Radiožurnál od ledna s personálními změnami

petr_kralPočínaje 1.lednem nastává v týmu Radiožurnálu několik změn, přijde i programová novinka.

Z moderátorského týmu Radiožurnálu odchází Jan Pokorný, jeho novým působištěm je post zpravodaje ve Francii, kde vystřídá Jana Šmída. Ten z Českého rozhlasu patrně odchází. Jana Pokorného budete moci nově slýchat například coby přispěvovatele do Zápisníku zahraničních zpravodajů. Na místo moderátora Ranního Radiožurnálu nastoupí Petr Král, ale ani on není rozhodně rozhlasovým nováčkem. Do Radiožurnálu přichází z pozice ředitele Oldies Radia, dříve pracoval i v Rádiu City. Ranní Radiožurnál tak po dvou letech získává nového průvodce.

Ke změnám ale dochází i v dalších časech. Ve všední dny opouští Dopolední Radiožurnál (9-12) Lucie Výborná, místo ní nastoupí na její pozici Hanka Shánělová (nyní moderuje Odpolední Radiožurnál 15-17.30. Lucie Výborná bude letos pobývat v ruském hlavním městě: „Z vysílání Radiožurnálu Lucie ale rozhodně na rok nezmizí, dohodli jsme se, že bude v Rusku natáčet reportáže a rozhovory. A od 1. ledna 2011 se na ni posluchači opět mohou těšit v Dopoledním Radiožurnálu,“ dodává ředitelka zpravodajských stanic Hana Hikelová. Odpoledne (12.30-15.00) i nadále patří Jiřímu Chumovi, druhou částí odpoledního bloku provází střídavě Michaela van Erne a Daniela Karafiátová.

Přečtěte si více k programovým změnám:
Jan Pokorný míří do Francie
Noční Radiožurnál ve vysílání šestkrát týdně
Jan Pokorný odchází, koho dosadit místo něj?

Podle slov ředitelky Hany Hikelové chyběl o víkendu ucelený publicistický pořad. Postará se o něj Václav Sochor, od 10.1. v 17.00 každou neděli začíná hodinový pořad Radiofórum, moderátor vždy pozve dva hosty z řad politologů, komentátorů a významných aktérů veřejného dění a společně rozeberou vybrané události posledních dní. Po půl šesté budou moci do diskuse přímo zasahovat i posluchači. Ředitelka Hana Hikelová doplňuje: „Zároveň s touto změnou opustíme název Radiofórum ve všední dny. Od ledna se bude celý blok, který začíná v 18.00 a končí v 19.00 hodin, jmenovat Ozvěny dne. Vzniknou tak dva na sebe navazující programy, polední a večerní Ozvěny dne, které bude uvádět stejný moderátor a připravovat stejný redakční tým. Věříme, že tato změna napomůže přehlednosti programového schématu Radiožurnálu a tedy většímu posluchačskému komfortu.“

Od začátku roku dostanou více prostoru také investigativní reportéři Českého rozhlasu. Jejich reportáže bude Radiožurnál zařazovat už do Ranního Radiožurnálu a vlastní agendě dá stanice prostor ve zpravodajských i publicistických pořadech v průběhu celého dne. Doposud mohli posluchači tyto reportáže a příspěvky slyšet především v pořadu Pod kůži každý den od 14.35 hodin.

Do Nového roku na Radiožurnálu vás přivedou Lucie Výborná a Jan Pokorný. Silvestrovský Radiožurnál startuje ve 22:00, uslyšíte hosty, informace z oslav. Více informací v článku Vánoce a Silvestr v rozhlasovém éteru – 2.díl

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .