RRTV: Fajn Radio Life s kompenzační licencí

rrtv_004Na svém čtvrtém letošním zasedání neudělila RRTV jediný kmitočet, jednu žádost zamítla a navíc udělila jednu kompenzační digitální licenci.

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) prodloužila provozovateli Radiocom (Praha) s.r.o. lhůtu, během níž musí odstranit nedostatky v žádosti o udělení transformační licence o 60 dnů.

PSALI JSME: Česká BBC chce zůstat na trhu, požádala o kompenzační licenci

Společnost Media Bohemia a.s. obdržela pro program Fajn Radio Life transformační licenci k provozování rozhlasového vysílání prostřednictvím pozemních vysílačů, konkrétně se jedná o kmitočet Pardubice 91,6 MHz / 5 kW, tuto licenci (jejíž platnost skoční 10. října 2025) obdržela, jelikož se provozovatel zavázal na základě diginovely, že časem přejde na pozemní digitální vysílání. RRTV umožňuje prodloužit licenci k analogovému vysílání i těm provozovatelům, u jejichž frekvencí by musela vypsat veřejné výběrové řízení, jelikož jim už jednou licenci prodloužila.

SOUVISEJÍCÍ: Rock rádio Prácheň má digitální licenci

RNDr. Pavel Foretník na 4. zasedání RRTV nezískal souhlas k vysílači Přerov 96,2 MHz o výkonu 50-100 W k provozování programu Rádio Haná.

K TÉMATU: Jiří Pomeje na Frekvenci 1, chvílemi jako školní rádio

RRTV rovněž řešila podněty posluchačů na program Dámský klub rádia Frekvence 1 (například „oplzlost vysílání„), dále se Rada seznámila s podnětem týkající se neprofesionality prezentace moderátora Jiřího Pomeje v nočním programu Frekvence 1.

3. ZASEDÁNÍ V ROCE 2011: RRTV: Třetí zasedání bez kmitočtu

rrtv_banner_001

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .