Radio 1 slaví neoficiálních 20 let

stalinPrávě na dnešní den, úterý 19. října, připravuje Radio 1 vzpomínkové vysílání o Radiu Stalin. To začalo vysílat 19. října 1990.

Úterní vysílání Radia 1 nabídne záznamy z vysílání Radia Stalin – uslyšíme jingly, reklamy, rozhovor s tehdejším prezidentem Václavem Havlem. Chybět nebudou ani rozhovory se zakladateli stanice. V rámci vysílání proběhne soutěž o výroční trička Radia Stalin.

Vzpomínkové vysílání Radia 1 na předchůdce Radio Stalin vyvrcholí večerní oslavou v rámci festivalu 4+4 dny v pohybu (v bývalé budově ÚLUV na Národní ulici). Pirátské narozeniny pojme Radio 1 jako androšský večírek s retro DJs Radia 1.

PSALI JSME: Radio 1 měnilo program, byl to apríl?

Nynější Radio 1 vzniklo na jaře roku 1991, předchůdce Radio Stalin však vysílalo už na podzim roku 1990 během výstavy Totalitní zóna v podzemí bývalého Stalinova pomníku v Praze na Letné. Pirátské vysílání mělo sice krátké trvání (19. – 25. října) a bylo úředně zastaveno, u posluchačů vzbudilo velký ohlas. Na počátku roku 1991 bylo zařízení vráceno, 15. února 1991 vzniklo Radio Ultra, po udělení licence 25. března 1991 se přejmenovalo na Radio 1.

Autor článku:

Komentáře (2)

    1. Jose

      To, že je Radio 1 Praha nejlepším rádiem v ČR je holý fakt. Ale druhý fakt je, že má jednu frekvenci v Praze a nemíní si někde pořizovat další. Jedinkrát se ucházelo o Tábor a to samo stáhlo ještě nežli výběrové řízení započalo. Je tedy dostupné mimopražským posluchačům pouze pomocí internetu a to mi nepřipadá nijak zvlášť příjemné. Je to sice použitelné, nic méně z FM bych ho slyšel raději. Je zajímavé, že mladší stanice, vedená daleko méně profesionálně a mající za sebou daleko menší firmu, se bojí daleko méně a už vysílá i v Brně a žádalo i o Ostravu. Přitom žánrově to také nepatří k těm kolovrátkařským popíkům..Mám na mysli Radio Ethno. Osobně bych tedy viděl nejraději RADIO 1 dejme tomu v pěti největších městech ČR. Více na venkov už bych se neodvažoval též. Ale v pěti největších městech… Tzv. teorie rádia pro Universitní města. By se podle mého názoru uživili. Ale dobře, je to jejich majetek. Mají jiný názor. Bojí se venkovanů. Nechtějí opustit Prahu. Dobře tedy. Tak, ale pak by toto měl zajistit Český rozhlas. A on se o to doopravdy pokusil. Vzniklo Radio Wave a šlape na paty Radiu 1 pěkně. Tedy je také velice dobré. Skoro stejně tak dobré. Ale místo toho aby dostalo zelenou a podporu všude a bylo všude a udělalo tedy to, co R1 nemůže. A plnilo tedy veřejnoprávnost. Tak to pro změnu není na FM raději vůbec. Tedy bylo z něj vyhnáno a je také pouze na netu, plus DVB. No tak to se tedy doopravdy máme. U R1 to tedy ještě pochopím, jde o jejich peníze atd. Ale Wave, respektive ČRo žije z našich peněz tedy poplatků a není schopno tedy zajistit Wave na FM, všude, v každém místě. A to mi tedy vytáčí. Zajistili ho tam v jakémsi DVB-T které skoro nikdo nepoužívá, ale na FM, nikoli. A to dokonce jeden z nejdůležitějších kandidátů na ředitele ČRo se nechává všude slyšet, že s Wave už dál nepočítá… No tak potom nevím, co mám slavit. Ať si uživají oslav pražané…Ti mají důvod a mohou důstojně oslavit 20 let se skvělým Radiem 1. Já důvod k oslavě nemám. Z FM se tu dá poslouchat jedno jediné rádio a to Beat od stejné firmy. Nic dalšího tu nemáme. Bohužel.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: