RRTV: Impuls s delší licencí, Beat v Humpolci

rrtv_007Sedmé letošní zasedání RRTV přineslo nový kmitočet pro Radio Beat, úpravu licenčních podmínek a jednu transformační licenci.

Provozovatel Broadcast Media s.r.o. získal od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) nový kmitočet pro svůj „klasicky rockový“ program Radio Beat. Nově jej bude moci provozovatel rozšířit do Humpolce – Želiv (101,6 MHz / 500 W).

RRTV zamítla žádost Broadcast Media s.r.o. o kmitočet Omice 91,4 MHz / 200 W (alternativně 101,6 MHz / 200 W) pro program Radio Beat. Neúspěšně žádal rovněž provozovatel Media Bohemia a.s. pro program Rádio Blaník Západní Čechy na kmitočtu 104,8 MHz / 100 W v Sokolově.

6. ZASEDNÁNÍ V ROCE 2011: RRTV: Tři nové kmitočty a jedno zvýšení výkonu

Hned několika stanicím povolila RRTV provést změny v licenčních podmínkách. Provozovatel AZ Rádio s.r.o. smí změnit programovou skladbu Hitrádia Magic Brno, Media Bohemia a.s. má povolení upravit podíl mluveného slova, podíl zpravodajských pořadů a podíl české a slovenské hudby pro okruh Hitrádio FM Crystal.

Společnost Londa spol. s r.o. získala transformační licenci pro program Rádio Impuls, která platí do 10. října 2025. Licenci program získal, jelikož se provozovatel zavázal na základě diginovely, že časem přejde na pozemní digitální vysílání. RRTV umožňuje prodloužit licenci k analogovému vysílání i těm provozovatelům, u jejichž frekvencí by musela vypsat veřejné výběrové řízení, jelikož jim už jednou licenci prodloužila.

SOUVISEJÍCÍ: RRTV: Fajn Radio Life s kompenzační licencí

RRTV se seznámila s rozsudkem Městského soud v Praze, kterým bylo „zrušeno rozhodnutí Rady ze dne 8. září 2009, sp.zn. 2009/821/dol/COU, o neudělení souhlasu se změnou skutečností obsažených v žádosti o licenci k rozhlasovému vysílání prostřednictvím vysílačů programu COUNTRY, spočívající ve změně územního rozsahu vysílání, a to přidělením souboru technických parametrů Brno 98,1 MHz/1 kW, a věc vrácena Radě k dalšímu řízení„. RRTV navíc souhlasila s podáním kasační stížnosti proti rozsudku soudu, kterým bylo rozhodnutí Rady zrušeno.

rrtv_banner_001

Autor článku:

Komentáře (1)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .