Radio 1 zahájilo oslavy 20. narozenin

radio1_20letAlternativní pražské Radio 1 vstupuje do 20. roku své existence. Po oslavách pirátského vysílání Radia Stalin nastupují narozeniny oficiální.

Oslavy dvacátých oficiálních narozenin Radia 1 začínají v úterý 15. února a pokračovat budou až do 14. března. Každý všední den odehraje stanice skladby především z jednoho roku existence Radia 1. Akce začne logicky rokem 1991, první týden představí moderátory, kteří jsou v rádiu od jeho počátků. V posledních týdnech naopak usednou za mikrofon služebně nejmladší.

Z ARCHIVU: Průkopnické soukromé stanice IV. – Rádio 1

Nejstarší pořad Radia 1 – Reggae klub Radia 1 – oslaví své výročí 10. března v klubu Vagon na Národní třídě a to dvojkoncertem skupin Dub.O.Net a Feher Fekete Kerek, slavnostní vysílání si můžete naladit v pátek 11. března od 23.00.

ROZHOVOR: David Štěrbáček – 18 let bez playlistu

Radio 1 uvede na četné žádosti legendární hry Cizinec přichází do města od scénáristů Ondřeje Štindla a Davida Litváka. Znovu ji stanice nasadí do vysílání od 9. do 23. března a to vždy ve všední dny. Pořadu se bude věnovat diskuzní formát Zátiší vysílaný 23. března v 21.00. O den později, 24. března v 17.00, budeme svědky opětovného setkání původních Odvážných palců Tomáše Baldýnského a Františka Fuky a od 22:00 pak reedici pořadu EBM’s Not Dead se Zoranem Stehlíkem a Homeboyem.

K TÉMATU: Radio 1 slaví neoficiálních 20 let

Už ve čtvrtek 17. února ve 20.00 nasadí Radio 1 speciální retro Hitparádu Radia 1 s Jirkou Neumannem za rok 1993, ve stejný den v rámci programu Film o páté zazní záznam s tehdejším ředitelem Novy Vladimírem Železným a ředitelem ČT Ivem Mathé, program měl premiéru týden před zahájením vysílání TV Nova v roce 1994. Více informací a kompletní program najdete na www.radio1.cz.

main_radio1

Autor článku:

Komentáře (1)

  1. Ivo Rottenberg

    Byl to hezký začátek. Něco mezi amatéry a profíky. Taková místnost, připomínající opuštěný krámek, na stole mix pult, na polici padesátiwattový FM vyslíč a asi komínovou šachtou kabel k anténě na střeše Bílé labutě. Kde ty časy jsou:-))))

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .