RRTV: Beat, Krokodýl o Evropa 2 o kmitočty bohatší

rrtv_002Druhé letošní zasedání Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) přineslo celkem 5 nových kmitočtů.

Rada udělila provozovateli Broadcast Media s.r.o. nový kmitočet v Uherském Hradišti, program Rádio Beat naladí posluchači již brzy na kmitočtu 100,0 MHz (výkon 200  W). Rádio Beat bude moci začít vysílat také v Kladně na kmitočtu 107,5 MHz (90 W).

Rádiu Krokodýl přidělila RRTV kmitočet Svitavy komín 96,3 MHz, nová frekvence provozovatele Nonstop s. r. o. má plánovaný výkon 200 W.

1.ZASEDÁNÍ V ROCE 2011: Dance Radio zatím v Olomouci a Jihlavě nebude

Do třetice může provozovatel Evropa 2, spol. s r.o. šířit signál na kmitočtech Třinec 104,2 MHz (100 W) a Hodonín 90,2 MHz (100 W).

Neúspěšně o nový kmitočet žádal RTV Cheb, k. s. (program Rádio Egrensis) v Sokolově 104,6 MHz (400 W), Rádio Bonton s.r.o. s kmitočtem Jihlava Rudný 101,7 MHz (250 W) a Evropa 2, spol. s r.o. pro Olomouc – město 90,9 MHz (100 W).

rrtv_banner_001

Autor článku:

Komentáře (16)

 1. JELLY

  1)Obrovská veliká gratulace rádiu Beat k novým kmitočtům!!!
  2)Nejde mi do hlavy, proč se Evropa 2 ucházela o kmitočet v Olomouci, když tam má ideální pokrytí z Pradědu na 99,3 FM? Díky bohu, že jí to zamítli. Byl by to, podle mě, naprosto zbytečný kmitočet.

  1. Martin Petera Autor příspěvku

   Zdravím Vás. Podle osobní zkušenosti musím říct, že pokrytí Evropy 2 v Olomouci (zejména v blízkém okolí) je poměrně špatné. Dokonce mi v některých částech bytu nehraje a kryje se slovenským Fun Radiem na 99.2 FM. Signál E2 je patrně nejhorších ze všech stanic, které doma naladím (bydlím cca. 12km od Olomouce v Přáslavicích).

  2. Pavel Šorf

   Neuspěli na Oloumoucku,uspěli jinde.Šílenost je Strakonice.Pálí to sem ze všech stran Votice a Radeč.Už to dlouho trvat nebude,Radio Beat a Country jde volně na satelitu.Když jsou na RRTV a ČTÚ neschopný s přidělováním frekvencí,kmitočtů.Radio Krokodýl stejný případ.Proč nedají jeden pořádnej kmitočet,pořádnou frekvenci na Brněnskej Kojál a na Harusův komec u Nového Města na Moravě.Fajn Radio mohli nechat na Vysočině jednou.Buď Jihlavu a nebo Chotěboř.Jihlava se pere s Havlíčkovým Brodem.O Kiss Hády nemluvě,nepsát.Mohli by doladit Jihlavu.

  3. Pavel Šorf

   Neuspěli na Oloumoucku,uspěli jinde.Šílenost je Strakonice.Pálí to sem ze všech stran Votice a Radeč.Už to dlouho trvat nebude,Radio Beat a Country jde volně na satelitu.Když jsou na RRTV a ČTÚ neschopný s přidělováním frekvencí,kmitočtů.Radio Krokodýl stejný případ.Proč nedají jeden pořádnej kmitočet,pořádnou frekvenci na Brněnskej Kojál a na Harusův kopec u Nového Města na Moravě.Fajn Radio mohli nechat na Vysočině jednou.Buď Jihlavu a nebo Chotěboř.Jihlava se pere s Havlíčkovým Brodem.O Kiss Hády nemluvě,nepsát.Mohli by doladit Jihlavu.

 2. _Ovi

  Snahu Evropy 2 – Morava o dokrývač v Olomouci chápu. Praděd je od hlavního města Hané vzdálen 55 km a zdaleka ne všude po městě hraje těch horizontálních 10 kW dobře, zvlášť v porovnání s přímou konkurencí. Je zajímavé, že E2 nemá tento dokrývač ani téměř 15 let poté, co na střední Moravě začala vysílat prostřednictvím opavského Radia Attack!.
  Na druhou stranu bych v „Olmiku“ určitě raději uvítal další nový program (třeba Country, Helax, Dance, Ethno) než zahušťování stejnými stanicemi.
  http://oviradio.ic.cz/

  1. Petr Kružík

   Ovi, Helax bude do pár měsíců Fajn radio…to už Ti v Olmíku hraje na 96.0, ne?! Country by bylo hezké, ale není ho kam upíchnout. v OL je 100% plno.
   Jéžiš, Šofra s Kojálem nekomentovat, to je asteroid úplně mimo..:)

  2. _Ovi

   O „fajnizaci“ Helaxu se objevují zvěsti již asi dva roky. Že by do toho letos konečně šli?

 3. pevy

  A ČRo1-Radiožurnál nechce v Olomouci dokrývat ? To by přece mohl (když může žádat o dokrytí i E2). Toto je podle mne vrchol drzosti. Vysílač 10 kW (Praděd na přímou viditelnost z města) za humny a přesto chceme dokrývač !! No, proč ne. Když ne my, dostane to někdo jiný, že (a to je hlavně špatně). Velebnosti, chce se mi zvracet….

  1. _Ovi

   Radiožurnál je leckde v Olomouci slyšet lépe z bližšího a silnějšího Kojálu, takže už dokrývač má.

  2. Václav Kadlček

   Právě že Evropu 2 dávám za příklad šetrného celoplošného rádia, protože má vpodstatě 1 ženevu semtam dokrývač a navíc je cíleně vyhledávaná posluchači, kteří mají rádi svižné a nové skladby. Jo uznávám že ta Olomouc-město, nebo Plzeň-město se té hospodárnosti vymyká. Ale i tak bych E2 věřil a na začátku jí dal Kojál, protože by byla asi jediná, která by s ním nepohrdala a nedokrývala ho Pradědem, 10kW Zlínem, 10 KW Hodonínem 1O KW Javořicí, 1O KW Radhoštěm a myslím že ani 1OOKW Ostravou. Kdyby to takhle dělal každý jak ta E2, můžeme tu mít desítky celoplošných stanic a ne jen F1, IMPULS ČRO 1.
   Ale pevy je divné že jste nekritizoval HITRADIO, které neví s programem a vysílačema kudykam a kdyby se překrývalo v OL na 88,1 89,3 95,6 beru, ale je snad v pořádku že pod HITRADIEM ORION vysílá HITRADIO APOLLO na celém Valašsku? Podívejte se na překryvy HITRADII v Severních Čechách, pan Kružík to krásně zpracoval a pak mluvte do E2. Zdálo by se že 10 KW není rozdíl od 20 kW a ještě jeho frekvence není čistá ale ostatní mají 2O KW a proto jsou při kocourkovské logice dokrýváni dalšími Ženevami. Vemsi jenom kolik má toho rádio Haná a RUBI, jejich ředitel Marek Berger říkal o Kroměříži,v kterém podle jeho výpovědi šlo poznat, že tam ještě nebyl, protože tvrdil, že tam jsou HANA a RUBI bez signálu. Zatimco tyto dvě jsou nejlépe zásobeni na Hané z Jedlové u Olomouce.
   E2 je v Kroměříži odkázána na zarušený Praděd od Čro 1 mimojiné z 10 kW Zlína, přičemž čro 1 má Praděd čistý a přitom E2 je žádanější víc než kterákoli stanice.

  3. Václav Kadlček

   Upřesním: žádanější než stanice tam vysílající. A vůbec proč by měli toto zamítat, když povolili 100,0?

 4. pevy

  K tomu Krokodýlu: Ano. Rádio Haná (a Krokodýl, Hády, Petrov…) bude vysílat v Pardubickém kraji (a později klidně třeba i v polabí), Rádio Šumava bude vysílat v podkrkonoší. Ještěže tohle nemůže dělat ČRo. To by ČRo Brno vysílalo třeba v Chebu a ČRo Plzeň třeba v Ostravě !! Jistě by se našel někdo, kdo by to tam „uvítal“.
  Musím moooc poděkovat osvíceným rádiím Beat a Country, že šly (i přes předsudky a nezájem ostatních) do vysílání přes satelit. Díky tomu dnes nemusím řešit takovéhle malichernosti ohledně VKV, zejména při stacionárním příjmu (bohužel v autě mne ještě dlouho tento balast bude otravovat).

  1. Petr Kružík

   Pevy, Svitavy jsou v jasném hájemství Brna. Řeka Svitava též protéká Brnem. A místní Ti neřeknou nic o sounáležitosti k Pardubicích, řeknou Ti Brno. Nechal bych to na nich, ju… S Šumavskou expanzi do Krkonoš nechceš doufám rovnat.
   Jj, jsem věru rád, že držíte palce radiím ze stáje RadioInvestments :)

 5. pevy

  No a Haná taky patří do Svitav (nota bene i její druhý program Sky rock) ? Jinak v tomhle ohledu se jistě obyčejných Svitaváku nikdo neptal :-)). Mrzí mne, že se brněnská rádia cpou do Svitav jako na běžícím páse a jiná rádia (vč. třeba Beatu, či Country) na tenhle region (zatím) zcela kašlou. Až se (třeba) jednou budou chtít dostat i sem, bude už pozdě. Zkrátka dopadne to tak, jako to dnes vypadá s (velmi problematickým) vstupem těchto rádií do silných aglomerací, jako jsou Pardubice, či Hradec králové. Musím nerad dodat: BOHUŽEL.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .