Radiofórum i 20 minut Radiožurnálu se stěhují

radiozurnal_rijen2První okruh veřejnoprávního rozhlasu přináší několik novinek do programu.

Patrně nejvýraznější změnou, s níž Český rozhlas 1 – Radiožurnál od září přijde, je zbrusu nová zvuková grafika. Jak v březnu letošního roku uvedla pro RadioTV ředitelka zpravodajských stanic Hana Hikelová na nové zvukové grafice se pracovalo od konce loňského roku. Symfonický orchestr Českého rozhlasu nový obal natáčel od letošního dubna, zachováno by mělo být charakteristické logo.

PSALI JSME: Nový web Radiožurnálu obohatí video stream

Další novinkou je odlehčení odpoledního vysílání ČRo 1 – Radiožurnálu. Jak dnes uvedl server Mediář.cz, v čase 15-18 chce vlajková loď Českého rozhlasu získat 50 tisíc posluchačů. Zájem posluchačů o odpolední vysílání je prý rok od roku menší zájem. Pomoci mají záchytné body v podobě Zpráv o čtvrté (16:00 – osmiminutová relace postavená na reportérech v terénu), Dvaceti minut Radiožurnálu (relace se přesouvá na 17:05, aby posluchači nebyli přesyceni 90 minutami mluveného slova, Štěpánka Čechová střídá po boku Martina Veselovského kolegyni Helenu Šulcovou, která odjíždí na stipendium do Bonnu) a Zpráv o šesté (desetiminutový souhrn dne nahrazuje dosavadní Ozvěny dne).

Odpolední vysílání Radiožurnálu navíc nabídne také odlehčenější témata jako je cestování, zajímavosti a jiné. Přejmenovány budou polední Ozvěny dne na Zprávy o dvanácté. Nedělní Radiofórum se stěhuje z 17:00 na 20:00, Týden v kultuře je potom nově naplánován na 23:00. Vyplývá to z programových plánů, které zveřejnil Český rozhlas.

Autor článku:

Komentáře (2)

  1. _Ovi

    … a Zpráv o šesté (desetiminutový souhrn dne nahrazuje dosavadní Ozvěny dne).
    Z této formulace by si možná mohl někdo myslet, že hodinové Ozvěny dne končí. Ve skutečnosti jen budou v čase 18:00 – 18:10 h přejmenovány. Od 18:10 do 19:00 poběží i nadále Ozvěny. Což vítám, protože to je vedle zpráv jediný pořad, který mě motivuje přepínat na 94,6 MHz.
    http://oviradio.ic.cz/

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .