Rádio Dálnice už připravuje svůj web

dalnice_logoJedním z rekordmanů v získávání nových kmitočtů se stalo loni nové Rádio Dálnice, obrdželo je loni v listopadu. Letos by mělo začít vysílat.

V listopadu 2009 se začala smršť udílení kmitočtů pro Rádio Dálnice, první dva kmitočty 5.11. předznamenaly vichřici. Nespočet kmitočtů přisoudila Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) 20.11.2009. Jak nás upozornil jeden z našich pravidelných čtenářů, od ledna roku 2010 se na doméně www.radiodalnice.cz objevilo logo připravovaného projektu a oznámení o tom, že se stránky připravují.

Co je základní programovou specifikací stanice? Jednat se má o specializované dopravní rádio se specifickým vícejazyčným dopravním zpravodajstvím a stručným všeobecným zpravodajstvím. Toto stručné zpravodajství bude vysíláno ve třech světových jazycích (angličtina, němčina, francouzština).

PŘEČTĚTE SI LICENČNÍ PODMÍNKY RÁDIA DÁLNICE (strana 13)

Hrát se bude hudba od 60.let až po současnost, důraz se bude klást na lehčí rock, pop a country. Podíl mluveného slova bude minimálně 7% ve všední dny v čase 6-18. Mluvené slovo však zahrnuje i reklamní bloky. Všeobecné zpravodajství se pak musí objevit jednou za hodinu (opět v čase 6-18). Kuriózní je fakt, že dopravní rádio má v povinnosti vysílat minimálně 4 dopravní vstupy za den (!) a to včetně cizojazyčných informací.

Poznámka: Další informace k Rádiu Dálnice přineseme zítra.

logo_dalnice

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .