Rada udělila sedm kmitočtů, pět patří rocku

rrtv-logo.jpgRada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) udělila na svém letošním 14. zasedání celkem sedm kmitočtů, hned čtyři si odnáší Rádio Beat.

Provozovatel Broadcast Media s.r.o. opětovně získalo několik kmitočtů najednou. Rádio Beat může nově vysílat na kmitočtech Velké Meziříčí 99,1 MHz / 100 W, Trhový Štěpánov 101,6 MHz / 200 W, Český Krumlov 92,9 MHz / 200 W a čtvrtý kmitočet se bude nacházet v Příbrami na 107,4 MHz / 350 W.

Rádio Čas – FM (provozovatel Juke Box s.r.o.) rozšíří své vysílání v Oslavanech na kmitočtu 94,6 MHz / 150 W. Jeden kmitočet si odnáší i Česká rozhlasová s.r.o., tudíž Rádio Orlík se rozezní na 95,5 MHz / 400 W v Češnovicích.

Rovněž o jednu frekvenci bohatší odchází program Rock Radio Gold (provozovatel AKJO Media s.r.o.), nově mu patří Znojmo 104,9 MHz / 150 W, navíc byla povolena změna stanoviště kmitočtu Jindřichův Hradec 89,2 MHz / 50 W.

Neúspěšně žádal provozovatel AZ Rádio, s.r.o. (Hitrádio Magic Brno), nezíská kmitočet 96,6 MHz / 150 W v Blansku a 101,1 MHz / 100 W ve Vyškově. V Přerově na 103,3 MHz / 100 W nebudou znít frekvence Rádia Haná (provozovatel RNDr. Pavel Foretník).

RRTV neumožnila provozovateli Route Radio s.r.o. prodloužení lhůty k nápravě stanovené upozorněním na porušení zákona. Důvodem je fakt, že kvůli prodloužení by mohlo dojít k obcházení rozsudku Městského soudu v Praze.

Autor článku:

Komentáře (10)

  1. Martin Petera Autor příspěvku

   Díky za opravu. Jsem to přehlédnul, protože mají vždycky kmitočty napsány na každém řádku zvlášť a tady byly dva v jednom… už je to opraveno :)

 1. SETI72

  Neví někdo na jakém vysílači je zkoordinován Beat v Příbrami?
  Stále totiž v sobě živím naději, že to nebude asi nejhorší vysílací kóta ve střední Evropě – střecha vodárny v obci Kozičín.

  1. Petr Kružík

   jj, Kozičín 610+20m s 25.5dBW = 355W vertical. Drkolnov a Ryneček budou asi výrazně horší kóty. Navíc s direktivním omezením oproti vysílači Klínovec 107.4 by jiná kóta taknějak nepřipadala v úvaze…

 2. Jose

  Jo, jo…Ten nadpis vypadá opravdu pěkně a nazval bych to osobně, stejně. Tedy také jsem si toho povšiml. PĚT ZE SEDMI UDĚLENÝCH ROCKU. To je fakt už pěkné. A adekvátí a snad se situace v zemi konečně dostává do té správné roviny. Nic méně upřimně řečeno, to, co se dělo v letech minulých. Už to nezachrání a nespasí. A všichni to dobře vědí. Tak už si mohou i takovou ,,velkorysost“ dovolit a na oko se udělat, pěknými. Tedy už nikdo nezmění to. Že z 18 u nás rozdaných a přidělených kmitočtů, patří jeden Proglasu, jeden Vltavě, 2 ROCKU a dalších 14 sračkám ! Je sice pravda, že ze současných dvou koordinací, které jsou u nás podány, patří jedna rocku a jedna country. No tak, když by to vyšlo. Tak v nějlepší případě se to u nás dopracuje na jeden Proglas, jednu Vltavu, 3 ROCKY, 1 COUNTRY a 14 sraček. Takže i tak sečteno je to furt 14 sraček proti 6. To znamená na každé NĚCO, stejně dvě NIC. Takže je to DVOJNÁSOBEK sraček. A to už se nikdy nezmění. Takže je to pěkné. Ale beznadějné je to stejně. Radost by z toho byla, když by si to člověk přečetl v roce 1992. Tedy před 18 lety, když to začali sračkama, zaplevelovat.

 3. krpecr

  no ti jsou zas chytři bydlim na Ostravsku a tady snad 3 roky se nic nepřidalo a všude jinde jim to povoluji hlavně jak radio Dalnice d+lala čary mary a nakonec maji zaple snad dva vysilače a žadna poslouchanost ..

 4. Hyvrys

  To tady u nás na Vyškovsku už asi měsíc má Rádio Dálnice zprovozněnou frekvenci 91,9 fm , ale zatím je tam jen ticho.. Možná to bude tím, že ještě to nemají dořešené nějak soudně nebo co tak to zatím nemůžou zpustit, ale připraveni už na to jsou..
  A pro Josého : jestli si ještě vzpomínáš jak jsme tady nebo na nějakém fóru řešili rádio Hey! z Prostějova že vysílalo pořád dokola nějakou smyčku, tak tu smyčku vysílají dodnes a to už musí být alespoň 2, 3 měsíce co jsme se o tom bavili, ne li déle .. Za tu dobu už to mohli přijít opravit z Prahy do Prostějova i pěšky. ;-) Nevím proč to pořád ještě nepustili jako normální vysílání..

  1. Jose

   Jo, jo… Vím o tom. Před dvěma dni to tady zmiňuje opět nick OVI v Diskusi o rádiu HEY… I na jiných webech se to už taky, zase probíralo… To je fakt ostuda, co ta firma provádí… Nevím, proč tedy nepoužijí jako distribuci satelit jako to má BEAT anebo oni sami s HEY na SLOVENSKU ? Když to nejsou schopni jinak zvládnout ? Tohle už vážně překračuje všechny meze. Divím se, že jim to RRTV toleruje. To už je na pořádnou pokutu a pomalu zralé na ztrátu licence na té frekvenci, když na ní nejsou schopni zajistit řádné vysílání radia HEY.

  1. Jose

   Jo, jo…Naprosto přesná připomínka, také jsem to tam hledal…A vyloženě čekal, že se někdo ozve, že to ještě není, tedy mě to sere taky a taky jsem si na to vzpomněl..A taky se znamí ptají, co s tím je… Kde to vázne… Zrovna v sobotu jsem to tam jednomu ladil a říkám: ,,No, zatím to nehraje, no…Snad to ti šmejdi brzy schválí…Musíš to ještě chvíli vydržet…“ No, co na to říci tady ? Jsou to šmejdi, takové jednoduché a příjemné a užitečné věci zdržují a s kravinami se mažou…Klidně to tam mohli pro boha vrazit. Aby už to jelo.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .