před lety tady na radiotv.cz psali že chcou Evropu 2 do BRna a do Ostravy a že to v Ostravě hraje špatně, že se má zvýšit výkon. Nebo na druhou stranu ve Zlíně po spuštění rádia Čas si nepamatuju obchod, kde by zůstalo hrát rádio Zlín. Přestalo se rádio poslouchat, jen proto, aby nebylo ticho, ale poslouchalo se proto, že to lidi bavilo. Stejně tak jak určitá skupina chce poslouchat rock a oslavuje se každý kmitočtový příděl Beatu, tak i tenkrát lidi chtěli třeba ten nový pop, který nabízela stanice a ta se buhužel pro někoho, třeba pro Barku jmenuje Evropa 2.

  2. Jose

   Složení RRTV se občas mění. Ta první RRTV, co byla zcela jednoznačně nadržovala firmě Lagardere. Tedy právě jmenované Evropě 2. To lze dokázat různými causami z té první doby. Tedy u nich byla tou vyvolenou právě zmíněná Evropa 2 a pak už nikdo. Na přání Evropy 2 byl údajně zlikvidován i Triangl z Jablonce nad Nisou atd. Byl i poškozen Český rozhlas atd. Evropa 2 tehdy několik let porušovala svým vysíláním zákon a nikomu to nevadilo. Tedy zasahovala větší území, nežli měla povoleno. Také nejspíše Evropa 2 byla příčinou, že tato RRTV byla nahrazena jinou RRTV. Tedy už to vše bylo moc viditelné. Další RRTV už Evropě 2 nepřála. Naopak soudila se s nimi. Neměla Lagardere vyloženě v oblibě. Tedy už se vědělo, že se na to kouká a že toho čeho dopustila minulá RRTV, tak nyní tolerováno nebude, takže si dávali pozor aby se s nimi nezapletli. A naopak tam docházelo k případům opačným, kdy podle třeba mého osobního názoru by si Evropa 2 nebo Bonton nebo někdo z Lagardere tu frekvenci zasloužil, ale nedostal ji. A dostal ji natruc nějaký zcela nesmyslný a neperspektivní pitomeček buh ví od kud, což i pak šéf Lagardere naštvaně komentoval s tím, že se frekvence udělují naivním projektům. Tato další RRTV měla jiné koně. Mluvím úmyslně v množném čísle. Tedy nepomáhali Lagardere. Ale pro změnu zcela evidentně pomáhali na úkor jiných, Pařízkovi a Media Bohemia. Tedy už nerostla Evropa 2, ale rostla jakási Hitrádia a Fajn rádia a Blaník a s nimi také Čas a Hey a pokusy o Dálnici, kdy už opět byla mez překročena Atd. Lze tedy vyjmenovat souhrnem u různých rad. Tyto vyvolené. Lagardere a po té Media Bohemia a p.Pařízka. V žádném případě nikdy nebyli vyvolení RADIO INVESTMENTS. Tedy Beat se domohl pravda nyní velkého počtu vysílačů, ale jsou to v podstatě různé paběrky o 200W , které nejsou slyšet ani na okraji města kam přináleží. V mnoha případech se do potřebného města dostali až na 3 pokus !!! Což je už dost šílené. Takže Beat rozhodně vyvolený nikdy nebyl. To samé lze říci i o Country rádiu atd. Takže tito spíše by šli označit za černé koně, tedy ty, kteří nejsou příliš v oblibě. Ty samé problémy. Doslova musí asi v RRTV nenávidět p. Pýchu. Tedy za prvé je tu likvidace Limonádový Joe. Po té causa Benešov, do dnes nevyřešená. /Sázava/ Před tím Presston. Je tu x žádostí zamítnutých různých Simple Music Radií apod. Až nakonec po dlouhých a dlouhých bojích uspěl v podstatě oklikou. Tedy přes p.Žantovského. Tedy tandemu Žantovský + Pýcha milostivě povolují RADIO ETHNO. Takže jsou prostě vyvolení a ti na černé listině. Takže si myslím, že p.Barka ví o čem mluví. Jinak také šťastný Nový rok. Pokud možno bez vyvolených.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: ,