Rádio Rubi spustilo vysílač ve Zlíně, Haná ve Svitavách

technika-obecne.jpgMoravské Rádio Rubi dnes rozjelo novou zlínskou frekvenci. Nově si budou moci zájemci toto rádio naladit na zlínské frekvenci 105,4 FM/200 W.

Sesterská stanice Rádio Haná také spustilo novou frekvenci. Nově jde naladit na svitavském kmitočtu 90,1 FM.

Autor článku:

Komentáře (11)

 1. Václav Kadlček

  No supr. Třetí zbytečné rádio za tento rok se stalo skutečností. Už sem nalezlo všechno z okolí, v lednu JIH, v březnu FAJN, a teď RUBI, ještě nám do sbírky chybí hitrádio. Potom si může rrtv odškrtnout, že máme splněno. Můžem si napsat frekvence na papírek a pyšnit se kolik toho tady máme. A to je tak všechno. Na přijímač to psát nemusíme.

  A doufám, že takto hladce se sem dostane i BEAT.

  Zajímavé na tom je, že Honza Sedláček přešel z rádia Zlín na Rubi. Rádio Rubi přišlo do Zlína.

  1. violista

   No a co? Vám vadí větší nabídka v FM pásmu ve Zlíně? Já myslím, že je to naopak dobře – větší výběr ;-)

  2. Petr Kružík

   No zrovna do Radia Rubi bych se neobouval. Patří bezpochyby k těm lepším na trhu, je více profilované, dobře vedené a dělané, tečka. Ještě by se vám tam mohlo ze Vsetína „sesunout“ Valašsko a to je přesně ten hodnotový protipól proti kterému žehráte. A Beat? Ten to věřím dostane! :)

 2. Václav Kadlček

  Uznávám, že z těch třech tedy po JIHU, FAJNU je RUBI nejmenší zlo. Jeden čas jsem ho poslouchal, ale poté se přiklonilo k E2, začli tam hrát Tabáček atd. Je tanečnější, tedy konkurence pro Kiss. Ve srovnání s Kissem je moderování, jingly a reklama míň agresivnější. I přesto, že RUBI hraje hodně skladeb, pořád nabízí tytéž co polovina rádií u nás, takže s tím profilováním je to tak napůl cesty, co se muziky samotné týče Kiss má i odborné pořady blízké rádiu Helax. Hudebně je Rubi mezi Kissem a rádiem Zlín, takže nic nového, žádný větší výběr. Jo a eště sem kdysi chtěla Haná (doufám, že na to zapomněla) a rádio Valašsko je stavěno na základě rádia Zlín. A koneckonců, kdo chtěl slyšet Rubi ve Zlíně, už dávno naladil 97,1.

 3. pevy

  Díky mé zvědavosti jsem letmo „zmonitoroval“ příjem tohoto pidivysílače při jízdách autem v okolí Litomyšle a musím konstatovat, že i když příjem je tu ze Svitav dost bídný, hraje Haná 90,1 MHz o poznání lépe než „svitavský konkurent“ Kiss Hády na 90,8 MHz. Bohužel na lépe položených místech, kde už je příjem jakž takž obstojný ztrácí poslech této frekvence význam, neboť ji silou „přeřve“ hlavní vysílač Hané, tj. 92,3 MHz :-)). Hlavně že je další dokrývač, ach jo…

 4. Václav Kadlček

  Ano to jsou ty čerstvé dokrývače, v mojem případě zmiňované RUBI. O tom, že začlo vysílat jsem se dozvěděl až tady na internetu, i když jsem právě toho dne, před tím než jsem sem zavítal, nechal přijímač, aby se automaticky prošel pásmem. Na 105,4 se nezastavil. Taky když u nás ve Zlíně začínal JIH nebo FAJN, matně si vzpomínám na ČAS, tak to ani v centru příjímač automacticky nenašel, ale po měsíci má sílu, jak ostatní zlínské kmitočty.

  1. david suchomel

   Takze to nehraje dobre na 105, 4? Vaclave Hellax uz take konci, bude to Fajn.

  2. Jose

   To si děláš srandu, ne ? To jako fakt ? To by byla další velmi citelná rána českému FM. Hellax jsem vždy počítal jako jednu z těch slušných, od stáda se lišících stanic.

  1. Jose

   Tak to jsi mne tedy fakt nepotěšil. To je věčná škoda. Ach jo. Tady fakt nezůstane asi nic… A to vypadalo poslední dobou, že by se to mohlo lepšit. Vznik Ethno rádia, vznik Gama rádia a možný návrat na FM, Wave a teď tohle, to je zase pád do hlubiny.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .