Rádio Ethno spustilo vysílač z nového stanoviště

radiotv22V noci z úterý 24. března na středu 25. března spustilo Rádio Ethno vysílač z nového stanoviště, Praha Strahov. Tuto změnu schválila Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) na svém 5. zasedání, které se konalo ve dnech 10. a 11. března letošního roku. Český telekomunikační úřad (ČTÚ) následně vydal povolení k provozu z této kóty.

O změnu stanoviště Rádio Ethno požádalo již v průběhu minulého roku, bylo však nutné nejprve uskutečnit kontrolní měření formou obletu stanoviště. První (zkušební) vysílání z kóty Strahov tedy proběhlo již v září minulého roku, přesněji se tak stalo shodou okolností v den zahájení vysílání rádia, tj. dne 29.9.2009. Jednalo se o zkušební cca 4 hodinový provoz pouze pro účely měření. (Následně po ukončení tohoto zkušebního vysílání ze Strahova
Rádio Ethno spustilo své vysílání z kóty Zelený Pruh, odkud vysílalo až do dne 24.3.2009). Výsledky měření prokázaly reálnost tohoto přesunu a následný souhlas ČTÚ s tímto přesunem pak potvrdila Rada svým usnesením a schválením přesunu na svém 5. zasedání.

Nové stanoviště vysílače je na profesionální úrovni, včetně kvalitního čtyřpatrového anténního systému Kathrein a umožní tak lepší poslech Rádia Ethno na území hl. města Prahy. Ke zlepšení by mělo dojít zejména v oblastech Libně, Karlína, Holešovic ale také Jižního města. V těchto lokalitách Prahy byly doposud značné problémy s příjmem signálu a docházelo k častým únikům příjmu.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .