Radio Čas Rock testuje, od středy naostro

radio_cas_rock

V sobotu 21. května zahájilo testovací vysílání osmé rockové rádio u nás, Radio Čas Rock hraje zatím na dvou frekvencích.

Radio Čas Rock vysílá od soboty 21. května přesně v 10:10. „Datum a přesnou hodinu stanovil dvorní astrolog rádia Čas jako nejvhodnější pro jeho oblíbenost,“ uvedlo rádio v tiskové zprávě. Samostatný rockový program naladí posluchači na kmitočtech 89.5 FM a 89,7 FM. První z frekvencí sloužila původně pro hlavní program Radia Čas, od soboty lze přeladit na 92,8; 98,3 a 102,4 FM. Radio Čas Rock získalo od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání v září 2009.

PRVNÍ INFORMACE: Třinecký éter rozřízne Rádio Čas – Rock

Zpestření stávající nabídky pro ty, „kterým až tak nevyhovuje popově laděné pohodové vysílání tohoto nejposlouchanějšího moravského rádia a dají zavděk něčemu ostřejšímu„, je hlavním cílem nové stanice Radio Čas Rock. Radim Pařízek, generální ředitel Radia Čas, chce hrát výhradně rockové skladby, stanice nemusí být komerčně úspěšná. Ostravská formace Citron s Radiem Pařízkem v čele bude připravovat hodinový speciál, jehož hosty budou osobnosti rockové scény.

Autor článku:

Komentáře (58)

  1. Jose

   Jaké už zase ? Zrovna někdy minulý týden nebo předminulý jsem zde vznesl dotaz, jak to, že už to dávno nevysílá a jakou, že to zase má Pařízek od RRTV vyjímku a nepřípustnou benevolenci, kterou ostatní nemají… Píšou tu, že to dostal v září. Mám dojem, že vysílání musí začít do půl roku od udělení licence, takže. To znamená, že mělo začít někdy v březnu. To už má Pařízek 2 měsíce zpoždění a zase se mu to trpí. Jinému by tu licenci dávno zase sebrali, prostě by po půl roce propadla, když by to nenajelo. Jinak to, ale nesouhlasí, v tom článku s mojím záznamem. Já mám pro svou vlastní potřebu uvedeno, že stanice ČAS ROCK má přidělenou licenci na tři frekvence a to 89,5 Třinec 89,7 Opava 102,4 Frýdek Místek. Zatím, co, zde se píše pouze o dvou. A na 102,4 že prý je základní, normální stanice ČAS. To tedy nesouhlasí. Pak tam mám buď chybu nebo je chyba v článku. Nevím budu to muset překontrolovat. Anebo už tam zase má Pařízek nějakou speciální vyjímku pro svá rádia, kterou dostává jenom on a u té frekvence se to zase změnilo z původního ČAS ROCK na jenom ČAS. Je to v každém případě divný, protože 102,4 dostal na licenci ROCK ČAS a nikoli na ČAS. Zase nějaké jeho speciální šachy a nedodržování podmínek, které ostatní musí dodržovat, zdá se.
   Musím se na to podívat. Jak to je.
   A jen taková okrajová poznámka, která už s tím, tak moc nesouvisí, nic méně si ji neodpostím. OLDIES RADIO je sice OLDIES RADIO. Má takový název a i se tak chová. Tedy není to rockové rádio. Je to OLDIES RADIO. Nic méně, protože to dělají profíci a ne amateři. Uvědomují si, že v 60´ a 70´ vládl světu rock a nikoli disco a další ještě horší koniny, které přičly až po něm. A tak tedy hrají kvalitní rockovou hudbu v takovém měřítku, že jdou poslouchat stejně dobře jako jakékoli tzv. rockové rádio. Takže je osobně řádím také mezi rockové stanice a tvrdím, že se stanicí ČAS ROCK máme v této chvíli na FM už devět stanic hrajících rockovou hudbu.

  2. Jose

   Koukám, že jsem se za prvé sekl o rok, protože to je zaří, ale ne 2010, ale dokonce 2009 ! Takže se nám Pařes zase s vyjímkami a show překonává…/Podle některých prý normální podnikatel…/ A za druhé jsem se zřejmě vůbec nesekl s tou třetí frekvencí, protože zaznamenávám, že se tomu už velice podivují lidé i na jiných serverech, že z toho nehraje ČAS ROCK, ale, že se to identifikuje jako ČAS SLEZSKO a hraje to jako obyč. ČAS. Takže to opravdu bude zase nějaký Pařez-podvod. A jeho osvědčená klasika, hrát zcela něco jiného, nežli na co dostane licenci. Viz. i ČAS-BRŇENSKO, kdy licence byla naopak udělána na normální běžnou stanici ČAS, která hraje všude. A Pařízek si tam klidně vesele spustil v rozporu s licencí country a folk aby zabránil příchodu folkového klonu Rádia Haná a pražskému Country rádiu do Brna. CR se soudí do teď a Radio Haná bylo poškozeno nejvíce, protože ono si frekvenci koordinovalo.

  3. Barka

   Ano , je to tak , další zbytečné rockové rádio. A zase se dostane jen na místa,
   kde rockové stanice hrají. Měli by Čas rock zrušit a umožnit stávajícím rockovým
   rádiím dostat se i do míst, kde žádná nejsou.

  4. Jose

   Ale tak to si zase nemyslím. Já jsem rád, že je jich řekněme 9 různých. Tedy i když to BEAT dělá nejlépe, neznamená to, že na to má patent pouze on a někomu třeba vadí reklamy atd. A konec konců Pařízek neměl HEY poctivý rock špatný, když to ještě měl on. Takže jen ať si ČAS ROCK klidně udělá a skusí. Proti té stanici jako takové nic nemám. Ale vadí mi ty licenčí podmínky z kterými si tady veřejně vytírá zadek a je mu vše tolerováno a on všechno může. A ostatní ne. A pak ještě to, že opravdu to spustil v dvou místech, kde už rock je a je tam zbytečný, ale tam, kde licenci má a spustit to měl, tam to nespustil. A všechno mu to jako vždycky projde.

  5. Jose

   Ostatně tohle NENÍ NIC NOVÉHO. TO JE SKORO DVA ROKY STARÁ ZÁLEŹITOST, jen to prostě nevysílalo, protože Pařízkovi projde všechno. Ale nové to není. Myslím si že už se to nezakulatí, tedy, že desátá rocková stanice na FM už v ČR nevznikne. Zůstane to na těch 9. Možná naopak některé zaniknou. Country stanic tu bylo taky v době největšího jejich rozmachu 6 a nyní jsou jen 4. Ovšem tam doufám, že ještě alespoň jedna vznikne, např. by to mohla být klidně taková SÁZAVA. Ten název k tomu vyloženě navádí. Ovšem nevím, zda tomu tak bude nebo ne. Také je škoda, že zanikla jediná jazzová tedy COBRA na druhou stranu je z ní jediná soukromá s vážnou hudbou. Takže je to jedna jako jedna, ale nějakou jazzovou by to chtělo. A techno to je pole neorané, těch klidně nových 5. Ale všichni hrají raději pop. Nic méně myslím si prostě, že toto je poslední rocková. Ale ta měla vysílat už prostě před rokem a že začala vysílat až teď je druhá věc.

  6. Jose

   Furt je v tom státě ale daleko více zbytečných popových, když to srovnám u nás. Tak z popu tady máme
   F1, E2, Kiss, RČH, RCL, DD, Impuls, Hitrádio, čili 8 popařů, minimálně tři z toho jsou naprosto zbyteční… Proti nim stojí křesťani Proglas a 2x rock, Beat a HEy. A pak už nic.
   Ani Folk ani Techno ani Jazz. Nic. Takže jen 4 popaři na jednoho rockera a víc nic. Dobrá půlka těch popařů není vůbec k ničemu a mohl by místo toho bý folk, kteý tu chybí nebo techno, co tu chybí nebo alternativa, co tu chybí nebo jazz, co tu chybí nebo world music…Cokoli…Ale je tady 8x POP. Děs !

  7. Barka

   Nové rádio nic neřeší. Za kopcem , na který se dívám ,nechytnou ani Prahu a údajně
   je to celoploška. Rockové rádio jde tam, kde mu to spočítal ekonom a pro nás na
   vesnici to nebude mít dopad žádný. Zase se nažerou vytypované a přecpané lokality.
   Ale těch problémů je daleko víc, hodně lidí si stěžuje na zneužití značky Beat
   reklamou, rádio Hey , které jelo o dvě třídy lépe než Beat a které naši bratři
   v Praze popravili. Nemluvě o popových rádiích, které už ani neví , co vlastně
   mají ve výhledu pětiletky. Jestli budou hrát rock nebo se bude soutěžit o zájezd
   na Mars. Já mám štěstí, že chytnu v dobrém stereu Rockmax a ten šlape na jedničku.

  8. Jose

   Tak já si nemyslím, že HEY jelo o dvě třídy lépe, ještě v době, kdy u nás nebyl ani Beat, tak jsem je obě monitoroval přes internet skoro denně, jeden den jedno, druhý den druhé. A tím tahounem byl BEAT. Respektive na Beatu něco vymysleli a do 14 dnů to mělo i Hey. Ale je fakt, že bylo na velice dobré úrovni a v několika bodech se mu velice přibližovalo. Že by bylo v němčem lepší o ničem takovém ani snad nevím… Ovšem samozřejmě pak bylo pohřbeno. Cesta Hey byla OSTRAVA pak BRNO pak PRAHA, pak PARDUBICE a pak LIBEREC. Čili nejvíce posluchačů a největší zisky a největší zázemí měli v OSTRAVĚ. A správné rozhodnutí by bylo ho sloučit a všude nasadit vysílání z OSTRAVY, tedy mít centtrum v Ostravě. Oni ovšem přesunuli centrum z Ostravy do Brna. A udělali centrum v Brně. Už to byla pitomost. Stejně tak sloučili českou část. Tedy Liberec a Pardubice do Prahy. V Pardubicích se tehdy mohli posrat. Ale ještě to šlo zachránit, když by potom Prahu sloučili do Brna. Jenže udělali opak a sloučili Brno do Prahy. A to byl konec. Rocková stanice to je dál. Ale je to tak slabé, že jim to natře i ČAS ROCK, předpokládám. Ale není pravdou, že vždy se slučuje vše do Prahy. Např. Český rozhlas 5 se sloučil v noci do Brna a noc jede z Brna. Nebo když se slučovalo KISS, tak jak nabírali další a další, tak měli jiný blbější venkovský program a ten se slučoval. Jiný a to pražský program měl pouze Liberec a Tábor a ještě jedno, už nevím které. A když to sjednotilůi, nesjednotili to pitomci na ten pražský, ale na ten tupý venkovský. Takže to ztrácelo a ztrácelo až to sloučení anulovali a dali jim zase svobodu a každé KISS si od té doby jede po svém. Přesto si osobně myslím, že i v tomto případě bylo sloučení správné. Ovšem tak jako HEY měli sloučit na ostravský program. Tak měli Kiss sloučit tehdy na pražský program. nevím, kdo takovéto slučování řídí, ale prostě v obou případech to udělali blbě a to přesně opačně.

  9. Jose

   V podstatě nejlépe tady sloučila EVROPA 2. Ta vše, co získala přejmenovala ihned na EVROPU 2, nasadila tam program EVROPA 2 a byl klid. Zatím, co všichni ostatní ať to jsou KISS nebo HEY nebo HITRADIA nebo FAJN RADIA nebo ROCK RADIA to posrali. Za prvé ponechali všichni původní názvy, takže to do dnes vyvolává bolestné vzpomínky. A za druhé pak nevěděli, co s programem. Centrální pro to žádný připravený neměli a když nějaký vymysleli, byla to ve všech případech pitomost. Jediná EVROPA 2 sloučila tak, že po těch stanicích už dnes neštěkne ani pes a nikdo si nevzpomene, co vlastně tehdy všechno požrala a už se hovoří jedině o Evropě 2. A to byl jediný správný způsob, jak takovou věc udělat.

  10. Barka

   A v čem byl tahounem Beat? V tom , že kecal i do puštěného alba a nebo že vytvořil
   světový rekord v pouštění reklam?

  11. Jose

   Prakticky ve všem. Například si velmi dobře pamatuji, jak na Beatu začali dávat celá alba a po něm to začali dělat ostatní. /I když pro úplnost zde musím dodat, že p.Merthaut zde tuším uvedl, že to už dávno před tím dělali právě na Publiku nebo kde./ Ovšem Beat tam má nejvíce profesionálů, kteří dříve bývali třeba na Vltavě. Některé nápady Beatu se do dnes nikdo neodvážil použít, např. to že by si tam pozvali posluchače do studia a ti by přinesli zajímavá CD, co mají ve svých sbírkách. Atd. Rockovou pípu po něm třeba okopčilo GAMA. Takže samozřejmě, že byl a je Beat tahounem. Sám uznáváš, že měl blahodárný vliv na Rock Max, kdyby tam nebyl tak do dnes nebudeš moci přijít Rock Maxu na jméno a budeš tady psát něco o nějakých metalových brutálních vředech. Takže i v tom, že hraje samozřejmě blues a 60´atd. je Beat obrovský přínos. Já pak jsem mu vděčen za to, že opustil PRAHU a že tu je. Protože s prominutím Publikum je mi hovno platné. A Rock Max taky. Tady jsem se dočetl, že prvním rockovým rádiem v ČR bylo AZ rádio, pak to p.Merhaut korigoval, že snad bylo až třetí. Tedy v Ostravě snad něco bylo, Attack ! Nevím ? Možná. A možná mluvil o Publiku, nevím už… Ale je mi to vše prd platné. Rychlosti netu byly 56kb/s a to to ještě nedosahovalo… Takže BEAT první přišel z Prahy mezi lidi. Radio 1 to neudělalo do teď a Oldies Radio taky ne a Rock Zone taky ne. Beat tu je. To je velký roztdíl. Opakuji, že dokud tu nebyl, nosili místní lidé, které osobně znám tunery a rádia do bazarů !!! Zbytek snad nemá cenu komentovat, protože jde o příklasd Tvého zcestného blábolení, což máš tak v polovině příspěvků. Za prvé ti tady 100x opakuji, že tím není postižený pouze BEAT, ale všechna radia RI, tedy i R1 i KISS !!! I CR !!!! Za druhé si asi neslyšel rocková zahraniční rádia. A to už ti taky oslím asi 50x…. Např. když byl net na prd a nebyl zde ještě BEAT. A já si chtěl pustit pořádnou hudbu a ne ze své sbírky.Tak jsem byl nucen poslouchat např. řecké rockové RADIO THESSALONIKI. Tedy, když jsem si chtěl pustit rádio. Přes sat jsem to poslouchal. A víš HOVNO, co je reklama. Tam jí bylo ještě více a ještě v řečtině z které jsem nerozuměl slovo. Dobrou chuť. Přesto jsem to pravidelně poslouchal, protože tam výborně hráli. A proti tomu je BEAT naprosto zlatý.

  1. Petr Kružík

   Cos udělal tak zlého, že se chceš nechat a ostatní nelidsky mrskat?!

 1. _Ovi

  Pan Pařízek říká, že se mu splnil velký sen. Jako první skladbu hráli Satisfaction od Rolling Stones. Tohle všechno už tady bylo, trocha originality by neškodila.
  Oceňuji, že po bezmála deseti letech skončila slezská duplicita 89,5 a 98,3. Také angažmá Vaška Řepy známého z AZ Rádia/Rock Maxu je relativně dobrá zpráva. No a teď se můžou v Porubě znovu soustředit na resuscitaci Radia Dálnice.

  1. Jose

   Tak jistě, že už to jenom opakuje, vždyť už vyrobil Hey-poctivý rock, to pak prodal Švédům, co vlastní Primu a Viasaty aby ho mohli doprasit. Dálnici prý údajně také nechce provozovat, jen rozjet a honem prodat aby měl na svoje televizní projekty Pohoda TV, později přehodnocené na Telka.

 2. Jose

  Jinak si povšimni jedné ,,zvláštní náhody“…Pařízek celý rok na Třinec a ROCK ČAS zvysoka kašle a riskuje i ztrátu licence. A teprve ve chvíli, kdy BEAT na svůj třetí pokus konečně uspěje a neoficiálně se proslýchá, že jim RRTV konečně přiklepla Třinec, tedy údajně 96.0 200W. Tak najednou, z ničeho nic, Pařízek vyhrabává už skoro zapomenutý ČAS ROCK a uvádí ho v život. Zvláštní, co ? Jako by ho v celém jeho chování na českém FM ani tak nemotivovala chuť něco vysílat jako spíše chuť, co nejvíce poškodit všechny ostatní. Což se pak snaží završit rušičkami s jménem Dálnice. V podstatě opakuje určitým způsobem situaci v Brně. I když v Třinci, na rozdíl od Brna licenci opravdu má. I když je opravdu s podivem, že mu nebyla odebrána, když evidentně čas na rozjezd ČAS ROCK prošvihl. I když ono tam lze žádat o prodloužení toho rozjezdového času a možná o to u ČAS ROCK žádal to nevím. V každém případě si dal s ČAS ROCK velice neobvykle a nebývale na čas. A v každém případě to spustil přesně v čase, kdy se proslýchá, že už to tam BEAT má jisté. Takže divné jako obvykle. Takže v Třinci neměli žádné rockové rádio. Nyní tam už budou mít dvě rocková rádia.

  1. Jose

   A v každém případě je tam to porušení licenčních podmínek na 102,4 ve Frýdku Místku, kde má po té frekvenci běžet ČAS ROCK a nikoli ČAS.

  2. Jose

   A koukám, že tohle jsem prošvihl. On už je tu ten Třinec BEATU i oficiálně. Tedy je tady o tom článek. Takže 40 vysílač je potvrzen. To si musím doplnit. Nic méně u ČAS ROCK mám prostě 3 a ČAS ROCK 3 dostal. Tak jestli má Pařez zase speciální pařezovskou vyjímku nebo to brutálně porušuje ? V jeho případě je možné oboje…

  3. Jose

   Jinak je tedy zajímavé, že v Třinci má konkurenční classic rockový Beat. Ale ještě hůře je na tom v Opavě, kde má konkurenční classic rockový Beat a ještě i HEY. A naopak ve Frýdku Místku nikdo rockový není a byl by tam prvním rockovým rádiem. Ovšem tam velice paradoxně ROCK ČAS, nespustil. Zajímavé… Čili tam, kde to chybí a kde je to potřeba, tam to neudělá. Ale tam, kde už je to zcela zbytečné, tam to udělá. Tedy Opava a Třinec. Z toho logicky vyplývá, že si opravdu asi předsevzal na FM spíše škodit, nežli prospívat.

  4. Jose

   Zde si lze překontrolovat tu 102,4 http://www.dxradio.cz/jidxc/fm_cr.htm
   I zde je uveden ČAS ROCK. Prostě pokud urychleně nezačně vysílat na 102,4 ČAS ROCK a bude tam i nadále vysílat ČAS. Je to velmi hrubé porušen licenčních podmínek !

  5. Jose

   Jak to tehdy bylo v Brně ? Pařízek dostal licenci na program RADIA ČAS. Ovšem pustil po něm program ČAS COUNTRY,FOLK A OLDIES. RRTV dělala, že nic nevidí. Když už si lidé mnoho stěžovali dala Pařízkovi důtku s tím aby provedl nápravu. Pařízek nápravu neprovedl a asi za 14 dní si zažádal o dodatečnou změnu licence na ČAS COUNTRY, FOLK A OLDIES. Nyní dělá to samé, ale opačně. Licenci od RRTV dostal na program ČAS ROCK, protože ve Frýdku Místku rockové rádio není. Ovšem nehraje tam ČAS ROCK, ale hraje tam ČAS. To si zase za 14 dní zažádá o dodatečnou změnu ? Pak tedy pokud se takto může chovat Pařízek. Tak zítra může Lagardere klidně vypnout Evropu 2 a po jejich frekvencích pustit Dance rádio. A Radio Investmenst mohou klidně vypnout Kiss a po jeho frekvencí pustit Country rádio. A Eurocast mohou vypnout Impuls a klidně místo něj pustit Rock Zone, když se to může a Pařízek to může dělat a pouštět si, co kde ho zrovna napadne a je mu úplně jedno na jakou licenci, tu frekvenci obdržel. A nepřišel ani o tu frekvenci v Brně a nepřijde ani o tu ve Frýdku Místku. I když tam nepouští ČAS ROCK na který tu frekvenci od RRTV dostal.

  6. violista

   No jasně že zase Rockové … všude kam se podívám, tak všude se zhlukují do jakýchesi rockových rádií apod. Chápu že to byl hit, ale jak se říká všeho moc škodí. Pro mě byla lepší rádia před tímto přerockováním … jo, a taky problém přeKissování – se kterým to nemá ostatně už vůbec nis společného. Co to má být např. za výblitek ty Moravské Kissy? Vždyt‘ to je na poblití ten styl :-( Už tehdá slyšet Kiss Hády – no hnus velebnosti. Potom na to podobné přešlo i Publikum ve Zlíně – dříve to byla velice úspěšná stanice svojí hudbou zaměřena spíš na oldiesy. Po trasformaci na Kiss to šlo už s kvalitou samozřejmě dolů … Jinak E2 nepovažuji za normální rádio – jistě sám slyšíš že je to spíš stanice pro pubertˇáky – jak stylem hudby, tak přístupem a mluvou moderátorů. Ano, Mareš tam tomu dává tu pravou a přesnou třešničku na dortu :-D F1 je taková zvláštní, zaměření spíš řekl bych pro starší generaci našich rodičů a tet … ano, i hodně českých písní našich zpěváků se zde točí. (Gott, Vondráčková, Rottrová, D.Janda … atd.) A tak to mě tolik nevadí oproti té přetrcané E2, někdy si rád poslechnu ty naše komunistické hity. Jinak nemysli si, němci to dělají také že některé slavné hity přezpívávají do svého jazyka. Nebylo to pouze v NDR :-)

  7. Jose

   Věta všeho moc škodí, tady platí především pro POP. Popových rádií by mohla ještě klidně další třetina, tj. takových 30% zmizet. Uvědom si, že tady jsme čekali na BEAT 15 let ! A je pravda, že dnes jsou v této zemi už města, kde mají 4 rockové stanice, ale jsou i města, kde do dnešního dne nemají ani jednu rockovou stanici.
   Uvědom si, že tady lidi nosili tunery do bazarů a vůbec neposlouchali rádio, protože přece nebudou poslouchat nějaké předškolní děti nebo puberťáky, jak správně píšeš a nebudou poslouchat také nějaké komunistické paskvily. Sem přišla trocha normální hudby až s Proglasem. Potom všechno ostatní až s BEATEM a když se přeformátovalo konečně HEY, tak teprve nastala doba, že se to dá pustit a něco vybrat. Do té doby tady bylo absolutní temno. Teď už je konečně po 20 letech, co poslouchat. Jinak je dost značný rozdíl mezi tím, když někdo z obdivu přeložil původní oroginál anglický text do němčeny nebo francouzštiny, či italštiny nebo dánštiny, či jiného jazyka a zachoval ducha písničky a mezi tím, když komunistický cenzor původní anglický text zakázal a vyrobil se na příkaz KSČ nějaký nesmyslný paskvil v duchu budování socialismu.
   Jinak mimochodem Publikum pokud si pamatuji bylo původně rockové rádio. Tak též Hády bylo původně rockově alternativní rádio, jedno z nejlepších v ČR, hned za Radiem 1 v Praze. Tedy jestli ti říkají něco kapely jako Dunaj apod. Ale to právě zničili. Ono ostatně i to první Kiss v Praze bylo rockové. Ovšem to je právě to, co píšu výše. Z KISS pak udělali nějaké venkovské discotékové rádio pro vesnické balíky nebo tak něco a úplně ho pohřbili. Pak každé z nich pak asi 6x změnilo program od čerta k ďáblu a na konec je nechali ať si dělají, co chtějí, protože je prostě neuřídili. No a tak začalo vést v podstatě Kiss Jižní čechy apod. kteří tam nasadili Dance a začalo se to vyvíjet tímto směrem. No a pod střehou Kiss vznikl vlastně BEAT, z těch nasraných rockerů, co je právě v KISS odstavili, když tam nasadili ten venkovský program pro vesnické balíky. No a BEAT pak byl natolik úspěšný, že ho začali napodobovat ostatní a došlo k této rockové vlně. Tedy první popovou vlnu odstartovala EVROPA 2 a 50 rádií tady napodobovalo EVROPU 2. Druhou nacionalistickou vlnu odstartoval BLANÍK. Takže dalších 30 stanic nepodobovalo a napodobuje BLANÍK. A třetí vlnu odstartoval BEAT. Takže v podstatě. EVROPA 2, BLANÍK a BEAT jsou 3 rádia která tady měnila historii. Ten zbytek byli většinou už jen přiživující se plagiátoři a paraziti. / Samozřejmě s vyjímkou těch asi 20 nebo kolika co na tohle kašlou a jdou si zcela svojí vlastní cestou, jako Expres, Radio 1, Classic FM, Country rádio, Samson, Ethno rádio atd. …./ Ale vlny, které zasáhly více stanic byly tři. Všichni hurá v čele za EVROPOU 2. Všichni hurá v čele za BLANÍKEM. Všichni hurá v čele za BEATEM.

  8. Jose

   Jinak, tak jako se nasytil trh zahraničním popem v podání Evropy 2
   a jejich méně, či více zdařilých kopií. Tak jako se nasytil trh nacionalistů
   a opěvovatelů socialismu v čele s BLANÍKEM a jeho následovníků.
   Tak se nasytil i trh rockových děl, v čele s BEATEM a jeho následovníků.
   Takže si oprávněně myslím, že ČAS ROCK je posledním českým rockovým rádiem.
   A další rockové rádio už zde nevznikne. Už na to nejsou lidi.
   Už delší dobu, tak asi 3 roky předpovídám, že by mohlo dojít k renesanci
   folku. Protože lidové písničky a různí písničkáři mají v této zemi
   podstatně daleko větší potenciál, nežli je pouze Country rádio,
   Samson, Radio R a Čas-Brněnsko / Folk, Country a Oldies /.
   A též očekávám, nástup Techna a House apod. protože to už by také mohla
   konečně padnout, tato dogmatická bariera. A už by některé ty stanice mohly
   trochu šlápnout do pedálů. Tedy v podstatě i různé podstyly dance, či
   elektronické taneční hudbu a takovéto věci. Toho je zatím velice, velice a prapodivně
   málo, což není jednoznačně normální. Takže to bych předpovídal,
   že to půjde hodně nahoru a mělo by se něco objevit. POPU už bylo doopravdy dost
   Kdo má ty kolotoče poslouchat ?

  9. SETI72

   Pryč s popovým balastem!

   Zrušil bych ne 30, ale aspoň 70% popařských stanic. Vždyť vysílají všechny úplně to samé!
   To už ať se do FM vrátí třeba Wave, nebo ať začne vysílat třeba další country stanice, ale ať PROBOHA éter nezasviňuje ten dnešní uslintaný, naprosto neposlouchatelný mainstream!

  10. Jose

   Wave, Leonardo, D-Dur a Česko už v éteru jsou a vysílají v DAB/DAB+
   Tohle už vysílá.
   Chytil jsem to až na Ještědu a na Rašovce.
   Praha a Středočeský LA 1452.960 Teleko

   A tohle by mělo vysílat do 1.1.2013
   Královohradecký LH 1464,944 Teleko
   Liberecký LL 1471,792 Teleko
   Ústecký LG 1463,232 Teleko
   Jihomoravský LE 1459,808 Teleko
   Moravskoslezský LP 1478,640 Teleko

  11. Jose

   Jinak, jediný prodejce v ČR, který má k dispozici a ihned ke koupi potřebné přijímače, je samotné TELEKO a to v této nabídce http://www.teleko.cz/dl/PURE_skladem.pdf U ostatních prodejců v ČR, kteří prodávají přijímače s DAB, nesplňovala jejich nabídka potřebné parametry, buď to nemělo DAB+ nebo to nemělo L-Band.

 3. Václav Kadlček

  Ano Jose spravně jsi označil průkopnické rádia a lze si všimnout i když se je snaží někdo napodobovat, tak se ukáže, že na ně, tedy na ty průkopníky nemají. Vemme si třeba Fajn rádio Hity u nás. Ve zlínském kraji okupuje už třetí rok 3 vysílače, parazituje na cílovce E2 a v poslechovosti se sotva vleze do tabulky. Kdy už se té Media Bohemia rosvítí v kebuli, že jejich elektronický HELAX prosperuje i ve Zlínském kraji bez vysílače a v poslechovosti je nad ušmudlaným Fajnradiem. Možná teďka Helax piluje svůj program a vyčkává až bude ta správná chvíle dát ho na Fajnrádia. Teď je otázkou jestli mu to nevyfoukne KISS, ale ani kdyby hrálo přesně to, co Helax, tak nepředpokládám, že KISS zredukuje své reklamové břemeno. Snažil jsem se spočítat na KISS hády kolik tam těch reklam za jeden spot je, a bylo tam toho tolik že jsem se v tom počítání zamotal ale motalo se to kolem deseti. KISS není na poslouchání, ale je to bankomat pro Radio Investments, aby vyživovalo R1, COUNTRY, BEAT.

 4. Václav Kadlček

  Došel jsem k jistému poznatku. Proč všichni dělají POP? No protože jejich cílovka je nejvíce konzumentní a reklamy na takovýchto rádiích mají nejlepší účinnost. BEAT může mít reklam kolik chce, ale nevydělá si tolik co KISS s konzumentními posluchači. Jen lidi dál poslouchejte KISS (teď už je tam víc reklam než hudby) ať jsou finance pro R1, COUNTRY, atd.

  Jo a JOSE, Pařízek není jediný, kdo propásl rozvysílání. I když nevím, jestli by se mu měly tyhle podpásovky z hlediska legislativy podařit.

  Když nevíš, co s HITRADIEM, tak ho sjednoť! Klasická finta se dostala i na Moravu a Hitradio Orion spáslo Hitrádio Apollo. I když nevím, co provedlo tehdejší rádio Apollo které mělo našlápnuto k Czech conservative na předních příčkách v kraji. Z toho vyplývá, že existuje nějaká nepsaná dohoda na obchodní úrovni, že Blaník dál na Moravu nepůjde. Jak ze stáje media Bohemia není Petrov ve Vyškově, tak už vůbec je nemyslitelný Blaník z Apolla, i když Blaník momentálně na Olomoucku posluchače má, a to bez vysílačů a rádio Čas mnoho slávy nedělá.

  1. Jose

   KISS mají v této chvíli tolik posluchačů, co Beat a Country rádio dohromady. Takže jim v této chvíli pop vydělává více. KISS se bojí zbavit se popu, neudělala to ani, když mohla být rocková ani, když mohla být dance. Prostě se ho drží. Zasviněné reklamou jsou zcela všechna rádia Radio Investments. Tedy i Radio 1 i Beat i Country rádio. A samozřejmě, že i Kiss. Ovšem na druhou stranu je to mimo Českého rozhlasu a skupiny Mafra / Expres, Classic FM / jediná firma s větším počtem stanic, která na svých rádiích, taky něco nabízí, tj. solidní muziku a nikoli jenom kolotoče. Hitrádia a Fajn rádia jsou sice svinstvo, ale zajímavé je, že problém s nimi mají hlavně Lagardere a mindráky z nich má právě Evropa 2. Jde o to, že i když jsou daleko strašnější, tak si ponechala regionální statut a velmi úspěšně vyžírají RRM regionální reklamy. Zatím co RRM disponuje víceméně celoploškami a regionální reklamy a hlavně peníze za ně jim unikají. Proto také Lagardere chtěli spustit nové radio PRO, které mělo být regionální, ale nezdařilo se jim to. Jinak samozřejmě, že jsou zde dohody mezi Blaníkem a Časem jako byly mezi Beatem a Hey atd. Všechno to řídí MMS. Ti sedí na kohoutu s reklamou a penězi za ní a ti určují, kdo a co a kde bude hrát. Stanice jako takové do toho moc kecat nemůžou, ti tak maximálně určí nějakého moderátora a to je tak asi všechno, co můžou. Řídí to tady celé dvě firmy RRM http://www.digizone.cz/aktuality/regie-radio-music-bude-i-nadale-zastupovat/ a MMS http://www.mms.cz/index.php?webid=2

 5. Jose

  Ony u nás existují v podstatě 3 způsoby provozování rádia. První, ten nejtragičtější spočívá v tom,
  že ,,rádio“ dostane vše od MMS jako kompaktní celek, v jednom kuse. Tedy vrzání, reklama, vrzání, reklama, vrzání, reklama. MMS za ně vyřídí zcela všechno i poplatky OSA atd. takové ,,rádio“ v tom nemění ani jednu jedinou písničku. Vše, jak to dostane, tak to použije. Jediné, co do toho oni dodají, je plácání nějakého toho jejich šaška, který tam prostě odkecá nějaké oblastní žvásty. A tomuhle oni mají drzost říkat rádio. Přitom by to snad šlo nazvat, jen personálním oddělením mluvících opic nebo tak nějak. Ovšem přesně takto to funguje a je. Tedy reklama obalená vrzáním dodaná a zaplacené kompletně. Nejsnažší způsob provozovaní takového kafemlejnku. MMS všechno obstará. Pak je druhý způsob, to znamená, že v tom rádiu sedí nějaký hudební ředitel, programový dramaturg, někdo, kdo něco o hudbě ví a ten určí, co se kdy a kde bude hrát. Takto to má třeba BEAT. Tedy má tam hudebního ředitele, který určuje kolik Heavy Metalu a kolik Art Rocku a kolik Punku a kolik 60´a jaké, kolik 70´a jaké,atd. Dělá to velice dobře a osobně před ním hluboce smekám. Je to člověk, který o hudbě něco ví a zná a je to u Beatu, člověk na svém místě. A pak je třetí způsob Kdy v tom rádiu nese odpovědnost samotný DJ, tedy to radio si stojí za svými DJ, ví, že jsou to lidé, kteří něco znají, kteří mají vkus atd. A nechává to pouze na nich. Takto to má RADIO 1. Tam určují a vybírají hudbu přimo jejich profesionální DJ. No a asi, to je, ale jen domněnka nebo spekulace, tam, kde to vybírají DJ nebo řídí ředitel, tam je to pro MMS méně pohodlné, protože neodebírají jejich kompletní produkt. Tak jsou asi potrestání a je to dražší nebo to má jiné nevýhody a musí tam toho být více aby se to zaplatilo. Zatím co, když to někdo od nich vezme, už namixováné asi to má levnější a pak tam toho může být méně. Do tohoto už člověk nevidí. Ovšem pak zase tací odebírači takovýchto produktů od MMS, nejsou u mne rádiem. Říkám při dobré vůli tak nějakým personálmním oddělením pro správu kecalů.

 6. Jose

  Neznám samozřejmě opravdová fakta, ale dle toho, co z toho slyším, šlo by to dokumentovat na Radiu HEY.
  Pokud samozřejmě HEY – poctivý rock mělo ředitile http://cs-cz.facebook.com/people/Radim-Koziel/1124202874 ten ředitel něco o hudbě znal, vypadalo to jako rádio…

  Pokud samozřejmě, dnešní představitelé té stanice řeknou, cituji: ,,hudba je jenom taková vata…“
  A zakládají si na tom, že jejich cílem je podávat hlavně sportovní informace / což ale doopravdy dělají a osobně se domnívám, že tak druzí nejlepší po Radiožurnálu…/

  Lze předpokládat, že dnes jsou oddběrateli finálního produktu MMS a dostávají prostě nějakou ,,rockovější verzi“ společně s reklamou…

  1. Jose

   Jen tak pro zajímavost ukázka jedné německé stanice, která se věnuje podmnožině sportu, tedy pouze FOTBALU a podmnožině rocku, tedy pouze HEAVY METALU. Tedy je to Heavy Metal a fotbal rádio… http://www.90elf.de/

 7. Václav Kadlček

  Já vím, že to myslíš tak aby tady bylo hodně žánrů, já taky. Dokonce se shodneme, že by to mělo posluchače. Jenže to začíná u reklamních agentur, kterým nejde o množství posluchačů, ale o KVALITU posluchače, jako vhodného cílového materiálu k obrazu svému(spotřebnímu). Vemme si třeba styl Country. Proč si myslíš, že byla zlikvidována Karolína a Eldo rádio? No protože posluchač tohoto stylu se reklamním agenturám doslova nehodil do krámu. I když by styl coutry zaujalo 2x tolik posluchačů, co Blaník, tak je to jedno. Jakou reklamou zaujmeš posluchče coutrnry? Westernovým obchůdkem? To je málo. Když dáš reklamu na Banány za 23,90 z Lidlu, tak kteří posluchači líp zareagujou? Country rádia nebo Blaníku? No poslušnější ovečky jsou ty Blaníkovské. No a ty reklamy jsou udělovány podle toho, jak dobře dokáže rádio středoproudé posluchače zaujmout, a na to má právě výzkumy a statistiky právě MMS. Když různí ti obchodní zastupitelé przentují popové rádio založené na výzkumech a konstruovaných playlistech, tak ti dostanou odměnu, třebaže má míň posluchačů než profilové rádio. Nezničil by Blanik Eldorádio, kdyby mohl dostat silnější frekvenci? Zničil, protože by Eldo považoval za parazita, protože potřeboval udělat z coutry posluchačů popáče, kteří víc dokážou obrátit kapsy. To prostě nepomůžou jen čistě reklamy k tomu musíš mít ten styl. Z které skupiny zlákáš víc lidí do shoppingparku? Z tísíce čundráků, nebo ze sta popových fiflen? Stejně tak tam nepůjdou rokeři, nebo alternativci. Proto se tehdejším Hádům nedařilo komerčně, teďka HEY jak by smet.
  No a proto potřebuje RI KISSY aby na něho vydělávaly. Jak to tak sleduju, tak KISS HÁDY má dvě střídající se období. 1. je nabírání posluchačů(míň reklam), druhé je využití kapakcity posluchačů, aby byly naplněni reklamama. Takže mu nejde o to aby bylo první. Nedávno mělo 2OO tis posluchačů, teď pochopitelně ztrácí, ale stále když jestě řekne reklamářům, že má 100 tis, tak je to v pohodě a vydělává se i tak. Podobně je tomu i na HELAXU.
  Takže přebírat MMS není o pohodlnosti, ale cíleně zaujmout skupinu, která bude utrácet v obchodech.
  Ono se tady snažilo, aby bylo vše popáčové a nebylo kam uhnout. Už toho bylo v podstatě dosaženo, ale Beat to překazil. To se nelíbí třeba HANÉ které vezme část posluchačů, proto rádio Haná udělalo rockový program a pokrylo rockovou skupinu, kterou zotavil Beat. Ale aby si Haná mohla připsat posluchače SKYROCKU jako popové, tak je v poslechovosti uváděno HANA+SKYROCK dohromady, předpokládám, že takhle dohromady to bude dělat ČASROCK.

  1. Jose

   To to je dobrá diskuse. Nic méně to trochu poupravím nebo doplním nebo budu v tomto zajímavém duchu dál diskutovat. Je dokázáno, že nejvyšší účinek má reklama na děti. To je prostě prokázaný fakt. Ony sice nedisponují žádnými vlastními prostředky, ale dokáží si to vymoci i svých rodičů a ti již prostředky mají. Čili to je prostě dokázané. To se ví. To je prokázané, vypočítané, zjištěné, známé. Proto také původní rádia šla tímto směrem, proto do dnes takový úspěch EVROPY 2, která je tady nazývána rádiem pro pubescenty, rádiem pro děti atd. atd. /Čili dětmi jsou zde myšleni i školáci z osmiček a studenti atd./ Tam je prostě nejvyšší zisk a nejvyšší úspěšnost reklamy. Naopak nejnižší je u důchodců, ti už jsou samozřejmě protřelí životem a znalí a už jim hned tak někdo na nos nějaké bulíky nepověsí atd. Na víc nedisponují v některých případech už žádnými závratnými penězi atd. Proto do dnes u nás neexistuje na FM jazzová stanice, proto tam není ani dechovková stanice ani tam nejsou lidové stanice atd. Prostě tam ten úspěch není. Toto bych označil jako přirozené, logické a vypočitatelné. Pak jsou tady věci dogmatické tedy nepochopitelné a nevypočitatelné. Respektive postavené na dogmatické blbosti. Tam patří třeba nepochopení těhle reklamních agentur vůči rocku. Kdy prostě převzali bolševické chování, ono to ostatně starými rudými bolševiky, je prolezlé, v tom směru, že posluchače rocku považovali za partičku chuligánů… A to byl v podstatě důvod zničení Publika, Hády a dalších a dalších. Teprve s Beatem přišlo pochopení a prolomení tohoto ledu a nejednou soudruzi pochopili a procitli a došlo jim, že rockerů je tu mnoho a že to jde napříč všemi ročníky a že lze na tom vydělávat a tak dostal rock konečně zelenou. Bohužel stejný omyl dál probíhá a platí u country. Country jde též všemi ročníky a není rozdíl v nákupu v Liedlu mezi rockerem, folkáčem a nacionalistickým socialistou… Čili ty banány si tam zajde koupit i posluchač Blaníku i Beatu i Samsonu. Stejné je to s autem, pračkou, okapy na střechu atd. To se nikterak neliší. Pokud žijí v představě, že country posluchači je pár pitomců jezdících na koních, je to pouze a jen jejich debilita. U rocku už to pochopili a došlo jim to, je čas aby to pochopili u country. U techna je to poněkud komplikovanější. Tam jde o mladší lidi, tedy blíží se to už Evropě 2 a těm školákům… Ovšem oni jednak podceňují velice hrubě to obrovské množství, které jich je… Ať se doprdele někdo z nich podívá na návštěvnost Czech Teku. Nebo si promítne spektrum zahraničních stanic. No a samozřejmě ty disponující částky tam mohou být nižší, ale zase jsou tam za zadkem rodiče, čili tam zase platí obdoba jako u E2 apod. No, to přebírání všeho v celku je levnější. Tedy profesionál s autorským pořadem je prostě dražší nežli nějaký vesnický kecal. Vůbec samozřejmě budou dražší lidi, kteří mají renomé x leté u Československého rozhlasu. Ovšem to že neplatilo a zůstávalo dlužno lidem, co dělali ten či onen autorský pořad, tím proslulo i Hey./Staré Hey/ No a zase sjednocený program, stejný pro x stanic jen s místními odpojováky na reklamu a zprávy, je samozřejmě levnější, nežli program samostatný. Proto sjednotilo Hey atd. A dívím se, že nesjednotí KISS. Jenže tam je to poučení jejich, několikrát, že prostě sjednotili blbě a nedokázali najít centrální program, takže žijí v iluzi, že venkov požaduje něco jiného nežli Praha atd. Což je samozřejmě při velikosti této země, při propojení netem atd. Opět pouze jen hloupé dogma.

  2. Jose

   Ale když to chceš specifikovat… Co se dá prodat rockerovi ? Určitě motorka, auto… Spoustu sportovních akcí doprovází rock… Takže kolo, lyže, veškeré sportovní oblečení, boty atd… Co prodat folkáči ? Tihle lidé mají vztah k přírodě, chalupaření… Všechny potřeby na chalupu, od střechy po sekačku… Výbavu do přírody od spacáku po stan…Zájezdy do přírody, zajímavých lokalit… Co prodat posluchači Blaníku ? Tak prášek na praní a to se dá prodat těm dvěma před tím taky… Čili naopak, zájem o nějaký styl podstastně zvyšuje možnosti, nikoliv snižuje… Je to o něco zájem na víc, oproti běžným možnostem…

 8. violista

  No, moc to dobrá diskuze teda není když se tu baví málem sám se sebou José :-D Hlavně je úsměvné jak všem neustále a všude vnucuje po webech a nutí ten jeho žánr …. neskutečné :-D Už to José vážně přeháníš. Myslíš že jsou všichni zvědaví jenom na Rock? Co např. folk, folklor, country, trampské? Raši tady propaguješ Heavy Metal apod vyblité šílenosti které už s hudbou nemají málem nic společného …. to už je fakt jak ta sekačka či motorová pila.

  Jinak k tomu Kissu – kdyby pustili na všechny Kissácké frekvence KISS 98 z Prahy tak by to bylo suprové a jistě hromada lidí by to i přivítala.

  1. Jose

   Já nikomu nic nevnucuje vrzale ! Že tady vládnou popařské kafemlejnly ví každý, kdo si kdy pustil nějaké to tzv. české pseudo rádio… A na víc se nauč číst, vrzálisto… Propaguji folk a country jako cokoliv jiného, co tady grázlové popařský zlikvidovali, jako třeba Blaník zničil Eldorádio a Karolínu. Jinak pokud mě tak rád čteš, tak by jsi mohl vrzale vědět, že Heavy Metal osobně neposlouchám… To už je na mě moc ,,nové“, když tak třeba Hard Rock, vrzale… To bylo před Heavy Metalem, víš… Ostatně o tom, že bylo vhodné sloučit KISS na pražský program, také píši od začítku už tak 5 let vrzale. A oni ho sloučili na vesnický. A neboť se to neosvědčilo, což se dalo samozřejmě čekat. Pražský program poslední sebrali Liberci, čili nám a Táboru a ještě jednomu městu. Tak dopadli, jak dopadli a pak nechali všechny KISS po svém, když zjistili, že vesnický sloučený jim nefunguje ani když ho změnili snad 6x. Takže to nepřeháněj vrzale a raději si něco přečti pořádně, nežli do toho začneš strkat svůj rypák, Lumíra a p.Kžříže na tebe. To je jediné, co na tebe funguje.

 9. violista

  Poslouchej José … už ses zase nějak moc rozjel a ještě jsi navíc drzej a hubatej až to bolí. Nic ve zlém, ale co Tě opravňuje k tomu o mě na veřejnosti říkat že jsem „vrzal“, co? Spíš si myslím že je to jen tvoje neznalost a hloupý žert který navíc opakuješ převzatě jak opice od těch bláznivých pánů Lumír + D.Kříž. Jaké máš jinak ty hudební vzdělání co? Jinak toho urážení laskavě nech, nemám zájem se tady hádat s kdejakým troubou anonymem či neanonymem. Já tu o Tobě nic urážlivého nepíšu, tak se laskavě krot‘. Lumír a Kříž mě nijak nevytrhnou, nemysli si. Spíš si dělají a udělali reklamu sami o sobě jací jsou. Víc se k tomu vyjadřovat nechci a nebudu. Jinak mě jsou egál. ;-) Jinak k tomu rádiu – nezapomeň že tu jsou i jiní posluchači, kteří si zrovna ten POP a staré klasické hity 80. a 90. let naladí rádi. Pořád daleko lepší poslouchat toto, nežli nějaké žabáky či šmouly kteří kazí původní dance hudbu. Jinak si poslouchej co chceš, mě je to úplně jedno. Já jen píši o tom, co poslouchám já rád. Snad můžu když jsem na diskuzi ne? Příště tu může napsat třeba nějaký důchodce který je nadšenec např. do dechovky :-D To nevím jak by ses tvářil … Jinak že jsem si rýpnul že to tady málem sám, jo to je bohužel pravda – samej „JOSE“ :-D Vidí snad každej, vztekat se je úplně zbytečné.

  1. Jose

   No, tak když si s vrzalem dělá srandu půlka Digi Zone, tak nevidím důvod proč bych nemohl taky, že Štěpáne ? Ostatně mám dojem, že zrovinka p.Kříž tě tam utřel x krát nejen, co se týče znalosti techniky, ale i co se týče znalosti muziky, ostatně klasické hudební vzdělání bych v tomto směru považoval spíše za nevýhodu, protože takové jedince málokdy něco napadlo a s prácí s nimi byly jenom potíže, protože se chovali většinou ,,velice konzervativně a studeně“. Samozřejmě, že s napadáním jsi začal ty,/Což se tady mimochodem nesmí, to si dělej na Digi Zone./ A ještě k tomu lživým. Tedy folk a country zde propaguji odjakživa, stejně jako tvrdím, že KISS mělo sloučit na pražský program. Takže ještě ke všemu oboje bylo naprostý nesmysl ohledně mé osoby a sprostá lež, který jsi si vycucal narychlo z prstu, jenom proto, že jsi chtěl otravovat. Příznivci dechovky sem normálně píší, ale na rozdíl od tebe nelžou, že je to všude samý rock, když každý ví, že rockových stanic je 9 a to počítám i OLDIES RADIO, ostatní jich počítají jen 8 a že ty s country a folkem, tak ty jsou 4, potom je zde 2x alternativa a jednou Worldmusic nebo-li etnická hudba, či jak tomu chceš říkat a všechno ostatní je příšernej pop. Takže těch je několikanásobně více a žijeme tady v době popových teroristů, kterří s tím otravují všude. Takže je to přesně naopak. Tedy popař kam přijede, tam si těch popových kafemlejnků pustí deset. Folkař má smůlu. Rocker mám mnohdy také smůlu i když se to v poslední době zlepšilo. A jazzmen má vůbec všude smůlu. Ale desítky popařů budou všude strašit. Tak to běž říci do Plzně, kde přišli o Karolínu a do Č.Budějovic, kde přišli o Eldorádio. A mimochodem Country rádio je roky nejpožadovanějším rádiem i u nás a ještě nám ho sem RRTV nedala. Takže sice rock už nám konečně po 15 letech milostivě dovolili, ale folk ještě ne. Ale popařů tu máme 10. Buď soudný na co další popaře ? Není jich trochu moc ?

  2. Jose

   Já ti sem klidně hodím, co mi chytla např. ta PURE EVOKE na FM:

   87,6 Radio Černá hora = POP !!!
   88,1 Evropa 2 = POP !!!
   89,9 Český rozhlas Dvojka = /dopoledne POP, večer zajímavé věci třeba i JAZZ/
   90,5 Český rozhlas Hradec Králové = až na pár vyjímek s folkem zase POP
   90,7 Kiss Delta = POP !!!
   91,3 Český rozhlas Sever = až na pár vyjímek s folkem zase jen POP
   92,1 Impuls = POP !!
   93,3 Radio Dobrý den = POP !!!
   93,7 Radio City = POP !!!
   93,9 Blaník = POP !!!
   94,3 Hitrádio Vysočina = POP !!!
   95,5 Hey Čechy = ROCK
   95,9 Český rozhlas 1 Radiožurnál = POP !!!
   96,4 Frekvence 1 = POP !!!
   97,9 Proglas = křesťanské rádio
   100,6 Hitrádio FM Crystal = POP !!!
   101,4 Rado Contact Liberec = POP !!!
   103,9 Český rozhlas 3 Vltava = KULTURNÍ STANICE
   104,7 Český rozhlas Pardubice = až na pár vyjímek zase POP
   107,8 Beat = ROCK

   To je výběr co ? Samý popaři. Nechutný popový teror a uzurpártorství si FM,
   jen pro jeden styl…Jiné jsou 4 stanice. 2x ROCK. Vltava a PROGLAS.
   To je výběr co ? A ty máš drzost se oplezovat, když vznikne osmá rocková !
   Jako by jich tady bylo 40.

  3. violista

   Jo tak půlka Digizounu říkáš že to tak říká … :-D Pokud považuješ za půlku cca 3 lidi, tak jo. Jinak jestli tě ve snu napadám, tak samozřejmě sorry :-D ale vědom si toho fakt nejsem ;-) Žes měl někdy potíže s nějakými hudebníky z oboru Vážná hudba to mě taky fakt mrzí, ovšem s tím nic asi neudělám – navíc tu snad neřešíme nějaké spolupráce, ne? Jinak můžeš být konkrétnější jaké nápady či kreativitu jsi od nich kde a u čeho vyžadoval? Jinak nevím co si mám pod tím představit.

  4. Jose

   A jé, běž se raději dohadovat s Lumírem nebo kým, já na tebe fakt nemám náladu, ale to je všeobecný poznatek, prostě klasičtí hudebníci jsou většinou úzkoprse svázáni těmi jejich podělanými školami a nejsou schopni se bez nich ani uprdnout a když po nich chce člověk něco, co si vymyká jejich myšlení tak trvá půl dne než jim to vysvětlí, co po nich vlastně chce… nejlépe hráli Beatles, ty žádné vzdělání neměli a jak jim to odsejpalo, ale to je stejně mimo tvoje myšlení, tak nemá smysl ti to ani vysvětlovat…

  5. Jose

   A nemluvím samozřejmě o tvorbě Vážné hudby, ale o tvorbě rock and rollu a když nikdo jiný nebyl a musel se z nouze vzít někdo, kdo absolvoval nějaké ty umělecké lidové školy, tak to byla vždycky katastrofa, protože tím byl tak poškozený a deformofaný, že když se po něm chtěl nějaký odvaz, tak toho prostě nebyl schopen, to se tam rovnou mohl strčit flašinet nebo nějaký záznam z pásku či něco naprogramovat na nějaký hrací stroj jako cassio atd. to ještě v té době, ale neexistovalo a vyšlo by to úplně nestajno, prostě vrzat něco furt dokolečka nebo podle not, to by jim šlo, ale intuitivně něco změnit, když všichni cítí, že teď je to vono a přesně, teď to tohle chce, tak to bylo něco, co bylo u takového vrzala naprosto nemožné… Už celkem, chápu, že se ti líbí ty kolotoče, co hrají česká rádia…

 10. Barka

  Přispěl bych s Rockmaxem. A jen s jedinou věcí. Mě se líbí, že dávají nové kapely,
  a inspiruje mě to k poslechnutí alba, které si stáhnu. Celkem mě to udržuje v obraze
  jaký rock se teď nahrává.

  1. Jose

   Z tohoto důvodu poslouchám Beat, Wave a R1. A v tomto osobně je pro mne smysl a poslání rádia. Aby mne informovalo o tom, co kde a kdo natočil. Pak už je možnost si to zakoupit, vypůjčit, stáhnout atd. Ale pokud nevím, jak se to jmenuje a co to je, nemohu to shánět ani na internetu ani v obchodech ani u kamarádů. Rock Max tam tedy má nějaký odborný pořad, kde hraje nové desky a informuje v něm, co tedy bylo kde nahráno ? Výborně. To dělají dobře a jsou pak velmi dobrý rádiem. Můžeš mi napsat přesně čas a den toho pořadu ?

 11. Barka

  Oni nasazují novinky jaksi pořád , jde třeba o kapely , které jsem nikdy ani
  neslyšel, pak 105kg v Rockchart. Něco zazní V Rockování s Jardou Louckým. Nevím,
  jestli zrovna ve vysílání na něco kápneš , to chce poslouchat a nemít to jako
  kulisu. Abych se přiznal , tak jsem slyšel už tolik kapel, že si možná stahuji,
  co už jsem slyšel. Navíc mají ve zvyku název kapely a skladby říct předem, takže
  když mě to zaujme , tak jdu přes RDS. Další věc, že RM není zavaleno všeobecně
  známými skladbami, navíc úplně vypustili chrčivý metal. Já ale pochybuji , že se
  ti bude RM jako takový líbit.

  1. Jose

   Tak 105kg je dost dobrej. Jinak RM, no ty jsi říkal, že je to tam to samé chrlení krve a já když to pustil někdy přes net o víkendu, tak jsem tam slyšel v podstatě classic rock a nijak z cesty mi to nepřišlo… No a pak jsi říkal, že ty chrčivosti vypustili a že pod vlivem Beatu šli na classic rock a já si to zase pustil nějak přes net a víkendu a přišlo mi to úplně stejný… On je asi rozdíl si to pouštět denně z FM nebo jen tak namátkově chvilkama… No vím, že tady to obdivovatele mělo, ale to právě k vůli tomu metalu, protože ani Beat ani Hey zase tolik metalu nehraje… Takže v tom oni viděli ten přínos RM… Nevím nakolik RM odstoupil od metalu, zda jen od těch chrčáků nebo i celkově atd. To je jako jsi říkal, že GAMA pro změnu na ty chrčáky přešlo a já zase, co to pustil třeba dopoledne přes net, tak to byla celkem normální směska… Takže ono je otázka si to pustit takhle na hodinku někdy a nebo mít to puštěný celý den… Já to furt mám zařený, jak to má řazený…Tedy za nejlepší a nejprofesionálnější považuji Beat i když samozřejmě ta negece těch reklam tam je… pak dávám to GAMA protože tahají různé neznámé věci, ať staré nebo nové… pak OLDIES, protože je tam taková ta klasika a je jí tam hodně, více nežli na Beatu… pak Sky rock, že je to tam hodně do Blues a Jižanského rocku atd. pak ten RM, po něm Rock Zone to už se mi moc nelíbí… a pak už jsou ti žabaři Rock Radio a poslední dávám Hey, kde už to leze i k popu a ty ranní šášuly nesnáším atd. No a kam do téhle stupnice si vrazím ČAS ROCK to zbla netuším, protože jsem ho zatím ještě neslyšel…Takže uvidíme a necháme se překvapit, snad to brzy bude na netu…

  2. Jose

   Jinak já nevím, jakou si přesně vybere ten p.Pařízek cestu. Ale říkám ten starý HEY, co vyrobil nebyl špatnej. A on i když ho prodal, tak tomu ještě dlouho dělal servis. A změnili to vlastně až potom ti Švédi. Takže si myslím, že by ten ČAS ROCK mohl být dobrý, tedy dle mého odhadu by měl mít v pohodě jak na HEY, tak na ROCK RADIA, jestli pak překoná třeba Rock Zone nebo i HANOU ? Mohl by… A jestli třeba i Rock Max to už si vážně netroufnu odhadnout… No z mého pohledu bych docela řekl, že tu chybí české kapely… Tedy pokud chci slyšet nové české kapely, tak asi nejvíce je jich na Wave a na R1, ale to nejsou rockové kapely… To nejsou rocková rádia… No a zase z druhé strany… Na Beatu i Wave i R1 převažují zahraniční věci… Takže pokud by p.Pařízek šel na neznámé a nehrané české kapely a jako, že jich je… Mohlo by to být nad mírů zajímavé… Uvidíme… Já nevím, co to hraje… Ono už to běží, ale stream na netu ještě není…

  3. Barka

   Ano ,RM úplně odešel od brutálního metalu, mě se líbí i moderátoři a fakt asi nedáš
   RM na první místo. Vím , že se se ti líbí artrock, underground,R1, Wave, RM je
   celkem dost odlišný a mě vyhovuje. Z jednoho důvodu , hrají tam věci, které si
   nearchivuji, protože vypálené nebo koupené mám jen opravdu klasické věci.
   A jestli jsem se s Gamou spletl a narazil jsem na to jak na potvoru, tak to zjistím
   během pár dnů. To by mě hrozně potěšilo, protože Gamu, když to rozjížděla ,jsem
   měl za nejlepší rádio. Pokud někde narazíš na stream Času, tak to prosím, nahoď.
   A ještě, jak jsi psal , že někde jsou 3 rocková rádia a jinde ani jedno. To jsem
   měl na mysli, že se mají spíše všude dostat rádia zavedené, protože už mají
   základnu. Takto se to zase jenom drobí. Ale těm volům je to asi jedno.
   A jestli bude Čas hrát naši scénu, stáhnu ocas.

  4. Jose

   Ano máš pravdu, že mně se líbí hodně artrock a jazzrock a folkrock a underground a punk a indies a všechno možné a v podstatě takový ten klasický metal dávám až tak na poslední místo, ale hard rock mám rád… Já počítám, že ten stream Času se musí brzy objevit, oni psali, že někde do týdne nebo 14 dnů, počítám, že do měsíce bude na 100% a ostatní Časy jsou na play.cz, tak tam bude taky, chce se to tam občas mrknout… Co 3 rocková rádia. Ony jsou i 4. Je několik oblastní v ČR, kde jsou dostupné na FM 4 ! Pak jsou místa, kde jsou 3. Potom místa, kde jsou 2. To jsme například my. Potom, kde je 1. A potom kde je 0. A takhle nám to tady RRTV rozhodila a zařídila. Já si myslím, že tohle je poslední, jak už jsem napsal a že více už jich nebude, to už stačí. Ono už bylo ohlášené dávno, takže to neberu, že je teď, ono už je defakto dávno, jen se na něj čekalo. Ale chce to aby se zvětšíl počet těch míst, kde budou 2 a bude mezi nimi možno přepínat a porovnat si a hlavně je potřeba aby všude bylo alespoň to jedno. A v tom to, to bohužel značně kulhá. Tedy jsou místa, kde prostě není nic. Budu se zase protivně opakovat, už asi po sté. Ale já prostě chápu, že jsou bohatí a chudí. Chápu, že jsou někde lesy a jinde beton, chápu, že někdo má moře a hory a jiný třeba poušť, chápu i že někde je metro a Národní divadlo a jinde není. Tomu všemu rozumím a to chápu a přijde mi to přirozené. Ale opravdu nechápu tohle přidělování od RRTV, kde prostě někde jsou 4 rockové stanice a jinde není žádná rocková stanice. Tomu nerozumím a podle mne to dělají blbě nebo celý ten systém, jak je to vymyšlené je vadný a prostě takhle to být nemá. Ty lidi se ničím na těch místech neprovinili a není žádné právo na to aby je tam mrskali a terorizovali nějakými popovými kolovrátky. No a my třeba do teď u nás nemáme country a folk. A jak k tomu přijdem ? Víš, co tady znám lidí, co to má rádo a co na tom vyrostlo ? A RRTV nic… To je vážně k nasrání. Asi začnu všem propagovat netová rádia a ať se na to FM úplně vykašlou. To prostě dál nejde tohle trpět a snášet.

  5. Jose

   Když jsme u toho, jaké by jsi doporučil netové rádio, myslím jako přijímač ? Víš co, něco jednoduchého aby to zvládli důchodci, bez FM, bez DAB/DAB+, jen prostě malé, netové, co nejlevnější rádio, které by se dalo připojit i na LAN i na Wi-Fi a aby si z toho mohli hrát nějaké to americké country a swing a mohli se prostě na tyhlety české kolovrátky vykašlat. Trochu jsem hledal, ale to všechno je nad 3 tisíce, něco levnějšího, obyčejnějšího někde není ? Jen aby tím šlo poslouchat Country rádio a případně nějaké to Click and Country atd. Jako Swing/Blues rádio z AB Rádia třeba atd.

 12. violista

  Jose:

  Prosímtě, nech si ta svá moudra … stále ses nepochlubil v čem jsi hudebním profesionálem když jsi teda takový mistr Světa a rozumbrada :-D docela mě to teda zajímá po tak přesvědčujících a pomluvačných řečech. ;-)

  1. Jose

   Jestli jsi si nevšiml, tak toto je debata o rockovém rádiu ČAS, takže pokud k tomu nemáš, co říci, tak si běž otravovat jinam… Respektive nemíním na tvoje choré útoky reagovat, jestli jsi ožralej slivovicí nebo zfetovanej je mi fuk… Ale už mám těch tvých debilit osobně po krk. Čau.

 13. Barka

  Psal jsem si s jedním pánem o ZALIP MAA 502, má DO, má LAN,WIFI, pracuje s Vtuner.
  Má dva repráčky a byl spokojený. Stanice dáš do seznamu a projíždíš ho přes display.
  Ale já jsem koupil DNT IP DIAMOND na http://www.conrad.cz. Byl ve slevě, pod 3000. Pracuje
  s http://www.radiotime.com, bezproblémový, ale má jen Wlan bez ethernetu. Zato má DO a na
  něm 12 tlačítek na předvolby. Pod každé uložíš oblíbenou stanici a nemusíš chodit
  k přijímači. Je to dobré v posteli. Nikdy bych si nic bez DO a bez možnosti pod
  tlačítka přímo uložit konkrétní stanici nekoupil. To si připlatím. Ovšem pokud by
  někdo poslouchal jednu nebo dvě stanice , tak ten tohle nepotřebuje. Zalip je někde
  na 2500 Kč. O ničem levnějším, co by za něco stálo nevím. Ale co vím ,tak je lepší
  našetřit a koupit s DO a přímou předvolbou. Zkus se podívat na Revo na
  http://www.digitalniradio.com. Já tyhle přijímače beru jako kompromis k FM a nevadí
  mě ani jejich mono. Posledně jsem pouštěl nějaké rádio z tichomoří , to byla
  paráda. Už nevím , co to byl za styl, snad něco jako Tropic a je to fakt zábava
  naklepat si na serveru do předvoleb 50 rádií a poomalu si je pouštět. Navíc
  přijímač DNT i router mají dohromady spotřebu někda na 12 wattech , což je
  obrovská úspora oproti zapnutému PC. A netové rádia stejně jednou zakroutí
  krkem všem ostatním. Teď testuji Gamu a vše v pořádku , tak doufám , že u ní
  zase zůstanu. Měj se. Ještě bych zapomněl , u všech zmíněných přijímačích se
  dají na ty servery rádia přidat, stačí znát stream.

  1. Jose

   Díky. Díval jsem se na ně a nevypadá to špatně.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .