Rádio Česko rozšiřuje denní vysílání o 4 hodiny

cro_radioceskoÚnor přináší mnohé změny do stanic Českého rozhlasu. Rádio Česko od února vysílá o celé 4 hodiny navíc oproti původnímu programu.

Rádio Česko nabízí posluchačům hned 4 hodiny vysílání navíc a to konkrétně v rámci DVB-S, DVB-T a internetového vysílání. Na těchto platformách si ji posluchači naladí nepřetržitě v čase 08.00 – 18.00. Na VKV však stále vysílá pouze v obvykle vyhrazeném čase 08-11 a 13-16, ve zbylém čase uslyšíme v FM pásmu nadále anglické vysílání BBC World Service.

SOUVISEJÍCÍ: Česká BBC chce zůstat na trhu, požádala o kompenzační licenci

Ruku v ruce s delším vysíláním Rádia Česko jde změna programového schématu. Zprávy v dopoledním vysílání nebudou každých 15 minut, nově v celou uslyšíme Headlines následované zhruba desetiminutovými zprávami, o půl přichází minutové avízo na vysílání a pětiminutové zprávy. Úvod hodiny v 10. minutě otevírá tradiční Rozhovor na aktuální téma. Větší důraz je v programovém vysílání kladen na aktuální publicistiku.

K TÉMATU: Václav Sochor novým šéfredaktorem Rádia Česko

Rádio Česko rozšiřuje stávající nabídku magazínů, premiéru mají ve všední dny v 9.45 (místo dosavadní 10.45), v pondělí pokračuje Marketingový magazín, úterý nabízí „Kulturu za všechny peníze„, středa „Daně 2011„, čtvrtek „Úžasný svět Vladimíra Kroce“ (první vydání se věnovalo třem generacím doktorů a vývoji neurochirurgie) a konečně pátek Týden v médiích. Reprízy jsou naplánovány na stejný den ve 14:45 a 17:45 (resp. o víkendu). Další magazíny vysílá Rádio Česko ve všední dny v 16:37, v nabídce se skrývá Týden ve vědě a technice (středa), Kronika Rádia Česko (čtvrtek) a Svět křížem, krážem (pátek). Stanice nově přejímá publicistiku u Radia Wave – Klystýr (pondělí) a Rentgen (úterý).

O víkendu mohou posluchači nově naladit magazín Blob s podtitulem „Kapka o bydlení a designu„, vysílán je vždy v sobotu v 9.45 a neděli v 17.10.

DOPORUČUJEME: ČRo 7 – Radio Praha končí na KV

Žádný ze stávajících pořadů není zrušen, Studio Česko pokračuje ve všední dny v 15.37, nechybí víkendové ohlédnutí za oblastmi našeho života a víkendové dokumenty. Kurz angličtiny se přesouvá na do první poloviny Světa o desáté s reprízou v 15.20 (na VKV). Změny ve vysílání ČRo Rádio Česko mohou souviset s plánem vytvoření stanice mluveného slova, komplikací může být opětovný zájem BBC World Service o své kmitočtové pásmo po roce 2012, kde aktuálně vysílá.

cro_cesko_banner

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .