Rádio Blaník vstupuje do Karlových Varů

dav_lidiJak už od nás víte, Rádio Blaník vysílá od 12. května také z Karlových Varů. K této příležitosti pořádá koncert. Během víkendu se však konají i další akce.

Vstup Rádia Blaník do krajského města oslaví stanice tradičně velkým koncertem. Ten se koná v pátek 11. června od 14:00 do 22:00 na pěší zóně v Zeyerově ulici v centru Karlových Varů. Těšit se můžete na vystoupení Petry Janů či Maxim Turbulenc. Vstup na akci je zadarmo, zajištěno je občerstvení, závěr zpestří ohňostroj. Rádio Blaník v současné době vysílá na 15 frekvencích.

PSALI JSME: Stanice skupiny Media Bohemia posilují pokrytí, plánují další akce

V Duchcově se v pátek a sobotu (11. a 12. června) konají Cassanovské slavnosti s programem Rádia Blaník. „Slavnosti zahájí v pátek v 18.00 příjezd Giacoma Casanovy do Duchcova, který bude jejich tradičním průvodcem,“ uvádí Rádio Blaník na webu. V pátek vystoupí i Karel Gott. Na trase Teplice – Duchov pak bude celou sobotu jezdit parní vlak. Od půl čtvrté (po dobu dvou hodin) je pódium vyhrazeno právě Rádiu Blaník, kde vystoupí Josef Vágner, Jarda Hypochondr, Jakub Smolík, Tereza Černochová a Anna K.

Tento víkend je vysílání Rádia Blaník věnováno Lucii Bílé. Česká slavice přijala pozvání a zazní spousta jejich písniček. Dozvíte se i to, „jak se těší na léto, jak bude trávit svoji dovolenou, co chystá nového, a spoustu dalších zajímavostí„. Uslyšíte-li její song ve vysílání a dovoláte se na číslo 800 109 109 jako první, získáváte komplet dvou alb – Hvězdy jako Hvězdy a nejnovější Bang! Bang!.

Autor článku:

Komentáře (7)

 1. Pavel RŮŽIČKA

  Gratulace Blaníku k novému kmitočtu! Ač nejsem úplně typický, zatvrzelý posluchač rádia Blaník, tak si ho rád někdy rád poslechnu, vyhovuje mi svojí hudební skladbou. Bohužel mnoha lidem tahle stanice leží v žaludku.

  Ještě dodám, že si rád poslechnu F1, Country r., tak třeba i BEAT, nebo ROCK R., prostě podle nálady. Podstatné je, že si člověk může vybrat a to je dobře. Je bohužel škoda, že většina rádií expanduje až v posledních letech, když už prakticky žádné volné kmitočty nejsou a všude je nacpané mnohokrát dublované Hitrádio, Evropa2, F1, Impuls, CRo, …

 2. Jaroslav Eret

  Konečně rádia Egrensis a Hitrádia Dragon a FMPLUS dostali nového konkurenta jako je rádio Blaník Západní Čechy na 90,3 fm Karlovy vary rádiu Blaník budu držet palce ať má víc posluchačů jako má rádia ve Varech tomu přeje Jaroslav Eret z Habartova u Sokolova

 3. Václav Kadlček

  Až do teď byl Blaník vnímán jako „znárodnění“ Karolíny, kvůli jeho normalizačním hitům, fotka v úvodu článku připomínající „malou VŘSR“ a z komentářů veřejnosti zdálo by se že dav je zpracovaný. I takhle zle by to někdo mohl vidět.
  Já mám názor jiný. I když pop je jedno slovo, tak se osvědčuje dělit ho pro staré(Blaník) a pro mladé (Evropa 2). To nerespektoval Impuls a pochopitelně začal padat. Egrensis se nabízí řadit mezi kočkopsi, ale když jsem ho odněkud slyšel, ani jsem nemyslel, že je to české rádio, tolik neznámých skladeb tam bylo, takže smysl má. Evropa 2 (pop pro mladé), rozhodně bych nevyčítal této žádané stanici překrytí, protože E2 je všeobecně špatně naladitelná oproti F1, IMPULSU, ČRO 1, kteří se drží v autech jako klíštata hrají denně 20 let PHilla Colinse. Závěrem Blaník bych neviděl jako konkurenci, ale rozšíření nabídky, protože narozdíl od FM Plus je orientován na pohodu.

 4. Jose

  Je to tak, Egrensis je svým způsobem vyjímečný a byl přirovnáván k Expresu apod. Neorientuje se na takový běžný pop. Tedy hraje méně známé věci, čímž je přínosný. Ovšem je jediný z těhle ,,venkovských kočkopsů“, který to dělá.
  Blaník je možná přínosný jako profilová stanice pro ,,normlizační“, starý komunistický pop. A to více, nežli Impuls, který to neumí až tak…I když dělá to samé. Ovšem Blaník je stejně jak Hitrádia a Fajn rádia negativní tím, že ničí ostatní. To platí i pro Kiss a pro Hey a pro Evropu 2. To jsou stanice, které se ,,rozmnožily“ na úkor ostatních. U Blaníku je to zvláště markanní, tedy Karolína a Eldorádio apod. Jeho devastační tažení po zemi, je jedno z nejhorších. Country rádio se množí taky, Beat se množí taky, ale ti, na rozdíl od Blaníku, nekradou jiným, jejich rádia. Viz. Blaníkem vyvolaný ,,umělý krach“ Karolíny viz. pámátné prohlášení: ,,máme v ní své prsty neprsty“ a po té její koupě. Takže z tohoto pohledu je činnost firmy Media Bohemia, Blaníku atd., jedna z nejnegativnějších v zemi. A když tedy ty jejich stanice ,,kradou v mezích blbého zákona“, správně by bylo licence vrátit a vyhlásit nové řízení, tak potom by další kmitočet, prostě nikde nedostaly ani kdyby podaly tisíc žádostí, dokud nevrátí, co si nakradly a neodanučí se krást. Takže přidělení jakéhokoli kmitočtu těmto ,,zlodějům“ považuji za absolutně negativní a v podstatě schvalování a tolerování tohoto ,,zlodějství“.

  1. Václav Kadlček

   Určujícím problémem bylo, že Blaník dostal Mezivrata 95,0 MHz po radiu VOX. I přesto vnímám tento vysílač jako dobře využitý, protože je jeden z mála který nefidlá jen skupinu REM kromě čro1, taky na F1 a Impulsu. ALe mým snem bylo dát 95 MHz dát Country rádiu, jenomže v té době se spoléholo na střední vlny.
   97,7 MHz neměl dostat lokální Kiss JC, ale Beat, tak by tato dvojce rádií měla vysílač pro celé čechy, měla by stejný základ jako E2.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .