Radiožurnál spustil kampaň „Vědět víc

vedet_vicOd října je ČRo 1 – Radiožurnál vidět na reklamních poutačích upozorňující na novinky v programu.

Aktuální kampaň představuje první okruh Českého rozhlasu – Radiožurnál – jako „moderní a dynamickou rozhlasovou stanici„. Kampaň chce upevnit posluchačskou základnu a přilákat nové posluchače, zejména z řad řidičů. „Radiožurnál má nepochybně nejkvalitnější a také nejdůvěryhodnější zpravodajství v českém éteru. Pro posluchače chceme nyní zpřehlednit hlavně odpolední vysílání, proto si od září mohou naladit dvě hlavní zpravodajské relace – Zprávy o čtvrté a Zprávy o šesté. (…) No a třetí dominantou odpoledního vysílání je krátce po 17. hodině osvědčených publicistických Dvacet minut Radiožurnálu,“ říká Hana Hikelová, ředitelka zpravodajských stanic Českého rozhlasu. Na novou kampaň se můžete podívat přímo na webu Radiožurnálu.

K TÉMATU: Radiofórum i 20 minut Radiožurnálu se stěhují

Autor článku:

Komentáře (15)

 1. Jose

  Domnívám se, že se jedná o chybnou koncepci.
  Radiožurnál má sice nejlepší zpravodajství v ČR.
  Ale zároveň se zařadil mezi ty stanice v ČR, které mají zcela neposlouchatelnou a nesnesitelné hudbu. Domívám se, že pro zpravodajství je FM škoda. Domnívám se, že na okruhu JEDNA, ČESKÉHO ROZHLASU by měla být kvalitní hudební stanice se zaměřením na mladší např. typu BBC 1. Zpravodajství by pak mělo být ve formě pouze mluveného slova mimo FM, např. jako to měla Free Europe. I Česká televize nemá svůj zpravodajský kanál NA JEDNIČCE a i Česká televize přece nedává na svém zpravodajském kanálu hudební clipy, komedie a hororory. Takže RŽ je snad jediné takto nesmyslně, kontraverzně postavené známé medium. A už by to doopravdy mohl někdo vyřešit a tomuto nesmyslu, jednou na vždy, zamezit. Rada ČRo bude za chvíli plnočlená. Probíhá volba nových členů rady, kteří ji brzy doplní. A bude tedy již konečně taková nová rada schopná, vybrat generálního ředitele ČRo. A ten snad už proboha udělá něco s tímto pofiderním a nesmyslným kočkopsem. Mutanten a živoucí zombie, Radiožurnálem. Zaměřit se prý na řidiče ? Hm…Oni si myslí, že v autě lidé poslouchají zprávy ? Ti chtějí hudbu, do pohody k té jízdě. S hudbou z RŽ bych tak jen skončil na chodníku a někoho přejel. Pokud chtějí hrát řidičům, ať tedy dají pryč z RŽ zprávy a vymění zcela kompletně veškerou hudbu, co hrají. Jiné řešení není. Pokud si myslí, že ano, tak jen vyhazují peníze z poplatků koncesionářů oknem, za nesmyslné rekonstrukce, které stejně nikam nevedou a vécti ani nemohou, když je chyba v samé podstatě a jádru RŽ.

  1. tomasturecek

   Co se Vám na hudbě od Radiožurnálu nelíbí? Vždyť hrají ty nejhezčí písničky, a starou dobrou klasiku, a občas pustí i něco nového.
   Za volantem se mi poslouchá Čr1 opravdu nejlépe, má to svoji atmosféru, a písničky od skupin ( Beatles, Beeges, Alphavile, A-ha, Police,…) a nebo zpěváků ( Tina Turner, Cindy Lopfer, Bonie Tylor, Elvis Presley,… ) mám opravdu rád.

  2. Barka

   Oni totiž zapomněli, že Tina nebo Alphaville nebo Presley nahráli spousty alb a jejich
   některé skladby jdou pořád dokola. Poslouchám velmi často rádio Oldies a oni tam hrají
   nejenom tyhle kolovrátkové skladby , ale tam jde těchto výborných skladeb dokola
   milion a to je to , co dělá z RŽ kolovrátek bez invence. A ty skladby na Oldies by se
   Vám určitě líbili . Pokud máte možmost, tak si playlist RŽ a Oldies srovnejte. Stojí
   to zato. Ale samozřejmě Vám neberu Váš pohled na věc.

  3. Jose

   Tohle je docela zajímavý pohled na věc. Tedy nápad. Přiodět RŽ do hávu Oldies rádia. To bych ho osobně asi i unesl. protože Oldies Radio miluju, tam hrajou skvěle. Ale stejně je to problém a domnívám se, že to tam nepatří i když úvaha k zamyšlení to je. Ale já si myslím, že by to tam ty vážné zprávy moc rušily, tedy kazily by dojem z OLDIES. To by spíše a přirozenější bylo, postarat se o to aby OLDIES RADIO bylo celoplošné. Což je jednoznačně v kompetenci a silách MEDIA BOHEMIA. Tedy šla by OLDIES RÁDIEM v pohodě a naprosto ihned nahradit tzv. ROCK RADIA. To by bylo pro posluchače Rock Rádií skoro bezbolestné. Dal by se nahradit BLANÍK, ale to by vyznavači takového toho divného popu, co Blaník hraje asi nepřežili. A samozřejmě nejpřínosnější by bylo nahradit jím Hitrádia nebo Fajn rádia. Ale to by byla příliš velká změna, kterou by posluchači dotyčných pofidérních stanic rozhodně neunesli. Ale to nahrazení Rock rádií by určitě možné bylo. No ona byla trochu oldies rádiem, kdysi dávno Frekvence 1, ale potom se pokazila. Ale z toho plyne, že když by se to udělalo dobře, tak čistě teoreticky by se o tom RŽ pokusit mohl. Ale moc nadějí bych tomu nedával. Je přece jen příiš vážný. Ta F1 k té to nějak celkem dost sedělo. RŽ měl záběr větší. Tedy minulý RŽ větší záběr měl. OLDIES patří historicky nebo u BBC 2 tomu tak je, spíše na druhý kanál. Čili to by mělo být spíše na Praze a nebo na Leonardu. Radiožurnál k tomu není příliš vhodný.

  4. Barka

   U mě je to jednoznačné , Prahu neladit, nemá žádné delší publicistické nebo jíné pořady.
   Kvůli 15 minutovém zaměření na téma , na to kašlu. Snad jen hra v neděli nebo pohádka-
   ta je ještě lepší. RŽ nemá žádné pořádné zprávy , nic co bych potřeboval vědět. O tom,
   že Amerika léčí svět a Kaida ho ničí, tak s tím nech lezou do kelu. F1 je taky k ničemu.
   Pár obehraných písniček a nudný mišmaš. Taky jsem hleděl. Ve čtvrtek byla hra na Vltavě
   až ve 22. To je bezva , mohli ji šoupnout nad ránem.

  5. tomasturecek

   Máte částečně pravdu.
   F1 poslouchám už 4 roky, od 14 let, teď je mi 18, a za tu dobu k ní mám už nějaký vztah, navíc jsem poznal osobně několik moderátorů, z čehož s paní Asterovou jsme dost velcí kamarádi.
   Ale pohled k té muzice: Myslím, že v Americe je taky spousta „Oldies rádií“, aspoň soudě dle toho, co je na internetu ke spuštění online.
   Ale Radiožurnál má především informovat, a pokud tam sedí lidi,(konkrétně hudební dramaturgové) kteří prostě chtějí muziku takovou, jaká je dnes tak s tím asi nikdo nic neudělá…

  6. Jose

   Tam to právě nesedí. Za prvé v USA je doopravdy strašná spousta OLDIES RADIÍ, ale o nás je pouze jedno jediné a to OLDIES RADIO OLYMPIC. To je ta katastrofa. Respektive ono by stačilo i snad i to jedno jediné, ale když by bylo celoplošné jenže to právě není. U nás spíše OLDIES RADIA nahrazují jakási NATIONAL radia tedy nehrající OLDIES ve světovém slova smyslu, hrající sice staré, ale hrající české, tedy spadající nikoli pod slova OLDIES a EVERGREENS apod. ale pod slova NATIONAL, tedy nikoli INTERNATIONAL, ale NATIONAL a to je obrovský rozdíl ! A právě pokud hovořím o tom, že se F1 značně pokazila, mám tím na mysli to, že oni přidali těch NATIONAL a ubrali těch INTERNATIONAl a pak také ubrali strarých a přidali nových. Takže už je to jiná stanice, nežli byla. Takže my právě OLDIES RADIA nemáme to je strašný průser ! Druhá věc je s tím RŽ. Není pravda, že RŽ má především informovat. To je právě to druhé české specifikum. ČRo je děláno dle vzoru BBC. Tak si pusťte BBC RADIO 1 a poslechněte si jak má vypadat ČRo 1. V německy mluvících zemí to po té odpovídá číslu TŘI, protože německy mluvící země, to mají jinak. A pak si porovnejte tyto TROJKY s RŽ. A závěrem si můžete vyhledat jak u BBC tak v německy mluvících zemí číslo zpravodajské a informační stanice. Vše je přes NET velice snadno proveditelné. Takže RŽ je prostě nesmyslné české specifikum, vzniklé rozdělením Československého rozhlasu, když si Klaus a Mečiar dělili Československo. Na Slovensku nic takového nevzniklo. Tam např. měli raději Rock FM, dnešní Radio FM. Takže není pravda, že RŽ by měl především INFORMAVAT, tak byl zcela uměle a i dosti nesmyslně vytvořen po rozdělení Československa.

  7. Barka

   Radiožurnál je podivuhodná stanice. V 18 politika, v 19 fotbal, ve 20 live koncert.
   Potom něco o cigánech nebo Slovácích, pak politika atd. Já neznám nikoho, kdo by
   u takové nabídky těch pár hodin vydržel. Pro mě by měl být zaměřen na opravdové
   zpravodajství. Ne u takového , kdy před volbami jednoznačně i s ČT propagovali
   klausovce a pomlouvali ČSSD. To bylo a je to v údajné demokracii naprosto strašné.
   Další je to , že zbytečně živí ve světě darmošlapy , kteří přispívají do vysílání.
   Mě žádný zpravodaj z NY nezajímá. Mě zajímá Něco , jako Reuters nebo BBC. Takže
   pracovat , sledovat a nesedět na prdeli a žvástat o krizi, dluhu a pitomostech,
   které neexistují. Potřebuji vědět , kolik si kdo nahrabal, kdo by měl jít sedět dřív,
   jestli Klaus nebo atd. To bych poslouchal.To BBC a Reuters proto, aby od nich brali
   zkutečnosti , na které nemají fištron.

  8. Jose

   No když jsem naposledy poslouchal BBC CZ tak to byla děsná sranda, to si tam dělali legraci z Klause a ODS, že mají plnou hubu pravicových keců, ale v podstatě jsou to levičáci, kteří se nechávají podporovat komunisty. Jenže pak BBC české vysílání zastavilo, že už to není potřeba, že u nás máme demokracii. No a pak vzniklo ČESKO a to dnes vysílá na vlnách BBC CZ aby BBC nepřišlo o frekvence. No a ti redaktoři z BBC zkončili na Radiožurnálu. Jenže pak přišla B.Tachecí, ti redaktoři BBC byli první, kdo byli vyhozeni a natahala si tam kašpárky z F1. No, tak je to už o ničem, ten RŽ. Já si myslím, že zpravodajská stanice by měla být vytvořena z ČESKA jako pokračování stanice ČESKOSLOVENSKO, tak tedy dnes už jenom ČESKO. Ale z RŽ udělat normální, kvalitní hudební stanici ve stylu BBC 1. Případně v horším případě BAYERN 3 apod.

  9. tomasturecek

   Pane Jose, souhlasím s Váma. A ještě jedna věc, myslím že na tom našem Oldies radiu, tedy tom Českém, Pražském – jsou naprosto neschopní a odpudiví moderátoři, tedy – nemyslím si, že se jim dá říci moderátoři. Poslouchal jsem to jednou dopoledne, a je to něco otřesné a navíc nacpou reklamu všude, kde se dá.
   Když se tak zamyslím, tak není jediné jedno rádio v Česku, které by alespoň trochu vyhovovalo.
   Impuls – 1. místo v poslechovosti, Česká muzika, ale neprofesionalita a reklama taktéž všude. Navíc moderátoři ze sebe dělají to co nejsou…a celý program rádia je nestabilní. Myslím, že je na prvním místě díky dopravě, kterou pravidelně vysílá, a taky díky jakési „jistotě“ českého poslouchače.
   Frekvence 1 – Rádio postavené na moderátorech „celebritách“, hraje kombinované „hity“, které jsou za dobu přehrávání pro „stálé posluchače“ asi už oposlouchané…
   Evropa 2 – druhé místo poslechovosti, muzika otřesná, myslím že toto rádio není rádio, ale jen jakési přehrávání muziky…
   Radiožurnál – Muzika hezká – ale musím uznat, že večerní programy přesně jak napsal p. Barka jsou otřesné a neposlouchatelné, ale přes den a hlavně odpoledne se poslouchat dá.
   No a Regionální stanice? Neposlouchat!

  10. Jose

   Já nevím, já si tam žádné odpudivosti nikdy nevšiml. Naopak si myslím, že jsou to profesionálové, protože o té muzice, co tam hrají něco vědí a fandí jí. A neplácají tedy hovadiny, jako na naprosté větčině českých rádií, kdy o ní nevědí buď vůbec nic anebo jsou přeškolení ze zcela jiného stylu a nevědí také nic nebo jen málo. Na Oldies Radiu Olympic si naopak myslím, že jsou to lidi na svém místě.

  11. Jose

   Celkem souhlasím s vaším komentářem k Imulsu. Tak ona tam profesionalita je, ale je to uměle vyhoněné až to jednou praskne, to bude rána.. No s dopravou je zrovna tedy nechválím, oni ty lidi, co tam volají snad vůbec nekorigují nebo neumravňují a to jsou takové nesmyslné slinty, že nechápu, jak jeden jediný řidič může brát tohle vážně ? Poslechni si jak to třeba dělají na Beatu v Beat na 4 kolech. To je dopravní service nebo i RŽ se Zelenou vlnou, ale Impuls a doprava, to je jen záchvat naprostého smíchu. Jinak ta věta, že dělají něco, co nejsou a na co nemají to hodně sedí a to se mi líbí, to je napsáno přesně… No to slovo jistota bych možná upřesnil na slovo pokrytí, oni jsou prostě všude, tak lidi vědí, že je chytí. Na víc jediné, co u nich roky chválím je práce jejich reklamního oddělení nebo promotion oddělení nebo kdo to u rádií dělá. Oni prostě vyskočí z každého časopisu a z každé televizní stanice a z každého plakátu na rohu ulice a lidi o nich vědí na rozdíl od jiných. To je fakt část Impulsu, která maká. To je vidět. Jsou prostě naprsený úplně všude. A to je taky umění, tedy právě to je umění obchodu, dokázat prodat hnus nebo totální sračku o ničem a uměnit ji opravdu prodat. Takže jak tu stanici nesnáším a nemužu jí ani cítit, tak před jejich prodejci tedy hluboce smekám. No F1 hlavně nemá v současné době styl a přijde mi nemastná, neslaná tedy kočkopes. Až nechutná. Měla styl rádia pro ženský nebo spíše rodiného rádia, doba dámskéhho klubu atd. To se mi líbilo. Pak měla styl toho skoro oldies rádia a k tomu rozverný sexy život a tak to ještě byla sranda. Ale dnes tam možná mají celebrity, ale kolem je pusto a prázdno a zcela to ztratilo styl a šmrnc. Celá F1 je teď nějaká vyčpělá a opotřebovaná, jako rozerváná na několik F1.
   Na proti tomu E2 šla nahoru, ta má šťávu. Dokonce už snad i tu hudbu tam vybírají trochu v kontextu té stanice, ne že by se mi to líbilo, ale alespoň to ladí dohromady a je to stylovější a ne plácání jednoho přes druhé…
   RŽ je neuvěřitelně uplácanej vždyť to vůbec nešlape. Za prvé nevím kam se ženou, vždyť melou tak rychle, že jim ani nerozumím, co to melou… Za druhé, dříve tam byl trochu výběr, dnes ho mají snad horší nežli F1 s E2 dohromady. Vždyť to je kolotoč jako prase. To tam nikdy nebylo. Oni tam snad znají 20 písniček stále dokola nebo co. Při tom ČRo má největší archív v ČR, ale jaksi ho odmítají použít. No a vůbec je to myšmaš zprávy a odlehčená hudba dohromady a jedno ruší druhé navzájem.
   No a ty regiony ČRo to je kapitola sama pro sebe. Ony jsou v nich strašlivé, ale opravdu strašlivé rozdíly. Vůbec není region jako region. Naprosto se jim to rozuteklo a osamostatnilo a postrádá to jakoukoli kontinuitu a synchronizaci, konkuruje si to navzájem a k tomu dalším stanicím a je to tak neuvěřitelný chaos, co se jim stalo v regionech, že větší tu snad není v ničem.

 2. LiborV

  Můj názor jsem tu psal. Udělat z Radiožurnálu servisní stanici. Se zpravodajstvím a množstvím servisních informací (pracovní právo, poradny, kultura, doprava, motorismus, zdraví, výživa, výchova…) doplněné o obdobnou hudbu jako se hraj dnes. Možná s výběrem to nej z 60.až 90.tých let. Servisních rádií je ve veřejnoprávních rádiích v zahraničí mnoho a jsou úspěšná:-)

  1. Jose

   Hm… To mi přijde příliš mnoho napatlané na jednu stanici. To nemůže být z toho vůbec nic uděláno pořádně… Když to rozdělím, tak, jak to je dnes. Tak kultura je na Vltavě. Zdraví, výživa, výchova, poradny, právo je na Praze. Doprava, motorismus býval na Radiožurnálu. Zprávy jsou na Radiožurnálu a Česku. Takže, pokud vynecháme zprávy, dopravu, motorismus a kulturu, tak jsi v podstatě vyjmenoval, jaká by měla být PRAHA, takže to tvoje informační rádio tohoto typu patří spíše na okruh 2 nežli na okruh 1. Ten výběr hudby bych ale s dovolením rozšířil tak od 40.let do 2000. Ta největší sranda se stejně hrála v 50.letech.

  2. Jose

   Takže v podstatě z toho, co jsi vyjmenoval, tak na Radiožurnál patří pouze doprava a motorismus. Ano to se slučuje s moderní dobou a to se slučuje se deklarovaným zaměřením Radiožurnálu na řidiče. Kultura pak patří na Vltavu. Zprávy patří jednoznačně na Česko a už nikam jinam. Čili z Radiožurnálu s nimi do pryč. A zdraví, výživa, výchova, právo, poradny patří na Prahu, což tam je.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .